Digital Age Tech Summit Programı Açıklandı

Garanti BBVA ana sponsorluğunda 6 Haziran’da Raffles İstanbul’da yeniden yüz yüze bir araya gelecek olan Digital Age Tech Summit’in programına ait detaylar belli oldu


Garanti BBVA ana sponsorluğunda 6 Haziran’da Raffles İstanbul’da yeniden yüz yüze bir araya gelecek olan Digital Age Tech Summit’in programına ait detaylar belli oldu.

Dijitalin zirvesi; markaların, start-up’ların ve girişimcilerin son teknolojik gelişmelere dair gündemini ve dijital odaklı en son atılımları uzman isimlerle birlikte 16’ncı kez masaya yatıracak.

Türkiye’nin en etkili teknoloji yazarlarından, gazeteci M. Serdar Kuzuloğlu’nun sunumuyla gerçekleşecek etkinlikte; üretimin, iletişimin ve dijital araçların geleceği; inovatif girişimler, yeni icatlar ve ezber bozan teknolojik uygulamalar ışığında ele alınacak. 

İcatların geleceği, kripto ekonomi ve finansal sağlığın dönüm noktaları

Digital Age Tech Summit güne; yaratıcılık ve yapay zekâ arasındaki ilişkiyi tartışarak başlayacak. Yapay zekâ temelli metinleri romanlarında kullanan bilim-kurgu yazarı Chen Qiufan’ın yapacağı sunumdan sonra icatların geleceğine, Oculus VR kurucu ortağı, mucit Jack McCauley değinecek. Geleceğe yön verecek teknolojik araçları kendi tasarımları ışığında izleyici ile paylaşacak. Finansal sağlığa dair güncel trendleri ve yenilikçi uygulamaları ise M. Serdar Kuzuloğlu moderasyonunda Garanti BBVA’nın Müşteri Çözümleri ve Dijital Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Işıl Akdemir Evlioğlu detaylandıracak.

Yapay zekâ-moda ilişkisi, tasarımda sürdürülebilirlik, üretimde inovasyon

Moda ekosistemindeki yapay zekâ temelli dönüşüm ve üretim modellerinin değişimi de dijitalin zirvesinde tüm hatlarıyla tartışılacak. Yazılım teknolojilerinin yanı sıra malzeme dönüşümünü ise, icat ettiği “spray-on” kumaşla kendinden söz ettiren moda tasarımcısı ve girişimci Manel Torres anlatacak. L’Oréal Luxe Türkiye’nin Genel Müdürü Ufuk Batur ise tekno-güzellik endüstrisinin ar-ge ve inovasyon gündemine ve bu alana ait uygulamaları başarılı kılan teknolojik alt yapıya dair güncel verileri paylaşacak.

Yeni dünya, yeni ağ ve tarafsız bir yapay zekâ

Bilgisayarların mevcut kabiliyetlerinin yanı sıra, henüz yapamadıklarının sebeplerini de keşfetmeye odaklanan bilgisayar bilimcisi Cem Say; bu sınırların “ötesini” Digital Age Tech Summit izleyicisine sunacak. Yapay zekânın toplum, tüketim ve iş modelleri üzerindeki etkisini ve yapay zekâ temelli tasarım ve hizmetlerin ilk örneklerinin karşımıza neden cinsiyet eşitsizliğini işaret eden bir biçimde çıktığını, Unesco’da 16 yıl boyunca direktörlük yapmış olan Gülser Corat son araştırma çıktıları ile birlikte ortaya koyacak.

2023’ün makro teknolojik trendleri ve yanlış yapma sanatı

Kapsayıcı bir kalkınmanın yolunun somut problemlere odaklanmaktan geçtiğine inanan ve bunun için geçmişin felsefesiyle geleceğin teknolojisini bir araya getirmek gerektiğini savunan Anders Indset, dijital geleceğin sosyo-kültürel boyutlarını Digital Age Tech Summit sahnesinde izleyici ile paylaşacak. Aynı zamanda tüketimden iletişime, oyun endüstrisinden sanata kadar günü şekillendiren teknolojileri, analist Benedict Evans ele alacak.

Digital Age Tech Summit’e katılmak ve etkinlik hakkında detaylı bilgi almak için; digitalagesummit.com

Digital Age Tech Summit Hakkında

2007 yılından beri düzenlenen Digital Age Tech Summit; teknoloji, dijital kültür ve iş dünyasını konu alan bir etkinliktir.

Başlangıçta sadece dijital pazarlama ile ilgili konuların tartışıldığı etkinlik bugün; dijital devrimden akıllı şehirlere, marka güvenliği, yapay zekâ, girişimcilik, dijital pazarlar, sosyal medyadan hayatımızı kolaylaştıran yeni teknolojilere kadar dijital dünyada yaşanan gelişmeleri ilk ağızlardan öğrenme imkânı sağlıyor.

Etkinlik Türkiye’de dijital dünyanın prestijli konferanslarından biri olarak kabul görüyor ve 15 senedir alanında uzman ve ünlü birçok yabancı ve yerli konuşmacıya ev sahipliği yapıyor.