DMarket (DMT) Nedir? Yeni Başlayanlar İçin Temel Rehber

DMarket (DMT) Nedir

DMarket-DMT-Nedir-temel-rehber

DMarket (DMT) Nedir?

Sanal oyun sektörü, tahmini toplam 2,3 milyar oyuncu ve 100 milyar doları aşan ciro ile her zamankinden daha hızlı büyüyor. Bununla birlikte, sanal öğelerin oyunlar arasında sorunsuz ve rahat bir şekilde ticareti, hala çok uzak bir gerçekliktir ve endüstrinin sermaye potansiyelini engellemektedir. İşte DMarket bu sorunu çözer.

DMarket: Temel Bilgiler

 1. DMarket, herhangi bir platformda dijital oyunlar için sanal öğelerin değişimi için blok zinciri destekli bir pazar yeridir . Oyun endüstrisinin şu anda yaşadığı teknik sınırlamaları yerine getirmeye çalışıyor.
 2. DMarket, oyun içi bir ekonomi yaratma misyonunda, oyunculara oyun varlıklarını küresel olarak satın alma ve satma imkanı veriyor. Bunu, sanal öğeleri DMarket kripto para birimi yardımıyla işlem gören gerçek varlıklara dönüştürerek yapar.
 3. DMarket, oyuncuların yanı sıra, oyun geliştiricilerine ve girişimcilere doğru iş fırsatlarını sunarak onlara yardımcı olmaya çalışıyor.

DMarket Geliştirme

DMarket, şirketin mevcut CEO’su Vlad Panchenko tarafından kuruldu . Vlad Panchenko; EBay, G2A vb. platformlarda satılan dijital oyunların bir numaralı özel satıcısıdır. DMarket’i oluşturmak için Alexander Kokhanovskyy ile birlikte çalıştı. Kokhanovskyy, e-spor endüstrisinde 17 yıllık bir deneyime sahiptir. DMarket platformu 2017 yılında piyasaya sürüldü.

DMarket’in Faydaları Nelerdir?

DMarket Teknolojisi

 1. DMarket, Exonum blockchain çerçevesi ile çalışır . Sistem, RestFull API aracılığıyla platforma entegre edilen çeşitli bileşenleri kullanır .
 2. DMarket’in operasyonel kurulumu bağımsız çalışan iki bölümden oluşur.
  1. Merkezi olmayan blockchain veritabanı : Platform üzerinde yapılan tüm işlemleri kaydeden bir bilgi depolama sistemidir.
  2. Akıllı Sözleşmeler : Bu sözleşmeler, işlemlerin tam şeffaflığını ve güvenliğini sağlar. Ayrıca, bağımsız bir aracı olarak işlev gören dijital öğeleri ve ilgili kripto para birimlerini de yönetirler.
 3. Platform ayrıca bağımsız bir multimedya depolama hizmetine sahiptir . Blockchain ve ticaret platformunu birleştirerek çalışan yüksek hızlı bir depolama tesisidir. Mimarisi, tamamen bağlantı kesilmesi durumunda bile veri sürekliliği üzerinde hiçbir etkisi olmayacak şekilde inşa edilmiştir.
 4. Pazar yeri, AI tabanlı istatistik yönetimi modülleri gibi birkaç ek modül içerir. Bu modüller, projenin veri dinamiklerini izlemesini ve sanal öğelerin talebi ve iletimi hakkında içgörüler oluşturmasını sağlar.
 5. API belgeleri ve DLL kütüphaneleri oyun içi öğeleri yönetmek ve popüler oyun motorları geliştiricilerin kullanmasını sağlar. Tüm oyun içi öğelerin popüler çevrimiçi mağazalara entegrasyonunun sağlanması planlanmaktadır.

DMarket Ana Özellikleri

 1. Yüksek Hızlı Yanıt : DMarket’in blok zinciri, saniyede işlenen 3.000 işleme kadar hız sunar. Bu, sorunsuz bir kullanıcı deneyimini kolaylaştırır.
 2. Esneklik : Ağdaki düğümlerin üçte biri devre dışı bırakılsa veya tehlikeye atılsa bile, blok zinciri sorunsuz bir şekilde çalışabilir.
 3. Rust Dili : DMarket’in blok zinciri, segmentasyon hataları olmadan çalışan Rust programlama dilinde yazılmıştır. Bu şekilde, iş parçacığı güvenliğini garanti eder ve platform için gelişmiş güvenlik sağlar.

DMarket İşlem Süreci

Kullanıcı bir hesap oluşturduğunda, sistem DMarket tokenleri için bir cüzdan oluşturacaktır. Sistem, kullanıcının oyun içi öğelerini blockchain ağındaki cüzdanlarıyla otomatik olarak senkronize eder. Bu senkronizasyon, oyun geliştiricilerine sağlanan API aracılığıyla gerçekleştirilir.

DMarket Kurumsal Kullanımı

DMarket için, PC ve konsol oyunları gelir yaratır. Bu gelir, nadir bulunan oyun içi eşyaların ve bu eşyaların kaplamalarının ticareti ile artırılabilir. Mobil oyunlar, öğelerin dayanıklılığını artıran bu görünümlerin ticaretinden de kazanç sağlayabilir.

 1. Geliştiriciler, oyun içi öğeleri alıp satarak cirolarını artırma fırsatına sahip olur.
 2. DMarket ayrıca çevrimiçi mağazalara girişimci fırsatlar sunar.
 3. Aynı zamanda, bu oyun içi öğelerin tasarımcıları kâr elde edebilir.

DMarket Değer Önerisi

DMarket, oyun geliştiricileri ve oyuncular için aşağıdaki değeri önermektedir:

 1. Geliştiriciler için : Platform, kitle erişiminde ve pazarlama yoğunlaştırmasında bir artış sunar. Eşzamanlı bir gelir artışı da var. Ayrıca, geliştiricilerin hayran kitlesiyle etkileşime girmesine ve kendi oyun içi öğelerini oluşturmalarına olanak tanır.
 2. Oyuncular için : Oyuncular her ticaret için oyun öğesi ticaret ve güvenlik akreditasyonu gibi imkanlara sahiptir. Bir oyundan diğerine geçerken depolanan tüm oyun içi öğeleri oluşturmak, toplamak ve saklamak için çeşitli fırsatlar vardır.

DMarket Token (DMT) Nasıl Alınır ve Saklanır?

DMT Satın Alma

DMarket’in kripto para birimi DMT, Bittrex, CoinGecko, CoinCodex, IDEX ve YoBit gibi borsalarda satın alınabilir.

DMarket Token Depolama

DMarket coin’leri MyEtherWallet gibi herhangi bir ETH cüzdanında saklanabilir çünkü DMT ERC20 uyumludur. DMarket’in kendi cüzdanı da güvenilir bir depolama aracıdır. Diğer depolama seçenekleri arasında Ledger Nano S ve Trezor gibi donanım cüzdanları bulunur. Exodus ve Jaxx aynı zamanda DMT için depolama cüzdanlarıdır.

DMarket’in Geleceği Nedir?

 1. DMarket, Xsolla, Pantera Capital, 4A Games gibi video oyunlarının geliştirilmesi, üretimi ve yayımlanmasında çalışan 10 şirketle ortaklık kurdu .
 2. Ekibin en büyük önceliği DMarket’ten para kazanmadır. Ekip, işlem ücreti yoluyla üründen para kazanma ve bir DMarket Coin ekonomisi oluşturma üzerinde çalışıyor.
 3. Gelecek için belirli bir yol haritası yok. Ancak şirket, tüm ürün güncellemelerini resmi blogunda sunuyor. Ethereum akıllı sözleşme işlevini tamamlamanın yanı sıra blok zinciri ağının gelişimini de tamamladılar.