Kripto Para Nedir & Nasıl

WePower (WPR) Nedir? Yeni Başlayanlar İçin Temel Rehber

WePower-WPR-nedir-temel-rehber

WePower (WPR) Nedir?

Günümüzde dünya küresel ısınma ve artan kirlilik seviyeleri gibi sorunlarla karşı karşıya kaldığında, temiz ve sürdürülebilir enerji kaynaklarını seçmek kritik hale geldi. Güneş, hidro, rüzgar ve jeotermal gibi bazı alternatif enerji kaynaklarına zaten sahip olsak da, engel bu tür projeleri besleyecek sermaye eksikliğidir. WePower, yeşil enerji üreticilerinin gerekli sermayeyi artırmasına ve tüketicilerde yeşil enerjinin benimsenmesini artırmasına olanak tanıyan bir platform oluşturarak bu geçişi hızlandırmayı hedefliyor.

WePower (WPR): Temel Bilgiler

 1. WePower, yenilenebilir enerji üreticileri için fon toplamak amacıyla tasarlanmış açık kaynaklı, Ethereum blockchain tabanlı bir platformdur. Dijital akıllı sözleşmeler yoluyla yeşil enerji ticaretine izin vermeyi amaçlamaktadır.
 2. WPR token, WePower blok zincirinin yerel kripto para birimidir. WPR token sahipleri, WePower platformunda yeşil enerji üreticileri tarafından düzenlenen yeşil enerji açık artırmalarına önceden erişime sahip. WPR tokenleri önceden basıldı. Bu, bu tokenlerin zaten sabit olduğu anlamına gelir, bu nedenle WPR madenciliği mümkün değildir.
 3. WePower platformunda akıllı enerji tokenları, yeşil enerji ticaretine yardımcı olur. Her bir enerji token, gelecekte üretilecek 1 kWh yeşil enerjiye eşittir. Bu mekanizmaya Enerji Tokenizasyonu denir .
 4. WePower, likidite sağlayan ve yeşil enerji üreticilerinin küresel sermaye havuzundan fon çekmesine izin veren enerji tokenleştirme mekanizması üzerinde çalışıyor. Bu, enerji üreticileri ile enerji alıcıları arasında, enerji piyasasının fiyatından daha düşük bir fiyata doğrudan yeşil enerji ticaretini kolaylaştırır.

WePower’ın (WPR) Geliştirilmesi

 1. Uluslararası bir şirket olarak WePower, Litvanya Cumhuriyeti’nde WePower UAB adına kayıtlıdır. Şu anda şirketin CEO’su olarak görev yapan Nikolaj Martyniuk tarafından kuruldu. Nikolaj daha önce Avrupa’da yenilenebilir enerji projelerinde çalışmıştı ve WePower fikrini ortaya atan kişi de kendisidir.
 2. Diğer iki kurucu ortak olan Artūras Asakavičius ve Kaspar Kaarlep, WePower’a sırasıyla Operasyon Direktörü ve Baş Teknoloji Sorumlusu olarak hizmet veriyor.

WePower’ın (WPR) Avantajları Nelerdir?

WePower Teknolojisi

 1. WePower, WePower’ın enerji ticareti için akıllı enerji sözleşmeleri kullanmasını sağlayan Ethereum blok zincirinin üzerine inşa edilmiştir. Bu akıllı sözleşmeler, enerji üreticileri ile enerji alıcıları arasında bir enerji ticareti anlaşması görevi görür.
 2. Bir enerji üreticisi sermayeye ihtiyaç duyarsa, gelecekte üretilecek olan yeşil enerjinin bir kısmını (ihtiyaç duyulan sermaye miktarına eşdeğer) enerji tokenları biçiminde açık artırma yaparak satabilirler.
 3. Enerji tokenı sahipleri, jetonlarını piyasadaki diğer kişilere satabilir veya yeşil enerji üretildikten sonra kullanabilirler.
 4. Her enerji tokenı, enerjinin türü, enerjinin ne zaman üretilip teslim edileceği ve tabii ki fiyat etiketi gibi gerekli bilgileri içeren akıllı bir sözleşme olarak hareket eder.

WePower’ın Temel Özellikleri

 • Standartlaştırılmış: WePower, enerji üreticilerinin ve enerji tüketicilerinin veya yatırımcılarının küresel ölçekte yeşil enerji ticareti yapmasını sağlayan enerji tokenlarını standartlaştırarak yenilenebilir enerji üreticilerinden yararlanıyor.
 • Şeffaf: WePower, blockchain tabanlı bir platformdur ve akıllı sözleşmeler kullanır. Herhangi bir üçüncü tarafın katılımını ortadan kaldırır. Aynı zamanda proje açık kaynaklıdır. Bu nedenle, şeffaflık amacıyla herkes kodu görüntüleyebilir.
 • Verimli: WePower, yenilenebilir bir enerji projesi için gerekli fonları toplamak için verimli bir platformdur. Enerji üreticilerinin yapması gereken tek şey, enerji tokenı olarak üretilen enerjinin bir kısmını açık artırmaya çıkarmaktır. İnsanlar bu enerji tokenlarını satın alarak projeye yatırım yapabilirler.
 • Takas edilebilir: Esasen akıllı enerji sözleşmeleri olan enerji jetonları, WePower’da serbestçe takas edilebilir. Token sahipleri her zaman enerjiyi satma veya kullanma seçeneğine sahiptir; bir kez üretildi.

WPR Nasıl Satın Alınır ve Saklanır?

WPR Tokenları Nasıl Satın Alınır?

746 milyondan fazla WPR token önceden basıldı ve bunlar daha sonra farklı kuruluşlar arasında belirli bir yüzde olarak dağıtıldı. Toplam tutarın yaklaşık %4’ü WePower ekibine WPR tokenı verildi ve %3’ü gelecekteki kullanım için ayrıldı. Bu tokenler sırasıyla 3 yıl ve 4 yıl süreyle kilitlenir.

WPR tokenları, birden fazla pazarda ticaret için kullanılabilir. WePower’ın önerdiği bazı pazarlar: Binance, Huobi, Bitbns, Liqui, IDEX, KuKoin, vb. çoğu pazar WPR’yi BTC ve ETH ile eşleştirdi.

WPR Nasıl Saklanır?

 1. WPR token, ECR-20 tipi bir tokendır.
 2. Herhangi bir standart ECR-20 uyumlu cüzdan, WPR tokenlarını saklamak için kullanılabilir. En popüler seçeneklerden biri MyEtherwallet.
 3. Kullanıcılar ayrıca WPR tokenlarını saklamak için Ledger Nano S gibi donanım cüzdanlarını seçebilirler.

WPR’nin Diğer Kripto Para Birimlerinden Farkı Nedir?

 1. Diğer kripto para birimlerinin aksine, WPR işlevselliği yalnızca eşler arası işlemlerle sınırlı değildir. Esasen tüm WePower kripto para birimi platformunu besler.
 2. WPR token sahipleri için, WPR tokenı, WePower platformunda düzenlenen çeşitli açık artırmalara öncelikli erişim görevi görür, bu nedenle temelde WPR Token sahipleri, enerji tokenlarına önceden teklif verebilir.
 3. Enerji üreticileri tarafından her yeşil enerji üretildiğinde, üretilen enerjinin% 0,9’unu WePower token sahiplerine bağışlıyorlar. Her WPR token sahibi, sahip oldukları token sayısı ile orantılı olarak enerji alır.

WePower’a Yatırım Yapmalı Mısınız?

Küresel ısınma tehdidiyle birlikte, dünyanın dört bir yanındaki insanlar ve endüstriler temiz ve yenilenebilir alternatif enerji kaynakları arıyor. WePower, yatırımları ve yeşil enerjinin benimsenmesini kolaylaştırarak bu gerçek dünya sorununu çözme fırsatı sunuyor.

Kısa bir süre içinde WePower önemli ölçüde büyüdü ve büyümeye devam ediyor. Bir ticari kuruluş olarak, erişimini Avustralya, İtalya ve İspanya gibi ülkelere genişletti ve birçok proje şimdiden yolda.

Yorum Yap