Dora Factory, yeni ekosistem ortaklıklarını duyurdu!

Kamu malları için merkezi olmayan yönetişim ve çok zincirli finansman konusunda uzmanlaşmış lider bir protokol olan Dora Factory, dao5 liderliğindeki yeni bir stratejik yatırımı başarıyla güvence altına aldı


Kamu malları için merkezi olmayan yönetişim ve çok zincirli finansman konusunda uzmanlaşmış lider bir protokol olan Dora Factory, dao5 liderliğindeki yeni bir stratejik yatırımı başarıyla güvence altına aldı.

Kamu malları için merkezi olmayan yönetişim ve çok zincirli finansman konusunda uzmanlaşmış lider bir protokol olan Dora Factory, dao5 liderliğindeki yeni bir stratejik yatırımı başarıyla güvence altına aldı.

Whampoa Digital ve diğer yedi önde gelen yatırımcının katkılarını da içeren bu finansman turu, Dora Factory’nin yeteneklerinde önemli bir genişlemeye işaret ediyor. Bu sermaye, Dora Factory’nin amiral gemisi Public Good Staking ürünleri için daha gelişmiş altyapılar oluşturma, temel kamu malları finansmanını ve öncü araştırmaları destekleme ve gelişmiş oylama ve merkeziyetsiz yönetişim için yeni başlatılan özel uygulama zinciri Dora Vota’yı geliştirme misyonunu desteklemektedir.

Bu yeni yatırım turuyla bağlantılı olarak Dora Factory, Dora Vota’da Cosmos ekosistemine katkıda bulunanlar için uygulama zinciri karesel fonlama turlarının başlatılması da dahil olmak üzere ortaklık listesini genişletiyor. Dora Factory tarafından üstlenilen girişim, kripto alanında yaygın olan ve genellikle temel değer eksikliği nedeniyle eleştirilen geleneksel birincil yatırım modelleriyle tam bir tezat oluşturuyor. Dora Factory’nin yeni stratejik artış turu, son 24 ayda inşa edilen ezici temellerini vurguluyor.

Dora Factory, faaliyetleriyle ön plana çıkmaya devam ediyor

Dora Factory, sürdürülebilir büyüme ve uzun vadeli uygulanabilirlik için bir model olarak öne çıkmaktadır. Dora Factory, iki yılı aşkın bir süredir somut sonuçlar sunma konusundaki kararlılığını, kamu malı doğrulayıcılarının etkileyici büyümesi, 30’dan fazla ekosisteme genişlemesi ve 250 milyon doları aşan toplam değeriyle kanıtlamıştır.

dao5’in Kurucusu ve Genel Ortağı Tekin Salimi, bu yatırımın stratejik önemine ilişkin şu yorumda bulundu “Dora Factory, uzun bir kripto ekosistemleri listesi için merkezi olmayan yönetişim ve kamu malları finansman altyapısının kritik bir parçasıdır. Uzun süredir devam eden birçok proje son ayı piyasasında değerinin altında kalırken, dao5, Dora topluluğunun değerini yeniden canlandırmak için yeni sermaye ve uygulamalı destek hizmetleri enjekte etmekten heyecan duyuyor.”

Whampoa Digital Eş-CIO’su Peter Huo şunları ekledi: “Dora Factory, Web3 evreninin Y-Combinator’ına benziyor, ancak tamamen Web3’e özgü protokoller, ekosistemler, topluluklar ve merkezi olmayan bir şekilde oluşturucular tarafından destekleniyor. Kendisini, etkileşimde bulunduğu her ekosistemde inovasyonu kolaylaştırmak için hayati bir bileşen ve katalizör olarak sürekli kanıtlamıştır.

Web3 uygulamaları ve kitlesel benimseme konusundaki yatırım tezimiz doğrultusunda, Whampoa Digital olarak Dora Factory’yi misyonunda ve ilerideki büyümesinde desteklemekten heyecan duyuyoruz.” Dora Factory’nin tüm sektörde kamu mallarını finanse etme yaklaşımı, son zamanlarda kamu mallarını ticarileştirme eğilimine ve genellikle toplulukları orantısız bir şekilde etkileyen finansmanlarına iyileştirici bir yanıttır.

Bunun yerine Dora Factory, kamu mallarının içsel değerini vurgulamakta ve sürdürülebilir finansman mekanizmalarına öncelik vermektedir. Topluluk katılımına olan bağlılığı ve kanıtlanmış etkisi, kurucular ve daha geniş topluluk için güvenilir bir ortak olarak itibarını sağlamlaştırmaktadır.

Dora Factory, geleceğe yönelik bir bakış açısıyla, kamu yararı hisselerinin öncü teknolojileri finanse etmeye yönlendirildiği bir senaryo öngörmektedir. Protokol, sürdürülebilir gelir akışlarından yararlanarak kuantum bilişim, uzay araştırmaları ve uzun ömür araştırmaları gibi kritik alanlarda hayati önem taşıyan araştırma ve geliştirmeleri desteklemeyi ve kendisini kamu malları finansmanında ve genel olarak Web3’te ileri görüşlü bir lider olarak konumlandırmayı amaçlamaktadır.

Dora Factory’nin mimarı Eric Zhang şu yorumu yaptı: “Dora Factory, yeni ortaya çıkan uzay teknolojisi girişimlerini ve topluluklarını desteklemek için Web3 altyapıları ve finansman mekanizmaları getirerek ‘frontier staking’ yönünde önemli çabalar başlattı. Dora Factory, etkisini genişletmeye ve gelirini artırmaya devam ederken, insanlığın geleceğini şekillendirmedeki kritik rollerinin farkında olarak bu sektörlere katılımını derinleştirmeye kararlıdır.

Dora Factory, geleneksel finansman modellerinin verimsizliğini ele almada başarılı bir modeli örneklemekte ve kamu mallarının desteklenmesine yönelik sürdürülebilir ve etkili bir yaklaşıma öncülük etmektedir. Kanıtlanmış geçmiş performansı, topluluk katılımına olan bağlılığı ve vizyoner hedefleriyle Dora Factory, önümüzdeki yıllarda kamu malı stake etme ve merkezi olmayan yönetişim yoluyla PoS ekosistemlerinin geleceğinin manzarasını önemli ölçüde etkileyecek benzersiz bir konuma sahiptir.
Dora Factory’nin 2021’deki 17,5 milyon dolarlık artışının ardından gelen bu stratejik artış, çok zincirli dünyada altyapı geliştirme ve kamu malları finansmanı sürecini hızlandıracak.

Dora Factory Hakkında

Dora Factory, merkezi olmayan yönetişim için protokoller ve teknoloji yığınları oluşturmakta, yeni nesil PoS ağlarını, açık kaynaklı toplulukları ve merkezi olmayan kuruluşları, Kamu Yararı Staking altyapısı ve oylama ve yönetişim için özel amaçlı bir blok zinciri olan Dora Vota gibi çığır açan çözümlerle güçlendirmektedir. Dora Factory hakkında daha fazla bilgi edinmek için lütfen dorafactory.org adresini ziyaret edin.

Dao5 Hakkında

Eski Polychain Genel Ortağı Tekin Salimi tarafından kurulan dao5, merkezi olmayan özerk bir kuruluşa dönüşecek 125 milyon dolarlık deneysel bir kripto para yatırım fonudur.

Whampoa Digital Hakkında

Whampoa Digital, Singapur merkezli Whampoa Group tarafından kurulan Web3 VC Fonu’dur. Whampoa Group, babası Lee Kim Yew ve Singapur’un ilk başbakanı Lee Kuan Yew ve eşi tarafından kurulan bir Singapur hukuk firması olan Lee & Lee’nin eski kıdemli ortağı Amy Lee tarafından kurulmuştur. Yatırım grubunun diğer kurucu ortağı, diğer şirketlerin yanı sıra Güneydoğu Asya bankası OCBC (OCBC.SI) ve Lee Rubber Group’u kuran iş ailesinin bir üyesi olan Lee Han Shih’tir