dYdX’in 2023 Vizyonu: Yarıyılda Neler Başardı?

dYdX Foundation, 2023 Yarıyıl Ekosistem Raporu’nu yayımladı


dYdX Foundation, 2023 Yarıyıl Ekosistem Raporu’nu yayımladı. Rapor, dYdX Foundation’ın son başarılara ve geleceğe yönelik planlara odaklanıyor.

dYdX Foundation Hakkında22 Haziran 2021’de İsviçre’nin Zug kentinde kurulan dYdX Foundation, kâr amacı gütmeyen bir İsviçre Vakfı olarak faaliyet gösteriyor. Foundation, 2023 yılında ekibini genişleterek kilit rolleri doldurmaya devam etti. Şu anda Foundation 13 tam zamanlı katkıda bulunan kişi ve 6 sözleşmeli çalışandan oluşmaktadır. Bu stratejik işe alımlar, Foundation’ın dYdX Zinciri’nin potansiyel lansmanı için hazırlıklarını tamamlamasına yardımcı oluyor.

dYdX Zinciri Gelişmeleri

Yaklaşan dYdX Zinciri, bir proof-of-stake blok zinciri olarak hizmet verecek. Doğrulayıcılar, zincirin anahtar paydaşları olacak ve zincirin güvencesini sağlayacak.

dYdX Hibeleri ve Operasyonlar

2023’te dYdX Hibeler altDAO, toplamda 4 milyon doların üzerinde finansman sağladı. Ayrıca dYdX Operasyon altDAO’nun v2 önerisi onaylandı ve 6,6 milyon dolarlık bir bütçe onaylandı.

Finansal Aktivite

2023’ün ilk yarısında dYdX v3 protokolü, 68,628 yeni hesapla büyüme gösterdi ve işlem hacmi 240,5 milyar dolara ulaştı. dYdX v3, toplamda 1 trilyon dolarlık işlem hacmine ulaşarak önemli bir başarıya imza attı.

dYdX Trading Başarıları

dYdX Trading, hedeflerinin büyük bir bölümünü başarıyla tamamladı ve İkinci Herkese Açık Testnet’te önemli bir katılım elde edildi. Ayrıca dYdX Trading, dYdX v3 Protokolü ve dYdX v4 açık kaynak kodunun ana geliştirme ekibidir.

Müşteri Destek Hizmetleri

20 Mart 2023’te tanıtılan geliştirilmiş Kullanıcı Destek hizmeti Türkçe dil desteği ile büyük beğeni toplamıştı. Ayrıca bu davranış dYdX Foundation’ın kullanıcılardan aldığı geri bildirimleri dikkate alarak hizmet kalitesini artırma konusundaki taahhüdünü gösteriyor.

Bu rapor, dYdX’in geleceğe yönelik büyüme ve genişleme planlarını desteklemek için inşa ettiği sağlam temeli ortaya koymaktadır. dYdX, ekosistemini güçlendirmek ve topluluğuna değer katmak için sürekli olarak çalışmaya devam ediyor.

dYdX, şu anda sürekli vadeli işlemleri destekleyen lider merkeziyetsiz borsadır. dYdX, Ethereum blok zinciri üzerinde akıllı sözleşmeler ile çalışır ve kullanıcıların hiçbir aracı olmadan trade yapmasına olanak tanır. Paradigm, a16z ve Polychain tarafından desteklenen dYdX 27 Temmuz 2017’de kurulmuş olup önde gelen merkeziyetsiz borsalardan biri olmuştur. Merkeziyetsiz dünyada dYdX’in “finansal fırsatlara herkesin erişimini sağlama” misyonu ile trade etmek için bugün dYdX kullanmaya başlayın!