Elrond, Lider Kripto Ödeme Sağlayıcısı Utrust’u Satın Alarak 2022’de Web3 Ödemelerine Damgasını Vuracak

Göz ardı edilebilir maliyetlerle saniyede 100.000 işlemin ötesine geçebilen internet ölçekli blockchain olan Elrond Network, piyasadaki lider kripto para ödeme çözümü olan Utrust’u satın aldığını duyurdu


Göz ardı edilebilir maliyetlerle saniyede 100.000 işlemin ötesine geçebilen internet ölçekli blockchain olan Elrond Network, piyasadaki lider kripto para ödeme çözümü olan Utrust’u satın aldığını duyurdu.

Utrust’ın satın alınmasıyla Elrond, iki hedefi gerçekleştirmeyi amaçlıyor:

Ödemeler: Blockchain teknolojisini kullanarak ödemeleri daha hızlı, daha ucuz ve daha güvenli hale getirmek

İşletmenin Kazancı: Ödeme işleme hizmetlerini işletmeler için bir maliyet olmak çıkarıp bir gelir akışına dönüştürmek.

Elrond, herkesin her yerden erişebileceği yeni, yüksek bant genişliği, düşük gecikme süresi, ucuz finansal sistemin omurgası olarak hizmet etmeyi amaçlayan çığır açan blockchain teknolojisi geliştirdi.

Elrond, anında işlemler, alıcı koruması ve kriptodan nakde ödemeler sunan dünyanın ilk kripto ödeme çözümü olan Utrust’u satın alarak, Utrust ile birlikte e-ticaret ve ödemelerde devrim yaratmayı amaçlıyor.

Amaç, ilk olarak, dünya çapındaki işletmeler için erişilebilir, neredeyse anında ve güvenli küresel yerleşimler sunmak için blockchaini kullanarak ödemeleri tamamen yerel olarak dijital hale getirmek ve ikincisi, İşletme Kazancı yoluyla bir paradigma kayması yaratmak için güçlü DeFi mekaniklerini devreye sokmaktır.

Beniamin Mincu, Elrond Network CEO : “En iyi ihtimalle, ödemeler neredeyse anında, küresel olarak ve önemsiz bir maliyetle yapılmalıdır. Bunu dünya çapındaki satıcılar için etkinleştirmek birincil hedefimizdir. Elrond ailesinin en yeni üyesi ile birlikte üzerinde çalıştığımız ikinci ürün, işletmelere işlem yapılan değerin bir yüzdesini ödemek yerine getiri sağlayacak bir DeFi öncelikli ödeme işleme çözümü olan Merchant Yield. Etkilerini abartmak zor.” dedi.  

Bu bağlamda, tamamen dijital bir dünyada ödeme işlemcileri hala yavaş ödeme süreleri sunuyor ve işletmelerden her işlem için %3 – %11 arasında ücret alıyor; bu, dünya çapında birçok işletme için genellikle karlılık ve iflas arasındaki farktır.

Ödemeleri tamamen dijital hale getirmek için yeni nesil blockchain teknolojisi kullanarak, yalnızca ödeme alma hızlarını artırmak ve ödeme almayla ilgili maliyetleri önemli ölçüde azaltmakla kalmıyor, aynı zamanda bunları ölçeklenebilir bir gelir akışına dönüştürüyoruz. İşletmeler bu sayede trilyonlarca dolarlık kripto piyasasının daha fazlasını işlerine dahil eder ve bunun için ödeme yapmak yerine aldıkları her işlemden kazanırlar. 

Sanja Kon, Utrust CEO: “Ödemelerin bir maliyetten gelir akışına dönüşmesi fikri, bunu ilk kez düşünen herkese olduğu kadar bize de çılgınca geldi. Bunu Elrond ile birlikte keşfettikten sonra, bunun sadece mümkün olduğunu değil, aynı zamanda ödemelerin kaçınılmaz geleceği olduğunu da fark ettik. Bu yüzden güçlerimizi birleştirmeye ve DeFi ödemelerinin uygulamasını hızlandırmaya karar verdik.” dedi.

Elrond teknolojisiyle güçlendirilen Utrust, yeni bir büyüme dönemine giriyor. Bunun e-ticaret ve dünya çapındaki işletmeler için önemli sonuçları olacaktır.

Elrond Hakkında

Elrond, verim ve işlem hızında 1.000 kat kümülatif iyileştirme sağlamak için sıfırdan tasarlanmış yeni bir blockchaini mimarisidir. Bunu başarmak için Elrond iki önemli yenilik sunar: Yeni bir Adaptive State Sharding mechanism ve Secure Proof of Stake (PoS) algoritmasıdır. Bunlar hızlı, verimli ve güvenli bir fikir birliği mekanizmasıyla doğrusal ölçeklenebilirlik sağlar. Böylece Elrond, 6 saniyelik gecikme süresi ve ihmal edilebilir maliyetle saniyede 10.000’den fazla işlemi (TPS) işleyebilir ve izinsiz, sınırsız, küresel olarak erişilebilir bir internet ekonomisinin omurgası olmaya çalışır.

https://elrond.com

Utrust Hakkında

Web3 için bir ödeme teknolojisidir. Küresel olarak ödeme yapmanın ve ödeme almanın radikal olarak daha iyi bir yoludur. Utrust, finans ve ödeme endüstrisini modernize etmek ve işletmeler için anında işlemler, alıcı koruması ve anında ödemeler sağlayarak geleneksel ödeme yöntemlerinin sorunlarını çözmek için tasarlanmış önde gelen kripto para birimi ödeme çözümüdür.

https://utrust.com