GAFI Coin Nedir?

GAFI coin, GameFi adı verilen bir blockchain oyun platformunda kullanılan kripto paradır


GAFI coin, GameFi adı verilen bir blockchain oyun platformunda kullanılan kripto paradır. Bünyesinde NFT’lerden metaverse alanında sunulabilecek diğer hizmetlere kadar çok sayıda olanak barındıran bu platform kullanıcıların ilgisini çekmeyi hedefledi. Bilindiği üzere kripto para piyasasında son zamanlarda metaverse alanına yönelik çok sayıda proje üretildi. Piyasada zaman zaman çeşitli trendlerin yaşanmasına alışkınız. Ancak bu sefer yaşanan şeyin bir trend akımından ziyade bir dönüşümün habercisi olabileceği bazı uzmanlar tarafından aktarılıyor. Kripto para piyasası, blockchain teknolojisinin yapısı gereği, sürekli değişen ve kendi kendisini yöneten merkezsiz bir yapıya sahip. Bu yüzden piyasadaki yeniliklerin ne yönde seyredeceğini uzun vadede tahmin etmek bir hayli güç. Mevcut piyasa trendinin metaverse alanında yoğunlaştığını görüyoruz. Kullanıcılar bu alanda işlem gerçekleştirmek istiyor. NFT’ler de bu alanda sunulan işlemler arasında yer alıyor. Geliştiriciler projelerini bu yönde oluşturuyor ve kullanıcılara hitap etmek istiyor. GAFI coin projesi de metaverse alanında kullanıcılarına NFT ya da buna benzer hizmetler sunacak platformlardan birisi. GameFi adı verilen bir ekosistemde kullanılan GAFI coin’ler kullanıcıların burada işlem gerçekleştirmesini mümkün hale getiriyor. Bahsi geçen ekosistemde çok sayıda blockchain tabanlı oyunun yer aldığı biliniyor.

Okumaya devam ettiğiniz bu içerik boyunca GameFi ekosisteminden ve bu ekosistemin kripto para piyasasına neler kazandırdığından bahsediyor olacağız. Üstelik burada kullanılan kripto para GAFI coin hakkında da birtakım ilgi çekici verileri siz kıymetli okurlarımızla bu yazıda paylaşacağız. Yazının devamında ekosistemin ve kripto parasının detaylarına ulaşabilirsiniz. Oyun temel olarak oynadıkça kazan mantığına göre faaliyet gösteriyor. Oyunculukla ilgili finansal faaliyetlerin merkezi haline gelmek isteyen bu ekosistemin bu uğurda çeşitli çalışmalara imza attığını görüyoruz.

GAFI Coin Ne Zaman Çıktı?

GAFI coin projesi ilk çalışmalarına 2021 yılında başlamış. Projenin bu tarihten önce teknik çalışmaların yürütüldüğü bir süreçten geçtiğini düşünebiliriz. Elbette bundan da öncesinde ekip bir araya gelerek proje hakkında fikri zemini hazırlamış olmalı. Projenin tarihçesi ile ilgilin net bilgilere rastlamak mevcut web kaynakları üzerinden yapılamıyor. Maalesef projenin düzenli olarak hazırlanmış bir tanıtıcı evrakı da bulunmuyor. Son yıllarda çıkan projelerin artık whitepaper dosyası hazırlamakta eskisi kadar titiz davranmadıklarını düşünebiliriz. Tabi ki bu projelerin geneli için geçerli olmayacaktır. Projenin ilk işlemleriyle ilgili bilgileri internet kaynaklarında ediniyoruz. GameFi platformu oyun stüdyolarına, oyunculara, kripto para alım satımcılarına ve yatırımcılara hizmet veren bir mecradır. Burasının her şeyi kapsayan bir merkez ve oyun finansmanı için son durak olması hedefleniyor. GameFi oyun topluluğuna ve en çok rağbet gören kazan-kazan oyunlarının çoğuna ev sahipliği yapan Binance akıllı zinciri (BSC) ve Polygon (MATIC) ağlarında geliştirilen bir ekosistemdir. GameFi’nin gelecek vaat eden blok zinciri oyun girişimleri arasında yer aldığının altı çiziliyor. Elbette bu durum çok sayıda değişkene bağlı olarak yeniden yorumlanabilir. Aynı zamanda GameFi oyun içi öğelerin ve NFT’lerin oyunlar arası alım satımını sağlayan öncü piyasalardan birisi olarak nitelendiriliyor.

GAFI coin projesi, Faraland ve Kaby Arena gibi yükselen projelerin geliştirildiği Icetea Labs tarafından destekleniyor. Ayrıca bu ekosistem çok sayıda yüksek profilli oyun projesinde adı geçen DAO Maker tarafından da güçlü bir şekilde öne çıkarılıyor. Bahsi geçen ortaklıkların GameFi ekosistemini hızlı bir şekilde büyütecek etkilerinin olacağı düşünülebilir.

GAFI Coin Fiyatı Nedir?

GAF coin fiyatı ile ilgili en yeni verilere aşağıda bulunan başlıkları kullanarak erişebilirsiniz. GameFi ekibi, projelerinin kripto para topluluğuna en iyi şekilde tanıtılması için çeşitli çalışmalara imza atmış. Bu kapsamda iyi bir web sayfası tasarlayan ekip, platform hakkında merak edilen tüm soruların yanıtlanabileceği bir tanıtıcı evraka maalesef burada yer vermemiş. Bu yüzden proje hakkında ihtiyaç duyduğumuz verilere erişmek zannedildiğinden daha zor hale geliyor. İyi tasarlanmış bir whitepaper dosyasına sahip olan projeler topluluk tarafından daha güvenilir olarak görüldüğünü burada ifade etmekte fayda var. GAFI coin projesinin bu tür projeler arasında gösterilemeyeceğini görüyoruz.

GAFI coin projesinin web kaynakları üzerinde yer alan verilerine göre bu kripto paralardan piyasaya en fazla ne kadar arz edileceğinin bilgisine ulaşıyoruz. Buna göre GAFI coin miktarı toplamda 14 milyon 954 bin 970 adeti geçmeyecek. Dolaşımda bulunan GAFI coin’lerin sayısı 1 milyona yaklaşıyor. Bu miktar ise toplam arzın yaklaşık %7’sine karşılık geliyor.

GAFI Coin Kaç TL?

Güncel kripto para piyasası verilerine göre 1 GAFI coin 126,25 TL’den işlem görüyor. GAFI coin fiyatı son 24 saat içerisinde -8.14% değişim gösterdi. GAFI coin’in  son 24 saatteki işlem hacmi ise $ 137,515 dolar, toplam piyasa değeri ise $ 41,762,768 dolar seviyesinde.

GAFI Coin Kaç Dolar?                             

Güncel kripto para piyasası verilerine göre 1 GAFI coin $ 3.82 dolardan işlem görüyor. 2021 yılının aralık ayı itibariyle GAFI coin tüm zamanların en yüksek seviyesi rekorunu 329 dolarla kaydetti. Bununla birlikte GAFI coin yılın en düşük seviyesini ise 23,3 dolarla belirledi.

GAFI Coin Nasıl Çalışmaktadır?

GAFI coin ekosisteminde çeşitli blockchain oyunları yer alıyor. Kullanıcılar dilediklerini tercih ederek oyun oynayabiliyor. NFT alım satımı ya da dijital varlıkların oyunlar içerisinde toplanması gibi özellikler birçok blockchain oyun platformunda olduğu gibi GameFi ekosisteminde de bulunuyor. Oynadıkça kazan mantığı burada da hakim. Bu durum ise kullanıcıların platformu dinamik hale getirmelerine neden oluyor.

GAFI Coin Nasıl Satın Alınır?

GAFI coin satın almak isteyen kullanıcılar belirli kripto para borsalarından faydalanabilirler. Bu borsalara örnek vermek gerekirse Gate.io, KuCoin, Pancakeswap ya da BKEX isimlerini zikredebiliriz.