Gerçek Dünya ve Metaverse Arasında Moda Köprüsü: MetaWear

Metaverse’in popülerliği arttıkça, bu alanda farklı yatırımlar da öne çıkıyor


Metaverse’in popülerliği arttıkça, bu alanda farklı yatırımlar da öne çıkıyor. MetaWear da kullanıcıların metaverse’teki kıyafetlerine odaklanan girişimlerden biri. Birçok farklı sektörden yatırım ve girişim çeken metaverse’te MetaWear da giyim konusunu çözmek istiyor.

MetaWear, İki Dünya Arasında Modayı Birbirine Bağlıyor

3 trilyon dolarlık değere sahip olan moda endüstrisi yavaş yavaş metaverse’e taşınıyor. MetaWear da bunun temsilcilerinden biri. Platform, yatırımlarını gerçek dünya ve metaverse arasındaki moda köprüsünü kurmak için kullanıyor.

Şirket, metaverse’teki kullanıcıların avatarlarını moda devi markaların ürünleriyle giydirmek istiyor.

MetaWear projesi Dr. A. Bahadır Yener liderliğinde çalışmalarını sürdürüyor. Ekip, dünya devlerinin ürünlerini sanal dönüşümle metaverse’e adapte ediyor. Burada yüzde 98,5’lik oranda ayırt edilemez bir gerçeklik sunulduğu söyleniyor.

Yener, konuya dair yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Yüz yıllık moda tasarım mirasını, dijital kullanım için dönüştürüyoruz ancak metaverse sınırsız. Reel dünyanın markaları ve tasarımlarının kullanıcıların hayal ve arzularına yeterli gelmediği noktada yeni bir moda dünyası yaratacağız”

Kullanıcıların gerçek dünyada satın aldıkları kıyafetlerin bir kopyasına sanal olarak metaverse’te sahip olmalarını sağlayacak olan MetaWear, avatarların bir numaralı alışveriş arkadaşı olmak istiyor.

Bu arada şunu da belirtmek lazım, MetaWear, moda devlerinin ürünlerini metaverse’te sergilemek, satmak ve giydirmek için gerekli anlaşmaları yapmış durumda.

MetaWear, metaverse dünyasının ilk Çoklu Platform Moda Alışveriş Merkezinin de sahibi.

100 metrekarelik bir alana sahip olan MetaWear Fashion Mall’da 197 adet mağaza bulunuyor. AVM’nin bir diğer özelliği de çoklu dünya desteğine sahip olması. Yani burada yapılan bir yatırım, birden fazla metaverse dünyası ile entegre olduğu için yatırımcılarına çoklu evrende var olma imkanı da sunuyor.