Occam (OCC) Nedir? OCC Coin Yorum ve Geleceği 2022

Occam Finance, Cardano blok zinciri için çözümler sağlamak üzere tasarlanmış, gelişmekte olan bir kripto-finansal paketinin bir parçasını oluşturuyor


Occam Finance, Cardano blok zinciri için çözümler sağlamak üzere tasarlanmış, gelişmekte olan bir kripto-finansal paketinin bir parçasını oluşturuyor. Bu yazımızda Occam (OCC) nedir ve OCC coinin geleceği hakkında bahsedeceğiz.

Occam Finance, düzenleyici kurumlarla uyumu sürdürürken ademi merkeziyetçilik ve şeffaflığın faydalarından yararlanmaya çalışan hepsi bir arada bir Cardano DeFi ekosistemi olacak şekilde tasarlanmıştır.

Occam (OCC) Nedir?

Occam.fi, Cardano ekosistemi için tasarlanmış, deneyimli bir blockchain girişimcileri ve profesyonelleri ekibinin uzmanlığı ve özenle oluşturulmuş ilk merkezi olmayan fırlatma rampası.

Occam’ı Kim Yarattı?

Occam Finance, Zug, Crypto Valley’de bulunan bir kişiler ekibi tarafından inşa edildi. Bazı ekip üyeleri matematik ve bilgisayar programcılığı alanlarında yerel, ulusal yarışmalar kazandı.

Occam Association başkanı Mark Berger, Scalable Solutions’ı kuran bir kripto piyasası uzmanıdır. Vizyonu, çeşitli girişimlerde ve geleneksel finansal hizmetlerde danışmanlık işlevleri üstlenerek kripto endüstrisini kurumsal ve kurumsal benimsemeye hazırlamaktır.

Aynı derecede dikkate değer diğer birkaç üye ve danışman, Cardano topluluğu ve Occam.fi ekosistemini inşa etmeyi amaçlayan Occam Derneği’nin çekirdek ekibini oluşturur.

Protokol Nasıl Çalışır?

Occam Finans üç ana bileşene ayrılmıştır:

  • OccamRazer: Cardano’da yeni başlayanlar için fon toplamak için kullanılan İlk Merkezi Olmayan Teklif (IDO) platformu.
  • OccamX: Cardano platformu üzerine kurulmuş bir AMM (otomatik piyasa yapıcı).
  • OccamDAO: Token sahiplerinin geliştirme yönüne oy vermelerine izin veren özerk bir organizasyon.

Fon toplama aracı OccamRazer, yatırımcıların hangi katmana girdiğine bağlı olarak kullanıcıların IDO’lara erişmesine izin veren bir katman sisteminden oluşur. Yatırımcıların IDO’lara katılmadan önce, müşterini tanı (KYC) prosedürlerinden geçmeleri ve minimum 150 OCC tokeni almaları gerekir.

İlk aşamalarında, OCC yalnızca bir ERC-20 tokeni olarak piyasaya sürüldü. Bununla birlikte, blok zincirler arasında bir likidite tüneli görevi gören Ethereum-Cardano köprüsünü serbest bıraktıktan sonra, platform çok zincirli hazır bir altyapıya doğru kaymıştır.

Basit bir kullanıcı arabirimi aracılığıyla protokol, bu bileşenlerin çeşitli işlevlerini tek bir çatı altında sunar ve ana kullanım durumu kaynak yaratmadır.

OCC Coin Nedir?

OCC coin, OccamRazer aracılığıyla IDO’lara katılmanın merkezinde yer alır ve Occam Finance için bir yönetişim coin olarak işlev görür ve platform için özellikler sağlar. CoinGecko’ya göre tokenin dolaşımdaki arzı 15.217.681.

Occam’ın Temel Özellikleri Nelerdir?

Occam, kullanıcılar için basit bir kullanıcı arayüzüne sahip, hepsi bir arada bir bağış toplama platformudur.

Platform, kullanıcının Cardano Cüzdanıyla eşleştirilen Metamask’ı destekler.
Occam ekibi aktiftir ve kullanıcıların gelecek IDO’ları takip etmeleri ve bunlara erişmeleri için sıklıkla güncellemeler, basın bültenleri ve bloglar yayınlar.

OCC Coin Yorum ve Geleceği 2022

Occam, sermayeyi artırmak ve değiştirmek için hepsi bir arada, zengin özelliklere sahip bir ekosistem sağlar. Proje, geleneksel finans kurumlarına hizmet verirken, (KYC) düzenleyici uyumluluğa sahip olmakla birlikte, aynı zamanda ademi merkeziyetçiliğin tüm faydalarına sahip olduğunu iddia ediyor.

Kullanıcı deneyimine odaklanan UI, kurumsal kitle pazarına yöneliktir ve öncelikle Ethereum-Cardano köprüsü aracılığıyla yaklaşan IDO’lar için sermayenin kilidini açmaya ve artırmaya odaklanmıştır.

Occam (OCC)
Occam (OCC) Grafiği

OCC Coin Kaç TL?

Güncel kripto para piyasası verilerine göre 1 OCC Coin 6,89 TL’den işlem görüyor. OCC Coin fiyatı son 24 saat içerisinde -1.64% değişim gösterdi. OCC Coin’in son 24 saatteki işlem hacmi ise $ 12,230 dolar, toplam piyasa değeri ise $ 10,454,814 dolar seviyesinde.

OCC Coin Kaç Dolar?

Güncel kripto para piyasası verilerine göre 1 OCC Coin $ 0.431476 dolardan işlem görüyor. 2022 yılının Şubat ayı itibariyle OCC Coin tüm zamanların en yüksek seviyesi rekorunu 0.2665 dolarla kaydetti. Bununla birlikte OCC yılın en düşük seviyesini ise 0.04036 dolarla belirledi.