I/O Coin (IOC) Nedir? Yeni Başlayanlar İçin Temel Rehber

IOC Coin Nedir

IO-Coin-IOC-nedir-temel-rehber

IOC Coin Nedir?

Bitcoin’in popülaritesi, ona benzer sayısız para birimine yol açtı. Bununla birlikte, çoğu, aynı eski Proof of Work (PoW) veya Proof of Stake (PoS) kavramlarının yeniden yapılandırılması olurken, yalnızca birkaçı blok zincir teknolojisini kullanmanın ve geliştirmenin yeni ve yenilikçi yollarını geliştirmeye çalıştı.

IOC: Temel Bilgiler

I/O coin (IOC), blockchain teknolojisine dayalı çok çeşitli özellikler sunarken gizlilik ve güvenliğe önem veren yenilikçi bir kripto para birimidir. Bu özellikler DApp’lerden (Merkezi Olmayan Uygulamalar) güvenli mesajlaşma hizmetlerine kadar uzanır.

IOC Geliştirme

I/O Coin 23 Temmuz 2014’te piyasaya sürüldü. Blockchain güvenliği ve kripto para birimi üzerine bir grup uzman tarafından geliştirildi.

Lider geliştiricisi Max Antonenko ve Proje Yöneticisi/Geliştirici Joel Bosh. IOC’nin adil bir lansmanı vardı, bu da IOC için herhangi bir İlk Halka Açık Para Teklifi (IPCO), hediye veya ön madencilik yapılmadığı anlamına geliyor. Bu nedenle, I/O Coin için kripto para dağıtımı diğer birçok altcoin’den çok daha şeffaf ve adildir. Bu, geliştiricinin veya tek bir kullanıcının önemli sayıda tokenı gizlice istifleme tehlikesi olmadığı anlamına gelir.

IOC, başlangıçta 16 milyondan fazla I/O kripto paranın çıkarıldığı Proof of Work (PoW) algoritması üzerinde çalışmak üzere geliştirildi. Daha sonra, geliştiricileri tarafından IOC blok zinciri için özel olarak geliştirilen PoW ve PoS arasında daha çevre dostu bir hibrit haline geçti.

I/O Coin’in Faydaları Nelerdir?

IOC Teknolojisi

Kripto paranın piyasaya sürüldüğü iki haftalık bir madencilik döneminde 16 milyon IOC Coin’in tamamı çıkarıldı. Kullanılan hash algoritması X11 idi. Bu nedenle, halka arz veya kripto paraların ön madenciliği yapılmadı. Bu sürenin ardından, I/O Coin PoW’dan PoS tabanlı bir konsepte geçti. Buna ek olarak IOC, hacim kontrollü bir blok zinciri kullanır.

PoW kavramı, kullanıcının işlemleri doğrulamak için tekrar tekrar karmalar hesaplamasını gerektirdiğinden, ağ üzerinde büyük bir yük haline gelir ve çevreye zararlıdır.

PoS bunun yerine kullanıcının coinlerinin sahipliğini kanıtlamasına güvenir. Daha eski ve daha büyük kripto para setlerinin bir sonraki bloğu imzalama şansının daha yüksek olduğu kripto para yaşı kavramını kullanır. PoS, PoW’dan çok daha hızlı ve çevre dostudur ve daha uygun maliyetli büyüklükte siparişler olabilir, bu da IOC’yi Bitcoin gibi saf PoW tabanlı kripto para birimlerinin bir adım önüne geçirir. I/O kripto para tarafından kullanılan özel algoritma, PoS algoritmasının bir türevi olan “CiPher” olarak kodlandı.

Kripto paralarını stake etme karşılığında, kullanıcılar yılda yaklaşık %4 oranında bir teşvik alırlar. İşletmeler ve kişiler tarafından, tamamen şifrelenmiş mesajlaşma hizmetleri gibi I/O Dijital hizmetlerini kullanmak için ödenen tüm ücretler, %4 oranının üzerine tekrar aktif stakerlara yeniden dağıtılır.

I/O Coin’in açık kaynaklı blok zinciri şu anda tamamen özel, gizli ve merkezi olmayan eşler arası dijital işlemleri desteklemek için yükseltiliyor. IOC geliştiricileri tarafından geliştirilen yenilikçi yeni bir teknoloji olan DIONS (Merkezi Olmayan Giriş Çıkış Sunucusu) kullanan I/O Digital, tamamen güvenli ve şifreli belge şifrelemeden, güvenli ve şifreli bir mesajlaşma hizmetinden anonim hizmetlere kadar bir dizi hizmet sağlamayı amaçlamaktadır.

I/O Coin Ana Özellikler

Dosya Depolama ve Aktarma – DIONS teknolojisi, kullanıcılara dosyaları şifrelemeyle birlikte tamamen güvenli bir şekilde saklama seçeneği sunar. Ayrıca dosyaların sahipliğinin aktarılmasına da izin verir.

Merkezi olmayan ve şifrelenmiş Mesajlaşma Platformu – AES256 standardını kullanan güvenli ve tamamen şifrelenmiş bir mesajlaşma platformudur.

Merkezi Olmayan Takma Adlar – Daha kolay, daha hızlı ve kullanıcı dostu işlemler ve hizmet, dosya veya mesaj alışverişini sağlamak için bir IOC cüzdan adresine benzersiz, insan tarafından okunabilir bir ad atanabilir.

Gizli Adresler – Bu yenilikçi özellik, işlemlerin ilk kez tamamen anonim olarak, gönderenin veya alıcının herhangi bir halka açık blok zincirinde izini veya kaydını tutmadan gerçekleşmesini sağlar.

Chameleon – Bu teknoloji, merkezi bir tedarik sistemiyle birlikte çalışabilirliği artırmak için çeşitli ayrı eşler arası ağlar arasındaki etkileşimi kolaylaştırmayı amaçlamaktadır.

I/O Coin Nasıl Alınır ve Saklanır?

I/O Coin cüzdanı, resmi web sitesi üzerinden farklı platformlar için indirilebilir. HTML5 tabanlı cüzdan sezgiseldir ve kullanımı kolaydır. Kullanıcıların I/O Coin ve DIONS teknolojisinin sunduğu tüm özelliklere erişmesine izin verir.

IOC Coin, sunulan hizmetler veya I/O Coin ağındaki kullanıcılar arasında sağlanan ürünler karşılığında kazanılabilir. Ağdaki aktif katılımcılar, ağı güvenli tutmaya yardımcı olmaları karşılığında yılda yaklaşık %4 oranında teşvik alırlar.

IOC, Bittrex, YoBit, NLexch ve Qiex dahil olmak üzere çeşitli borsalarda satın alınabilir ve takas edilebilir; Bittrex hacimce en büyüğüdür.

I/O Coin’in Diğer Kriptolardan Farkı Nedir?

I/O Coin, kripto para birimleri arasında trend takipçisi olmaktan çok trend belirleyicidir. Diğer çoğu altcoin’den farklı olarak, Bitcoin veya Ethereum gibi devlerin yollarını takip etmek yerine, IOC her zaman tüm kripto para birimlerinin dayandığı blockchain teknolojisi için yeni ve heyecan verici uygulamalar geliştirmeye ve iyileştirmeye çalıştı.

Diğer bir fark, I/O blok zinciri ve BTC veya ETH gibi diğer büyük kripto para birimlerinde bulunmayan DIONS teknolojisi aracılığıyla sunulan kapsamlı özellikler setidir. Bu nedenle, I/O Coin, kullanılabilirliği artırmak ve I/O Coin kullanımını genel halk arasında yaymak için kullanıcılara tamamen şifrelenmiş mesajlaşma hizmetleri gibi bir dizi yararlı araç ve hizmet sunar.

I/O kripto paranın geliştiricileri, Hollanda’da kayıtlı kar amacı gütmeyen I/O Digital ile kendilerini kamuya açıkladılar. Bu, onları, Bitcoin’in geliştirilmesiyle tanınan ünlü Satoshi Nakamoto gibi, çoğu zaman anonimlikle örtülmüş diğer altcoin geliştirme ekiplerinden ayırıyor. Ayrıca, güvenilirliklerini artırır ve kullanıcıların IOC’ye güvenmelerine yardımcı olur.