Lunyr (LUN) Nedir? Yeni Başlayanlar İçin Temel Rehber

Lunyr (LUN) Nedir

lunyr-coin-temel-rehber

Lunyr (LUN) Nedir?

Hepimiz kripto para birimlerini duymuşuzdur ve dünyayı nasıl da etkisi altına aldığını biliyoruz. Bununla birlikte, çoğu kripto para birimi, esas olarak kripto işlemlerine odaklanan, blok zinciri teknolojisinin yerleşik uygulamalarının yalnızca yeniden yapılandırılmasıdır.

LUN: Temel Bilgiler

Bununla birlikte Lunyr (Lunar olarak telaffuz edilir), merkezi olmayan ve eşler arası bir bilgi veritabanı, diğer adıyla “Blockchain tabanlı Wikipedia” olmayı amaçlayan, blockchain’in şimdiye kadarki en benzersiz uygulamalarından biridir.

Web’deki kripto projeleri, teknoloji, finans, hukuk, yatırım ve daha fazlası gibi alanlarda en yenilikçi ve kapsamlı bilgi kaynağı olmaya çalışır.

Lunyr (LUN) Geliştirme

  1. Lunyr’ın kurucu ortakları Arnold Pham, Andrew Tran ve Christopher Smith’tir.
  2. Lunyr ICO, yaklaşık 0,3 milyon ABD doları sermaye üretilerek 26 Nisan 2017’de sona erdi.
  3. Açık beta daha sonra 30 Ocak 2018’de piyasaya sürüldü ve Ethereum ağına dayanıyor.
  4. Yazarların makale yazarken ödül kazanmasını sağlayan ödül sistemi de aynı zamanda başlatıldı ve yazarların kaliteli parçalar karşılığında LUN paraları kazanmalarına izin verdi.
  5. Başlangıçta, Lunyr çoğunlukla kripto para dünyasına ve ilgili alanlara odaklanacak ve gelecek ve gelecek projelere odaklanacak. Aktif ve adanmış bir okuyucu ve yazar topluluğu geliştirildikten sonra Lunyr, bilim ve teknoloji, yatırım, finans vb. gibi diğer alanlara dalacaktır.

Lunyr’in Faydaları Nelerdir?

LUN Teknolojisi

Diğer çoğu kripto para biriminin aksine Lunyr, eşler arası, merkezi olmayan ve kitle kaynaklı bir nevi bilgi ansiklopedisidir. LUN adı verilen tokenları akran değerlendirmesi ve katkıda bulunan makaleler için ödül olarak kullanır.

Ethereum ağı üzerinde geliştirilmiştir ve Ethereum ekosistemine tamamen entegre edilmiştir.

LUN kripto paraları (veya tokenları), makaleler yazan veya başkaları tarafından yazılan makaleleri inceleyen kullanıcılar için bir teşvik görevi görür. Bu, kalite standartlarının karşılandığından ve doğruluğun sürdürüldüğünden emin olmak için aktif katılımı, bilginin katkısını ve makalelerin hakem incelemesini teşvik eder. Bir gönderi onaylandıktan sonra yazar, sırasıyla CBN ve HNR olmak üzere katkı puanları ve onur puanları şeklinde bir ödül alır. Bu noktalar devredilemez ve yalnızca ağa katkıda bulunanların CBN ve HNR sahipleri olmasını sağlar. CBN, iki haftalık ödül süresinin bitiminden sonra LUN kripto paralarına dönüştürülürken, HNR puanları teklifler ve anlaşmazlıklar üzerinde oylama için token olarak kullanılır.

LUN coinleri ERC20 token standardını takip eder. Doğası ve LUN kripto paralarının kullanım amacı nedeniyle, bunlar çıkarılamaz ve toplam 2.703.356 sabit arzına sahiptir. Yılda yaklaşık %3’lük bir büyüme oranıyla reklam gelirinden LUN paraları üretilecektir.

LUN paraları, sayfalarında reklamların yayınlanmasına izin vermeyen Wikipedia’nın aksine, platformda reklam alanı satın almak için de kullanılabilir.

Tüm Lunyr gönderimleri, bir hakem değerlendirmesi sürecinden geçecek ve yalnızca başarılı olduklarında sunulmaları onaylanacaktır. Bu, kötü niyetli veya yanlış içeriğin tanıtılmamasını sağlar. Gönderilen makaleleri onaylanan tüm kullanıcılar diğer gönderimleri de incelemelidir.

Lunyr Ana Özellikler

Blockchain Teknolojisini kullanmak için Yenilikçi Yaklaşım – Lunyr, vizyonunda ve herkese açık ve ücretsiz kapsamlı, merkezi olmayan, kitle kaynaklı ve hakemli bir bilgi deposu sağlamak için blok zinciri teknolojisinin kullanımında benzersizdir.

Devrimci Lunyr API – Lunyr, yalnızca web için bir bilgi ansiklopedisi olmayı değil, aynı zamanda DApps’e (Merkezi Olmayan Uygulamalar) bilgi tabanına erişme ve gerçek zamanlı verilere erişme yeteneği vererek blok zinciri teknolojisini geliştirmeyi amaçlamaktadır. Bu yenilikçi özellik, Sanal Gerçeklikten Yapay Zekaya kadar çeşitli uygulamalarda kullanılabilir.

Sansüre, yanlış veya kötü niyetli verilere karşı dirençli – Lunyr’in merkezi olmayan ve eşler arası doğası, bilgi tabanındaki tüm içeriğin manipülasyon ve sansürden arınmış olmasına izin verir. Tüm başvurular topluluk tarafından hakem tarafından incelendiğinden, yanlış veya şüpheli verilerin ansiklopediye girme şansı çok düşüktür.

Merkezi Olmayan Otonom Organizasyon – Lunyr, Merkezi Olmayan Bir Otonom Organizasyondur (DAO). Bu da Lunyr ekosistemini yöneten merkezi bir otorite veya organ olmadığı anlamına gelir, bu da ağın gerçekten merkezi olmayan bir şekilde izlenmesine ve bakımına izin verir.

Katkıda bulunanlar için teşvikler – Diğer kitle kaynaklı bilgi veritabanlarının aksine Lunyr, katkıda bulunanlar için LUN paraları veya tokenları şeklinde gerçek dünya değeri olan ödüller sağlar ve bunlar daha sonra diğer altcoin’ler gibi kullanılabilir.

Hizmetlerin veya ürünlerin reklamını yapmanın kolay yolu – Wikipedia’da her ay tahmini 470 milyon tekil ziyaretçi var ve ayda yaklaşık 19 milyar sayfa görüntüleniyor. Lunyr gibi benzer bir platformdaki hizmetlerde ürünlerin reklamını yapabilme yeteneği devrim niteliğindedir ve reklamcılık ve pazara girme dünyasında ezber bozan bir unsurdur.

Lunyr Nasıl Satın Alınır ve Saklanır?

LUN Nasıl Satın Alınır?

LUN çıkarılamaz. Bunun yerine, kaliteli makaleler yazarak ve Lunyr bilgi ağındaki diğer gönderimleri meslektaş incelemesiyle değerlendirerek ödül olarak kazanılabilirler. LUN paraları, Lunyr platformunda reklam alanı satın almak için de kullanılabilir.

LUN Cüzdan

Lunyr’in özel bir cüzdanı olmasa da, Ethereum’a dayalı bir ERC20 tokenı olduğu için bu, LUN coinlerinin herhangi bir Ethereum cüzdanında saklanabileceği anlamına geliyor. Bazı popüler seçenekler MyEtherWallet ve Mist Ethereum cüzdanıdır.

Lunyr’ın Diğer Kriptolardan Farkı Nedir?

Lunyr, vizyonu ve amacı bakımından Bitcoin veya Ethereum gibi hemen hemen tüm diğer kripto para birimlerinden büyük ölçüde farklıdır. Diğer kripto para birimleri, fiat para birimleri gibi işlemlere öykünmeye odaklanırken, Lunyr, kullanıcıları merkezi olmayan, kitle kaynaklı ve eşler arası bir bilgi kasası oluşturmaya teşvik etmek için LUN paraları veya tokenı kullanmayı amaçlamaktadır.

Lunyr platformu, diğer kripto paraların sahip olmadığı bir özellik olan geniş bir demografiye ürün veya hizmetlerin reklamını yapmak için yeni ve kapsamlı bir yöntem sunmanın yanı sıra, bilgi alışverişi ve paylaşımı için benzersiz ve yenilikçi bir yol sunar.

Diğer kripto para birimlerinin aksine LUN kripto paraları çıkarılamaz ve bu nedenle Lunyr ağının toplam çevresel etkisi Bitcoin gibi  kripto paraların güç tüketimine kıyasla neredeyse yok denecek kadar azdır.

Lunyr’e Yatırım Yapmalı Mısınız?

Herhangi bir kripto para birimine yatırım yapmak, değişken doğasına bağlı olsa da, aktif ve deneyimli bir geliştirme ekibi ve adanmış bir toplulukla bir araya gelen Lunyr’in inovasyonu ve sağlamlığı, Lunyr’ı yatırım için bir göz atmaya değer kılıyor.