Internet Computer (ICP) Coin Nedir? Yorum, Geleceği, Grafik

Internet Computer (ICP), kullanıcıların uygulamalar, web siteleri ve diğer web tabanlı hizmetler oluşturması için olanak sağlayan bir kripto para birimi olarak bilinmektedir


Internet Computer (ICP), kullanıcıların uygulamalar, web siteleri ve diğer web tabanlı hizmetler oluşturması için olanak sağlayan bir kripto para birimi olarak bilinmektedir. Internet Computer (ICP) Coin, Dfinity Vakfı tarafından oluşturulup,risk sermayesi şirketleri Andreesen Horowitz ve Polychain Capital tarafından desteklenmektedir.


Internet Computer (ICP) Coin Nedir?

Kripto para biriminin temeli olan ağ oluşturmanın bir yolu, yalnızca daha da merkeziyetsiz bir biçimde kullanabilir olmaktır. Internet Computer (ICP) Coin, Web’de uygulamaların yeni veya farklı bir sürümünü çalıştırabilen merkezi olmayan bir bilgisayar ağı şeklinde düşünülebilir. Bu nedenle projenin kurucusu Google, Facebook ve Amazon Web Services gibi platformlara meydan okuma seviyesinde olduğunu söylemektedir. Piyasada genellikle DeFi olarak bilinen merkeziyetsiz finans uygulamaları yer almaktadır. Bunlar, genel finansal süreçleri kopyalamak için kripto para birimini kullanabilmektedir.

Dfinity’nin yüksek oranda merkezsiz ağı göz önünde bulundurulduğunda Internet Computer (ICP) Coin kapasitesini talepteki artışlarla ölçekleyebileceğini söylemektedir. Bu nedenle, Internet Computer (ICP) Coin (tipik para birimi anlamında) olarak değil, uygulamaları güçlendirmek adına blok zinciri teknolojisini kullanan bir ağ olarak düşünmek daha mantıklı olacaktır.

Internet Computer (ICP), sınırsız kapasitede Web hızında çalışan ilk blok zinciri olarak bilinmektedir. Ayrıca, akıllı sözleşme hesaplamasını ve verilerini ölçekleyen, bunları web hızında çalıştıran, verileri verimli bir şekilde işleyen, depolayan ve geliştiricilere güçlü yazılım olanakları sunan bir blok zinciri ağı olan Bitcoin ve Ethereum’un yanı sıra üçüncü büyük blok zinciri temsil etmektedir.

Internet Computer (ICP) Coin Geleceği

Internet Computer (ICP) Coin kişilerin internette yazılım oluşturmasına izin vermektedir. Teknoloji, herkesin kişisel blok zinciri teknolojisini uygulamalar oluşturmak için kullanmasına ve büyük teknoloji şirketleri arasında çalışma yapmalarına izin vermektedir.

Internet Computer (ICP) Coin bulutta değil, merkezsiz bir ağda çalışmaktadır ve hızlı olması, gelecek için en önemli umut ışıkları.

Internet Computer (ICP) Coin Yorum ve Grafik

Genesis’te 469.213.710 ICP Coin olacaktır. Arz, pazarın dinamiklerine bağlı, ancak tahmini olarak Genesis’te %26 olduğu düşünülüyor.


Internet Computer kripto para dünyasında popülasyon sağlasa olsa da, herhangi bir komisyoncu veya borsada alım-satım işlemleri yapılamıyor. Yakında borsalar bu yeni kripto parayı arz edecektir. Bunun dışında büyük borsalar dışında alım-satım, takas gibi işlemler henüz gerçekleşememektedir. Sonuç olarak,Internet Computer büyük faydalar sunmaktadır, ancak alım-satım işlemleri yapanların tam olarak ne satın aldıkları konusunda bilinçli davranmaları gerekiyor.