Invisible Friends NFT Serisi Nedir?

Invisible Friends NFT projesi, İsveçli animatör Markus Magnusson tarafından tasarlandı

invisible friends

Invisible Friends NFT projesi, İsveçli animatör Markus Magnusson tarafından tasarlandı. Görünmez karakterler içeren, türünün tek örneği, çizgi film tarzı animasyonlardan oluşan, prosedürel olarak oluşturulmuş bir koleksiyondur.

Koleksiyon yoğun bir şekilde tanıtıldı ve Twitter’da 500.000’in üzerinde ve yaklaşık 2.500 NFT sahibinden oluşan sadık bir takipçi kitlesi oluşturdu.

Invisible Friends’in basım fiyatı 23 Şubat 2022’den itibaren 0,25 ETH idi. 5.000 Invisible Friends NFT’nin tamamı o gün tükendi ve NFT boğa piyasasının zirvesinde bir başka başarılı basım oldu.

Bu popüler NFT serisinin yol haritasının 2023 için planlanan birkaç büyük güncellemesi var:

  • Kith giyim markası ile bir işbirliği olan Kith Invisible Friends,
  • OG Toys—fiziksel Invisible Friends peluşları,
  • Invisible 3D Friends’in sanatçı Nguyen Nhut’un yardımıyla piyasaya sürülmesi,
  • Mevcut sahipler için yeni Garbage Friends NFT’lerinin lansmanı.

Invisible Friends’i Farklı Yapan Nedir?

5.000 parçalık koleksiyon, rastgele özelliklere sahip animasyonlu görünmez karakterlerden oluşuyor.

Bunlar, çeşitli yaygın ve nadir giyim öğelerini, aksesuarları ve arka planları içerir. Koleksiyonun kendine özgü stili ve tuhaf tasarımı, onu herhangi bir NFT sever ve dijital koleksiyon yatırımcısı için temel bir ürün haline getiriyor.

Bazı özellikler daha yaygın olsa da, diğerleri koleksiyonda daha az bulunur. Bu, doğal olarak bazı NFT’leri diğerlerinden daha az bulunur, daha pahalı ve elde edilmesi daha zor hale getirir.

Daha yaygın özelliklere sahip sanat eserleri şu anda 3 ETH’nin biraz altında işlem görüyor. “Sıra dışı” veya “nadir” özelliklere sahip olanlar, 5 ila 50 ETH arasında herhangi bir yerde işlem yapabilir.

invisible friends

Invisible Friends İyi Bir Yatırım Mıdır?

Görünmez Arkadaşlar, NFT pazarındaki en abartılı projelerden biriydi (ve öyle olmaya devam ediyor), 9 ila 10 ETH arasında değişen etkileyici bir taban fiyata fırladı.

Pek çok proje için ilgiyi ve heyecanı sürdürmek zor olsa da, bu koleksiyon tüm zamanların en yüksek seviyesinden düşüş eğilimi gösterdiğinde 5 ETH aralığında sağlam bir şekilde durdu.

1’e 2 ETH fiyat noktasının altına çok kısa bir süre daldıktan sonra, koleksiyon artık 3 ETH’nin hemen altında rahat bir şekilde oturuyor.

Bir yatırımcının dikkate almak isteyebileceği diğer bir faktör, projenin en büyük sahipleri ve hisseleridir. NFT’lerin yaklaşık %2’sini tek bir adres tuttuğundan, koleksiyonun herhangi bir büyük sahibi yoktur.

Sahiplerin %85’inden fazlasının tek bir eşyası var, bu da projenin istikrarlı olduğunun iyi bir işareti, ancak tam olarak balinalardan arınmış değil. Dune analizlerine göre, en iyi 25 Invisible Friend sahibi, arzın %20’sinden fazlasını kontrol ediyor, ancak en büyük balinanın elinde yalnızca 128 NFT var.

Ayrıca Slimhoods ve Moodrollers NFT koleksiyonlarının yaratıcıları olan Random Character Collective’in tanınmış ve güvenilir bayrağı altındadır. NFT gazileri, Moodroller sahiplerinin Görünmez Arkadaşlar beyaz listesine eriştiklerini hatırlayabilir. Invisible Friends’in piyasaya sürülmesinden sonra, diğer tüm Random Character Collective projelerinde fiyat artışı görüldü.