JUST (JST) Nedir? JST Coin Yorum ve Geleceği 2022

JUST, TRON blok zinciri için oluşturulmuş popüler bir yeni merkezsiz finans (DeFi) ekosistemidir


JUST, TRON blok zinciri için oluşturulmuş popüler bir yeni merkezsiz finans (DeFi) ekosistemidir. Bu yazımızda JUST (JST) nedir ve JST coinin geleceği hakkında bahsedeceğiz.

Merkezsiz finans (DeFi) ortamı, her ay ortaya çıkan yeni projelerle rekor bir büyümeye tanık oluyor. Genel olarak halk için güç elde etme hedefiyle DeFi, sürekli bir dikkat çekiyor ve geliştiriciler ve proje geliştirme ekipleri tarafından yaratıcılığın temeli olarak kullanılıyor.

TRON ağının bir dalı olan JUST Network, TRON’un blok zincirinde çalışan, özel akıllı sözleşmeye dayalı finansal ürünlerden oluşan sağlam bir pakettir. Diğer projelerin yanı sıra gelişen TRON ekosistemini büyütmeyi amaçlıyor.

JUST Nedir?

Justin Sun tarafından kurulan JUST platformu, adını kurucusunun adının ilk dört harfinden alan 2020 yılının üçüncü çeyreğinde piyasaya sürüldü. JUST, JustStable, JustLend, JustSwap, JustLink ve zincirler arası tokenler gibi çeşitli merkezi olmayan finansal çözümler sunan dinamik bir DeFi platformudur. Sistem TRON ağı üzerine kuruludur. USDJ ve yönetim tokeni JST’den oluşan merkezsiz bir sabit para sistemi aracılığıyla çalışır.

ABD doları ile eşleştirilen ve birden fazla teminat kabul eden bir stablecoin olan USDJ, ağın ana merkezsiz finansal ürünü olan JustStable’a güç sağlıyor. JustStable, kullanıcıların stablecoin ödünç alabilecekleri, sınırsız bir stablecoin ödünç verme merkezidir. Verim çiftçiliğinin büyümesi ve kripto alanında ticaret fırsatlarının ortaya çıkmasıyla birlikte, yatırımcılar ve traderlar, kripto varlıklarını satmadan giderek daha fazla stabil para elde etmek istiyorlar. JustStable, kullanıcılara ihtiyaç duydukları likiditeye erişim sağlar.

Örneğin, Eles bir borsada verim çiftçiliği için bazı sabit paralara ihtiyaç duyarsa, teminat olarak desteklenen jetonlardan herhangi birini yatırması gerekir. Bu durumda, yerel TRON para birimi TRX’i yatırır. Akıllı sözleşme, Eles’in mevduatını TRX’e çevirir ve ona USDJ verir. Eles, TRX tokenlerine ihtiyaç duyduğunda USDJ’yi iade eder ve TRX’ini geri alır.

JustLend, kullanıcıların düşük faiz oranlarıyla kredi almak için likidite havuzlarına likidite ekleyebilecekleri bir TRON akıllı sözleşmesi tarafından desteklenen bir para piyasası platformudur.

Zincirler arası tokenler, TRON’da belirtildikten sonra JUST ağında kullanılabilen diğer blok zincirlerinin varlıklarıdır. JustSwap, güvenilir olmayan tokenleri takas etmek ve erişilebilir likidite havuzları oluşturmak için kullanılan başka bir akıllı sözleşme sistemidir.

JST Coin Nedir?

İlk olarak Mayıs 2020’de dolaşıma giren JST, JUST’ın merkezi olmayan sistemini kolaylaştırır ve ücret ödemek için kullanılır. JST, sahiplerinin JUST platformunu sürdürmelerini ve borçlular tarafından ödenen faiz oranları olan istikrar ücretleri ve minimum tutarı ifade eden teminatlandırma oranı gibi platformdaki önemli hususlara veya değişikliklere karar vermelerini sağlayan bir TRC20 tokenidir. teminat olarak yatırılacaktır (ödünç alınacak miktara göre). JST coin, ücret ödemesi ve faiz tahakkuku gibi fayda amaçları için de kullanılabilir.

JUST Nasıl Çalışır?

JUST, TRON’dan ayrıldığı için, işlevlerini ve güvenlik düzeyini korumak için büyük ölçüde ağa güveniyor.

JST bir TRON-20 tokeni olduğundan, JUST platformu blok zincirini güvence altına almak ve sürdürmek için bir delege edilmiş hisse kanıtı (DPoS) konsensüsü kullanır. Bu, blok zincirine eklenecek veri bloklarını doğrulayan düğümlerin, karma bulmacaları çözme yeteneklerine göre değil, hisselerinin boyutuna göre seçildiği bir sistemdir. Bu sistem, tükettiği enerji miktarı önemli ölçüde daha düşük olduğu için iş kanıtı blok zincirlerinden daha sürdürülebilir kabul edilir.

JUST (JST)
Justin Sun

Ana Özellikler

İki Tokenli Sistem

JUST ekosistemi, ürettiği iki token (JST ve USDJ) tarafından yönetilir; JST bir yönetişim tokeni ve USDJ ise platformun ana ürünü olarak hizmet eder.

Çoklu Ürünler

JUST, JustStable ve JustLend gibi çeşitli ürün ve hizmetler sunarak kullanıcılara – yatırımcılara, traderlara, DApp geliştiricilerine ve aralarından seçim yapabilecekleri daha birçok seçenek sunar.

JST Coin Yorum ve Geleceği 2022

En başından beri, JUST çok sayıda tanıtımdan yararlandı. Spot ışığında geçirdiği zaman, bazıları tarafından Justin Sun’ın önceki projesi TRON’un başarısına bağlanıyor. Sun, Midas dokunuşunu bu ağa uygulayacak mı? Bunu zaman gösterecek, ancak işler şimdilik umut verici görünüyor.

Flip tarafında, JUST’ı çevreleyen hype, potansiyel olarak yatırımcılarda önyargıya neden olabilir ve platform değerlendirmelerini gevşetmelerine neden olabilir. Potansiyel yatırımcılar olarak, JUST’ın nihayetinde TRON tabanlı özerk akıllı sözleşme protokolleri geliştirmek için bir platform olduğunu hatırlamamız gerekiyor – ve medya hype değil gerçek verilere dayalı nesnel kararlar almalıyız.

Ürün yelpazesi ve DeFi’yi halk için daha erişilebilir hale getirme misyonuyla JUST, DeFi’yi herkes için sınırsız ve ücretsiz hale getirdiği için muhtemelen daha fazla görünürlük kazanacaktır. JUST’ın geleceği, ana ağı TRON, iyi performansını sürdürdüğü sürece parlak olmaya devam ediyor. Yatırımcılara gelince, sadece tanık olmak için değil, aynı zamanda ağın büyümesinde doğrudan yer alma fırsatını yakalayabilirler.

Artıları

DApp Sayısı

JUST ağında çok sayıda DApp çalışır. Bu faydalıdır çünkü platformlarda daha fazla DApp’e ihtiyaç vardır. Farklı iş faaliyetleri ve hizmetleri için DApp’lere sahip olmak, ağın değerini kesinlikle artıracaktır.

TRON’dan destek

TRON ile olan ilişkisi sayesinde JUST, TRON’un varlıklarını ve güvenliğini kullanabilir. Bu nedenle, platformu kullanmak için önemli sayıda geliştirici ve sahibin ilgisini çekti.

Akıllı Sözleşmeler

DeFi platformlarının güzelliği, aksi takdirde karmaşık ve hantal faaliyetleri gerçekleştirmeyi kolaylaştıran akıllı sözleşmelerde yatmaktadır. JUST ile kullanıcılar, otonom bir sistem aracılığıyla birkaç saat içinde stablecoin’ler elde edebilir ve hesaplar hızlı ve ücretsiz olarak açılabilir.

Eksileri

Uzmanlaşma Eksikliği

JUST, ağ ekibinin hem TRON hem de JUST ile aynı anda uğraşmak yerine TRON’a odaklanması gerektiğini düşünen bazı kripto izleyicileri arasında yerini bulamadı. Eski deyişi bir büküm olarak, “tüm kriptoların krikosunun hiçbirinin ustası olmadığını” düşünüyorlar. Bu izleyiciler, projenin uzmanlık eksikliğinden zarar göreceğine inanıyor çünkü sonuçta JUST ana proje değil, TRON öyle.

Staking

JUST, sahiplerinin JST jetonlarını stake ederek daha fazla token kazanmalarına izin vermez. Şu anda yalnızca TRON sahiplerinin USD kazanmak için coinlerini stake etmelerine izin veriyor. Bu, kullanıcıların platformdaki verimi en üst düzeye çıkarmak için hem JST hem de TRON’u elinde tutması gerektiği anlamına gelir.

JUST (JST)
JUST (JST) Grafiği (1Yıllık)

JST Coin Kaç TL?

Güncel kripto para piyasası verilerine göre 1 JST Coin 0,676293 TL’den işlem görüyor. JST Coin fiyatı son 24 saat içerisinde -2.78% değişim gösterdi. JST Coin’in son 24 saatteki işlem hacmi ise $ 106,917,066 dolar, toplam piyasa değeri ise $ 309,639,167 dolar seviyesinde.

JST Coin Kaç Dolar?

Güncel kripto para piyasası verilerine göre 1 JST Coin $ 0.042524 dolardan işlem görüyor. 2022 yılının Mart ayı itibariyle JST Coin tüm zamanların en yüksek seviyesi rekorunu 0,2083 dolarla kaydetti. Bununla birlikte JST yılın en düşük seviyesini ise 0.03393 dolarla belirledi.