Loom Network (LOOM) Nedir? Yeni Başlayanlar İçin Temel Rehber

Loom Network (LOOM) Nedir

LOOM-token-nedir-temel-rehber

Loom Network (LOOM) Nedir?

Loom Network: Temel Bilgiler

 1. Loom Network, büyük ölçekli sosyal uygulamalar ve oyunlar ile tasarlanmış blok zinciri tabanlı bir platformdur. Platform, blockchain teknolojisinin uygulamalarının işlemlerle sınırlı olmadığını kanıtlama fikri ile geliştirildi.
 2. Platform, geliştiricilerin sosyal uygulamalar ve oyunlar dahil olmak üzere kendi büyük ölçekli DApp’lerini sorunsuz bir ortamda çalıştırmalarına olanak tanır. Herhangi bir programlama dili bilgisi gerektirmez ve uygulamalar platformdaki ortak dillerde bile geliştirilebilir.
 3. Loom Network’ün temel ürünü, geliştiricilerin blok zinciri altyapısı hakkında herhangi bir bilgiye ihtiyaç duymadan kendi blok zincirlerini oluşturmalarına olanak tanıyan bir Yazılım Geliştirme Kitidir (SDK). Esasen bu bir “kendi blok zincirinizi oluşturun” üretecidir.

Loom Network (LOOM) Geliştirme

Loom Network web sitesi, çekirdek yönetim ekibi, kurucu ekip, geliştiriciler, ön ve arka uç mühendisler, pazarlama ve operasyon ekibi ve diğerlerini içeren 50’den fazla üyeden oluşan bir ekibi listeler.

Loom Network’ün kurucuları James Martin Duffy, Luke Zhang ve Matthew Campbell‘dir.

Loom Network’ün CEO’su ve kurucu ortağı Matthew Campbell, bir programcı ve yazılım geliştirici olarak yaklaşık 20 yıllık deneyime sahiptir. Loom Network’ü kurmadan önce Gucci ve Bloomberg dahil birçok şirketle çalıştı.

Loom Network’ün diğer kurucu ortağı James Martin Duffy, Kore iş portalı KoreanJobFinder.com’u kurdu ve bir bitkisel takviye markası olan Auragin’in kurucu ortağı ve Başkanıydı. Ayrıca geliştirici olarak birkaç yıllık deneyime sahiptir.

Loom Network’ün üçüncü kurucu üyesi Luke Zhang, yazılım geliştirici olarak 5 yıldan fazla deneyime sahiptir.

Loom Network’ün Faydaları Nelerdir?

Loom Network (LOOM) Teknolojisi

 1. Loom SDK, Ethereum yan zincirinin daha gelişmiş bir versiyonu olan bir DAppChain oluşturur.
 2. DAppChains, Ethereum akıllı sözleşmeleriyle paralel çalışan ve temel katmanı olarak Ethereum kullanan tam teşekküllü blok zincirleridir.
 3. Her DApp, Ethereum ve Bitcoin’den farklı olarak verileri ölçeklendirmek ve halka açık, çatallanabilir verilere izin vermek için optimize edilmiş kendi DAppChain’ine sahip olacaktır.
 4. Loom SDK tamamen özelleştirilebilir ve geliştiricilerin DApp’lerini herhangi bir dilde oluşturmasına olanak tanır. Geliştiricilerin, fikir birliği mekanizmasından ve kendi kural kümelerinden her yönü seçerek kendi DAppChain’lerini sıfırdan oluşturmalarına izin verilir. Delegated  Proof of Stake (DPoS)  kullanılarak yüksek ölçeklenebilirlik sağlanabilir.
 5. Ethereum temel katman olduğundan, DAppChain tabanlı varlıklar Ethereum’un güvenlik garantilerine sahiptir.
 6. Loom Network, birden fazla oyunu kapsayan evrenler, sonsuz dünyalar vb. gibi blockchain teknolojisi olmadan mümkün olmayacak oyunlar oluşturmayı mümkün kılar.
 7. Ayrıca, Loom platformundaki sosyal uygulamalar reklam tarafından yönlendirilmez.
 8. Loom token, Loom Ağındaki tüm DApp’ler için bir üyelik tokenı olarak işlev görür. Kullanıcılara platformdaki tüm DApp’lere tam erişim geçişi sağlar ve Loom Ağındaki tüm DAppChains’deki işlevler.
 9. Loom token ayrıca bir yazılım lisans anahtarı olarak da işlev görür. Ayrıca DAppChains arasında veya bir DAppChain’den Ethereum’a herhangi bir varlık aktarımı, kullanıcıların cüzdanlarında en az 1 Loom token bakiyesine sahip olmasını gerektirir.

Loom Network Kullanım Durumları

Loom Network platformunda birkaç DApp oluşturuldu, bunlardan bazıları:

 1. DelegateCall: Steemit’e benzer tamamen blockchain tabanlı bir Soru-Cevap platformu, kullanıcıların soru göndererek veya cevaplayarak ERC20 tokenları kazanmasını sağlar. Bu, Loom Network platformunda yayınlanmaya başlayan ilk DAppChain oldu.
 2. CryptoZombies: Bu DApp, kullanıcılara Ethereum DApp’leri eğlenceli bir şekilde kendi oyunlarını kodlamalarına izin vererek kodlamayı öğretir. Oyunculara bir kripto-koleksiyon oyunu oluşturarak kendi akıllı sözleşmelerini yazmayı öğretir. Gelecekte, bu dApp’deki dersleri tamamladığınızda bazı token ödülleri olabilir.
 3. EthFiddle: Kullanıcıların kod parçacıklarını paylaşmalarına ve web’in her yerinden elde edilen bu parçacıkları derlemelerine, test etmelerine ve çalıştırmalarına olanak tanıyan bir Solidity kod paylaşım sitesidir.
 4. SolidityX: Solidity’yi derleyen güvenli bir programlama dilidir. Solidity’nin bir “süper seti” olarak düşünülebilir.

Loom Network Token Nasıl Satın Alınır ve Saklanır?

LOOM Satın Alma

Loom Network tokenleri (LOOM), birçok borsada takas için kullanılabilir; bu, kripto para birimi için etkileyici bir başarıdır. Borsalar arasında Upbit, Binance, Bittrex, Radar Relay ve Idex yer alıyor. Öncelikle Bitcoin ve Ether’i kabul ederler, ancak Tether, WETH, LA ve diğerleri de kabul edilir.

LOOM Depolama

 1. Loom Network, Ethereum blockchain üzerindedir, bu nedenle LOOM token, Ethereum ile uyumlu sayısız cüzdandan herhangi birinde saklanabilir.
 2. Donanım cüzdanları en güvenli olanıdır ve Ledger Nano S ve Trezor ERC20 tokenleri için çalışır.
 3. Exodus ve Mist, Ethereum ve tokenleri blok zincirinde depolayan masaüstü cüzdanlardır. Windows, Linux ve Mac işletim sistemleri ile uyumludur.
 4. Başka bir Ethereum cüzdanı olan Jaxx, Windows, Linux ve Mac PC’ler için bir masaüstü cüzdanı, Android ve iOS telefonlar için bir mobil cüzdanın yanı sıra Chrome ve Firefox uzantıları aracılığıyla bir web cüzdanı olarak işlev görür ve onu en çok yönlü cüzdanlardan biri yapar.
 5. MyEtherWallet en popüler Web cüzdanıdır. Buna ek olarak ETHAdress, ERC20 tokenlarını depolayan kağıt cüzdanlardan biridir.

LOOM’u Diğer Kripto Para Birimlerinden Farklı Kılan Nedir?

 1. Loom Network’ü diğer tüm kripto para birimlerinden ayıran en önemli şey, token için bir teknik incelemenin olmaması ve böyle bir belgenin bulunmamasının nedenidir.
 2. Loom Network ekibi, pek çok teknik incelemenin kripto para birimleri için mantıksız resimler ve ideal senaryolar çizdiğini ve onların ise gerçekten önemli olanı yaptıklarını yani sonuç ürettiklerini iddia ediyor .
 3. Diğer kripto para birimlerine yönelik bu tür iftiralar şüpheli olsa da, bir teknik inceleme olmasa bile, bloglarındaki etkinlik seviyeleri ve web sitelerinin sağladığı netliğin, kripto para biriminin gerçekte ne hakkında olduğunu anlamak için yeterli olduğu gerçeği var.
 4. Ayrıca, DApp’lerin geliştirileceği bir platform fikri benzersiz olmasa da, DAppChains kullanan uygulamaları ve sonuçta ortaya çıkan ölçeklenebilirlik onu kesinlikle farklı kılar.

Loom Network’a Yatırım Yapmalı Mısınız?

Loom Network ekibinin aktif bir çevrimiçi varlığa sahip olması, web sitelerinin açıklığı ve son derece aktif blogları kesinlikle platformun lehine noktalardır.

Platformun ele aldığı ölçeklenebilirlik konusu ve ayrıca DApp’lerin geliştiricinin tercih ettiği dilde geliştirilebilmesi de Loom Network’ü güvenilir ve iyi bir yatırım seçeneği yapan şeylerdir.