Dentacoin (DCN) Nedir? Yeni Başlayanlar İçin Temel Rehber

Dentacoin (DCN) Nedir

Dentacoin-DCN-nedir-temel-rehber

Dentacoin (DCN) Nedir?

Dentacoin (DCN): Temel Bilgiler

 1. Dentacoin, Ethereum’un akıllı sözleşmelerinden yararlanarak mevcut dişhekimliği endüstrisine yönelik, merkezi olmayan, blok zinciri destekli bir platformdur. Merkezi olmayan bir platform olarak Dentacoin, herhangi bir üçüncü tarafa olan ihtiyacı ortadan kaldırır ve hastalar ile diş hekimleri arasında doğrudan bir ilişki kurmak için akıllı sözleşmeler kullanır.
 2. Dentacoin, insanların katkılarından dolayı Dentacoin kripto para birimi (DCN token) ile ödüllendirilebilecekleri küresel bir diş endüstrisi topluluğu oluşturarak dünya çapında diş bakımı kalitesini iyileştirmeyi amaçlamaktadır.
 3. Dentacoin, diş endüstrisinde devrim yaratmayı ve insanlara diş hijyenlerine iyi bakmaları için ilham vermeyi umuyor. Platform, hem hastaları hem de diş hekimlerini işbirliği yapmaya ve güvene dayalı bir topluluk oluşturmaya yardımcı olmaya teşvik etmek için birkaç blok zinciri tabanlı merkezi olmayan uygulama geliştirdi.

Dentacoin Geliştirme

 1. Dentacoin, Dentacoin Vakfı tarafından hem diş hekimlerine hem de hastalara fayda sağlayacak şekilde diş endüstrisini geliştirme hedefine ulaşmak için oluşturulmuştur.
 2. Dentacoin Vakfı 2017 yılında kurulmuştur. Halen kurucusu Prof. Dr. Dimitar Dimitrakiev’in de dahil olduğu 15 çekirdek üyeden oluşan bir ekip tarafından yönetilmektedir. Kurucu ortaklar, Philipp Grenzebach ve Jeremias Grenzebach’dır.
 3. Vakıf, toplam 8 trilyon DCN tokeninin ön madenciliğini yaptı. Toplam tokenların %40’ı çeşitli ödüller vermek için ayrıldı, %40’ı token satışı için ayrıldı ve geri kalan % 20’si pazarlama faaliyetleri, gelecekteki projeler, ödül programları ve diğer kullanımlar için Dentacoin Vakfı’na ayrıldı.
 4. Vakıf, 1 Temmuz 2017’de ön satışını başlattı ve ardından 1 Ekim 2017’de halka satış yaptı.

Dentacoin’in Faydaları Nelerdir?

Dentacoin Teknolojisi

 1. Dentacoin, akıllı sözleşme işlevselliği sağlayan Ethereum blok zincirine dayanmaktadır. Blockchain teknolojisinin merkezi olmayan yapısı, bir aracıya ihtiyaç duymadan hastalar ve diş hekimleri arasında doğrudan etkileşimi garanti eder. Bu, diş bakımının genel maliyetini düşürmeye yardımcı olur.
 2. Ethereum akıllı sözleşmeleri, Dentacoin platformunun temel bileşenleridir. Akıllı sözleşmeler doğası gereği kendi kendini yürüttüğü için, akıllı sözleşmeler üzerinde tek bir taraf kontrolü olasılığını ortadan kaldırır. Bu, güvenli, şeffaf ve otonom bir platforma götürür.

Dentacoin’in Teknolojik Özellikleri

 1. Blockchain Tabanlı Güvenilir İnceleme Platformu: Bu blockchain tabanlı geri bildirim sistemi, kalifiye hastaların ağ üzerinde incelemeler yayınlamasına olanak tanır. Platform, diş hekimlerinin hizmetlerini iyileştirmek için kullanılabilecek güncellenmiş bilgilere ve araştırma verilerine erişimini kolaylaştırır. Verilerin manipülasyonunu azaltmak için kendi kendini yürüten akıllı sözleşmeler kullanır. Bu şekilde, herhangi bir potansiyel müşteri, hastalar tarafından gönderilen gerçek değerlendirmeleri görüntüleyebilir. Hastalar, yüksek kaliteli incelemeler için DCN ile ödüllendirilir.
 2. Dentacare Mobile uygulaması: Bu uygulama, insanlar için bir diş bakımı rehberi görevi görür. İnsanların diş hijyenlerini korumalarına yardımcı olmak için hatırlatıcılar, bildirimler, sesli navigasyon ve öğreticiler içerir. Bireyler ayrıca diş sağlığı konusunda herhangi bir bilgiye ihtiyaç duymaları durumunda uzman diş hekimlerine acil erişim imkanına sahiptir. Dentacare uygulamasının 3 aylık bir rutin için temel bir planı vardır ve kullanıcılar bu rutini uygun şekilde tamamlarlarsa DCN’de ödüllendirilirler.
 3. DentaVox Fikir Platformu: DentaVox, insanları dürüst fikirlerini göstermeye teşvik eden ve DCN tokenları kazanmalarını sağlayan bir web uygulamasıdır. Uygulama, farklı sağlık konularında farklı uzunluklarda anketler içerir. Blockchain teknolojisi, verilerde hiçbir değişiklik olmamasını sağlayarak araştırmacılara değerli ve şeffaf veriler sunar.
 4. Diş Güvence Kavramı: Dentacoin, insanlar ve diş hekimleri arasında akıllı bir sözleşme sigortası kurar. Her iki taraf da sözleşmede anlaşırsa, sözleşme blok zincirinde yürütülür. Sözleşme, insanların ağız hijyenlerine iyi bakmalarını zorunlu kılıyor. Buna karşılık, diş hekimi masrafları kendisine ait olmak üzere kaliteli diş tedavisi sunacaktır. Akıllı sözleşmede belirtilen koşullar karşılanırsa, her iki taraf da DCN’de aylık olarak ödüllendirilir.
 5. Sağlık Veri Tabanı: Blockchain’in tıp endüstrisindeki etkileri, hastanın tıbbi kayıtlarının herhangi bir üçüncü tarafın erişemeyeceği bir yerde olmasını sağlayacaktır. Öte yandan, kayıt, ilgili tüm tarafların şeffaflığını ve güvenliğini sağlayan blok zincirinde saklanır.

DCN Nasıl Satın Alınır ve Saklanır?

DCN Nasıl Satın Alınır?

Dentacoin, DCN tokenının toplam tedarikini lansmanda önceden hazırladı, bu nedenle madencilik meraklıları, DCN madenciliğinin olmaması nedeniyle hayal kırıklığına uğrayabilir. Bununla birlikte, Dentacoin tüm insanlar belirli görevleri tamamladıkları için ödül olarak ücretsiz DCN tokenları kazanır. İnsanlar ayrıca bir kripto para borsasında alım satım yaparak da DCN edinebilir.

Dentacoin, HitBTC, Cryptopia, CoinExchange, Mercatox, IDEX vb. Gibi çeşitli küresel kripto para borsalarında mevcuttur. Kullanıcılar, DCN’yi değiştirmek için Bitcoin, Ethereum, Tether ve diğer kripto para birimlerini kullanabilir.

DCN Nasıl Saklanır?

DCN token, ERC20 token modeline dayanır. Dolayısıyla, ERC20 tokenleri ile uyumlu herhangi bir cüzdanda saklanabilir. Bazı popüler seçenekler aşağıda listelenmiştir:

 • MyEtherWallet
 • MetaMask
 • Coinomi
 • imToken
 • Lumi
 • Jaxx
 • Ledger Nano S ve Trezor gibi donanım cüzdanları da güvenli seçeneklerdir.

Dentacoin’in Diğer Kripto Para Birimlerinden Farkı Nedir?

 1. Mevcut ödeme sistemlerini eşler arası işlemlerle bozmaya çalışan çoğu kripto para biriminin aksine, Dentacoin’in birincil amacı dünya çapında diş sağlığı hizmetlerinin kalitesini iyileştirmektir.
 2. Dentacoin Kripto para birimi (DCN), yalnızca p2p işlemlerini kolaylaştıran bir kripto para birimi değildir. Dentacoin platformunda onu çeşitli şekillerde kullanan karmaşık bir ekosistemin ayrılmaz bir parçasıdır.
 3. DCN token, hem hastaların hem de diş hekimlerinin yararını sağlamak için Ethereum akıllı sözleşmeleriyle desteklenir. Her iki taraf için bir sigorta görevi görür. Akıllı sözleşme herhangi bir nedenle yerine getirilemezse, Dentacoin karşı tarafın haklarını korur ve onaylar.
 4. Dentacoin’in çoğu kripto para biriminden bir başka farkı da DCN tokenlerinin ticaret dışında nasıl elde edilebileceğidir.
 5. Dentacoin, bireylerin ve diş hekimlerinin akıllı sözleşmelerin belirli koşullarını yerine getirerek çeşitli ödüller kazanmasını sağlar. Platform, insanların aynı anda ödül kazanmalarına olanak tanıyan ve diş sağlıklarını iyileştirmelerine yardımcı olan birkaç blok zinciri destekli uygulama başlattı.