MATCHPOOL Nedir? Yeni Başlayanlar İçin Temel Rehber

MATCHPOOL Nedir

matchpool-nedir-temel-rehber

MATCHPOOL Nedir?

MATCHPOOL: Temel Bilgiler

“Çöpçatanlık platformları” dendiğinde, Tinder gibi flört uygulamaları muhtemelen aklımızda ilk gelenlerdir. Eşleştirmeyi blockchain ile birleştirdiğimizde Matchpool elde ederiz. Ancak Matchpool, bir tanışma platformundan çok daha fazlasıdır.

İşverenleri potansiyel çalışanlarla eşleştirmek, blogları pazarda daha fazla görünür kılmak ve flört etmenin yanı sıra çok daha fazlası dahil olmak üzere iki kişi veya kuruluş arasındaki bir toplantıyla ilgili çeşitli kullanım örnekleri vaat ediyor. Bu aynı zamanda insanların ihtiyaç duydukları ürünleri veya hizmetleri bulmalarına yardımcı olmayı da içerir ve Matchpool’u oradaki en çok yönlü platformlardan biri yapar.

“Guppy (GUP)” Matchpool’un yerel ERV20 tokenıdır ve temel olarak platformdaki çeşitli “havuzlar” için ücret olarak kullanılır ve insanlar platformda ihtiyaç duydukları her şeyi ararken bu kripto para birimi ile ödeme yaparlar.

MATCHPOOL Geliştirme

Matchpool web sitesi, Matchpool’un arkasındaki ekipteki yaklaşık 13 üyeyi, tam adları ve LinkedIn sayfalarının bağlantıları dahil olmak üzere her biri hakkında ayrıntılarla birlikte listeler. CEO ve kurucu ortak Yonatan Ben Shimon, kripto dünyasının dışında bir hedge fonu yöneticisi olarak birkaç yıllık deneyime ve ayrıca Blockchain endüstrisinde 3 yıldan fazla deneyime sahiptir.

Matchpool’un diğer kurucu ortağı Max Richardson, dijital ve yaratıcı tasarımda on yıldan fazla deneyime sahip ve bir yaratıcı ajans Bloc Digital’in kurucusudur. CTO ve sistem mimarı Or Demri, blockchain endüstrisinde 3 yıldan fazla deneyime sahip bir blockchain ve akıllı sözleşmeler geliştiricisidir.

Matchpool ayrıca Coinfund kurucu ortağı Jake Brukhman, Tinder’in eski Avrupa İletişim Başkanı Hermione Way, Ethereum kurucu ortağı ve CTO Dr. Gavin Wood, Steem CEO’su ve kurucu ortağı Ned Scott ve JDate’den Joe Shapira dahil olmak üzere yaklaşık beş güçlü danışmana sahiptir.

MATCHPOOL’un Avantajları Nelerdir?

MATCHPOOL Teknolojisi

Matchpool’un odak noktası, insanların bir havuza girerken ilgi alanlarına veya hedeflerine göre birbirleriyle buluşacağı platformlar olan temalı “havuzlar” üzerindedir. Her havuzda giriş ücretleri ve havuzda kalmak için ödenecek düzenli ücretler olacaktır.

GUP tokenları, ücretler ve ödüller gibi platformdaki herhangi bir işlem için kullanılacak para birimidir. Yeni “katılımcılar” ilk kullanımları için 20 GUP tokenı alacak ve “ev sahipleri” kurdukları havuzların ücretlerini alacak.

MATCHPOOL Kullanım Durumları

Matchpool, aşikar olan “flört etme” özelliğinin yanı sıra aşağıdakiler de dahil olmak üzere çeşitli kullanım durumlarına sahiptir:

BLOG YAPMA: Blogcular ve içerik oluşturucular, görünürlüğü artırmak ve bloglarına yönelik trafiği artırmak için Matchpool’da blogları hakkında havuzlar oluşturabilirler.

STARTUPS: Startup girişimleri, benzer düşünen insanları bulmak, Slack ve Telegram’da organik bir topluluk oluşturmak için Matchpool platformunda havuzlar oluşturabilir.

EĞİTİM: Matchpool, profesörler ve öğrenciler arasında bağlantı kurabilir ve her türlü öğrenme ortamının yaratılmasına yardımcı olabilir. Matchpool’daki gruplar, platform aracılığıyla sınıflara katılabilir.

İŞE ALMA: Matchpool, insanları potansiyel işverenleri ile buluşturarak yöneticileri ve iş avcılarını kendi hedeflerinde işe almaya yardımcı olabilir.

Matchpool’un diğer kullanım durumları arasında sağlık sorunları olan insanları tıp uzmanlarına bağlamak, hayır kurumlarının destekçileriyle iletişim kurmalarına yardımcı olmak, sanatçılara çalışmalarını sergilemek ve satmak için bir platform sağlamak ve çok daha fazlası yer alıyor.

MATCHPOOL Coinleri (GUP) Nasıl Alınır ve Saklanır?

GUP Nasıl Satın Alınır?

Matchpool tokenlarını (GUP) çeşitli kripto para birimleriyle 10 borsada satın alabilirsiniz, ancak çoğu Bitcoin veya Ethereum’u kabul eder. Tether, WAVES, DOGE vb. GUP satın almak için de kullanılabilir.

GUP tokenlarında işlem gören borsalar arasında Liqui, Upbit, Bittrex, Yobit vb. bulunur. Fiat para birimleri de belirli borsalarda kabul edilir: Yobit, Matchpool tokenları karşılığında ABD doları kabul eder ve Upbit’te GUP satın almak için Güney Kore Won’u kullanabilirsiniz. Yukarıda bahsedilen borsalar sadece GUP ticareti yapabileceğiniz platformlardır, token fiyatları her birinde marjinal olarak farklılık gösterir.

GUP Depolama

Ethereum platformunda olmak, GUP’u tüm Ethereum cüzdanlarıyla uyumlu hale getirir ve birçoğu vardır.

Donanım cüzdanları en güvenli olanıdır ve Ledger Nano S ile Trezor, Ethereum blok zincirindeki tokenlar için çalışır. Exodus ve Mist, Ethereum için masaüstü cüzdanları ve Windows, Linux ve Mac ile uyumludur.

Başka bir Ethereum cüzdanı olan Jaxx; Windows, Linux ve Mac PC’ler için bir masaüstü cüzdanı, Android ve iOS telefonlar için bir mobil cüzdan ve ayrıca Chrome ve Firefox uzantıları aracılığıyla bir web cüzdanı işlevi görür. MyEtherWallet en popüler Web cüzdanıdır ve ETHAdress kağıt cüzdanlardan biridir.

MATCHPOOL’u Diğer Kripto Para Birimlerinden Farklı Kılan Nedir?

Matchpool, şu an itibariyle blok zincirindeki tek Eşleştirme platformudur ve bu özelliği onu etraftaki tek merkezi olmayan tanışma platformu yapmaktadır. Bununla birlikte, uygulamadaki çok yönlülüğü nedeniyle Tinder veya diğer eşleştirme platformlarından da ayrıdır.

İnsanların bugüne kadar buluşabileceği bir platformdan çok daha fazlasını vaat ediyor. Bunun yerine, insanların potansiyel işverenlerle, çevrimiçi sınıflarla, web siteleri için trafikle ve benzer fikirlere sahip diğer topluluklarla “flört etme” özelliğini bozmadan bağlantı kurabilecekleri hepsi bir arada bir platform olarak hizmet eder.

GUP’a Yatırım Yapmalı Mısınız?

GUP, Matchpool’un yerel para birimidir ve piyasa değeri söz konusu olduğunda pek de iyi gitmemektedir. Piyasada Matchpool’dan daha üst sıralarda yer alan daha yeni kripto para birimleri var. Ancak Matchpool’un ve onun çeşitli kullanımlarının büyük umut vaat ettiği inkar edilemez.

Çok yönlülüğü ve benzer düşünen insanları merkezi olmayan bir şekilde, insanların özel bilgilerini bir yerdeki bir sunucuya kaydetmeden bağlantı kurma yeteneği, kesinlikle daha fazla araştırmaya değer.