MonaCoin (MONA) Nedir? Yeni Başlayanlar İçin Temel Rehber

MonaCoin Nedir

monacoin-Nedir-temel -rehber

MonaCoin Nedir?

MonaCoin: Temel Bilgiler

MonaCoin, özellikle birçok kişinin Bitcoin ve Ethereum yerine MonaCoin’i tercih ettiği Japonya’da meraklıları cezbeden eski kripto para sınıflarından biridir. Bu kripto para, piyasa değeri eğilimlerinden bağımsız olarak teknoloji cephesinde lider gibi görünüyor, bu yüzden Ethereum’un rakibi olması da bekleniyor.

MonaCoin, merkezi olmayan bir açık kaynaklı platform ve eşler arası ödeme ağıdır. Kripto para birimi MONA sembolü ile gösterilir ve toplam 105 milyon token arzına sahiptir. ICO’su 20 Mart 2014’te işlem görmeye başladı. MonaCoin ilk olarak Japon internet forumu olan 2Channel’da beğenildi. MonaCoin, Proof-of-Work fikir birliği mekanizmasını kullanır ve Lyra2RE (v2) algoritması tarafından desteklenir. Bu, MONA para dağıtımının dağıtılmasına yardımcı olur.

MonaCoin’in Faydaları Nelerdir?

MonaCoin Geliştirme

Sahte kurucu Watanabe, MonaCoin’i öncelikle karmaları bulmak ve bu oyun için özel para birimi olarak hizmet etmek için geliştirdi. MonaCoin, Japonya’nın ilk kripto para birimi ve LiteCoin’in hard forkudur.

Diğer birçok kripto gibi, herhangi bir varlık tarafından değil kendi topluluğu tarafından kontrol edilir. Kullanıcıları tarafından korunan, tamamen dağıtılmış bir ödeme sistemine sahiptir. En büyük PC Mart’ları olan Akihabara’da MONA coinleri de kullanılmaktadır.

Japonya hükümeti MONA kripto paralarını yasal olarak kabul etti ve çevrimiçi ve fiziksel mağazalarda yaygın olarak kullanılıyor. Hatta bir Japon MONA paralarıyla bir arazi parçası bile satın aldı. Zaif ATM, MONA coinleri ile ödeme yapılmasına izin verir.

MonaCoin Teknolojisi

MonaCoin ağındaki SegWit aktivasyonu, jts ekosistemine sinyal desteğini başlattı. Bu, LiteCoin’den çataldan sonra coinlerin kolay transferini sağladı. MonaCoin’in blok zincirinin blok boyutu sınırlıdır, bu da işlem hızlarını ölçeklendirmeye ve artırmaya yardımcı olur.

MonaCoin, ASIC dayanıklı Proof-of-Work fikir birliği algoritması kullanarak, kullanıcılarına ağdaki herhangi bir değişikliğin uygulanması ve dağıtımı üzerinde kontrol sağlar. Kullanıcılar ayrıca işlemleri doğrulayabilir.

İşlem, ikinci protokol katmanını oluşturan Lightning Network kullanılarak hızlandırılır. Bir blok her oluşturulduğunda, düğümler üzerindeki yükü azaltmak için zorluk seviyesi değiştirilir.

MonaCoin Özellikleri

Merkeziyetsizleştirme: Proof-of-Work algoritması, tüm kullanıcıların MONA kripto parasını çıkarmasına izin verir. Bu, büyük madencilerin merkezileşmesini önler ve fiyat oynaklığını azaltır. ASIC direnci, kripto paraları adil bir şekilde dağıtır ve kullanıcıların daha yüksek işlem gücüne dayanarak kripto paralar çıkarmasına izin vermez.

Güvenli: Tüm MonaCoin kullanıcıları, Scrypt algoritması bir grafik işleme birimine sahip kişisel bir bilgisayarda bile kullanılabildiğinden güvenli işlemler yapabilir.

Daha hızlı: MonaCoin, Bitcoin’deki 10 dakikaya kıyasla sadece 1,5 dakikalık bir blok süresine sahiptir. Para birimi, uygulanan Lightning Network sayesinde neredeyse anında gönderilebilir ve maliyeti çok daha düşüktür.

MonaCoin Nasıl Alınır ve Saklanır?

MonaCoin Nasıl Alınır?

MonaCoin, Japon Yeni karşılığında doğrudan satın alınabilir. Zaif, Bitbank, Bittrex, Upbit, Livecoin, CryptoBridge gibi birçok borsa platformunda listelenmiştir. MONA kripto para biriminin birçok borsada mevcut olmasıyla, işlemleriniz için en iyi fiyatı almak zor olabilir. Bu yüzden yardım almayı seçebilirsiniz. MonaCoin için 300’den fazla kripto para birimi alabilir, satabilir ve takas edebilirsiniz.

MonaCoin Depolama

MonaCoin, Windows, Android, Linux ve Mac tarafından desteklenen çeşitli cüzdanlarda saklanabilen bir altcoin tokendır. MonaCoin bir ERC20 tokenı olmadığı için Ethereum cüzdanlarında saklayamazsınız.

Ancak MONA depolaması için aşağıdaki cüzdanlardan herhangi birini almaktan çekinmeyin:

  • Web sitesinden resmi MonaCoin cüzdanı
  • Google Play Store’da MonaCoin için Coinomi Android cüzdanı
  • Electrum Mona

MonaCoin’in Diğer Kripto Para Birimlerinden Farkı Nedir?

Bu yazıda daha önce tartışıldığı gibi, MonaCoin, onu diğer çoğu kripto para birimlerinden benzersiz kılan çok sayıda öne çıkan özelliğe sahiptir.

  • MonaCoin madencileri, ağın PoW algoritmasını kullanarak bir blok oluşturduklarında 25 MONA kripto parası ile ödüllendirilir.
  • Lightning Network’ün uygulanması, MonaCoin blok zinciri ve çapraz blok zinciri üzerindeki işlemler için saniyedeki işlem sayısını artırır.
  • SegWit, en karmaşık işlemleri bile kolaylaştırır ve MonaCoin’e önde gelen iki kripto para birimi olan Bitcoin ve Ethereum’un en iyi özelliklerini verir.
  • Çoğu kripto para biriminin aksine MONA, bir spekülasyon kaynağından çok bir ödeme aracı gibidir.
  • Çevrimiçi kullanımı kolaydır ve diğer ödeme yöntemlerine kıyasla çok daha düşük işlem ücreti vardır.

MonaCoin’e Yatırım Yapmalı Mısınız?

MonaCoin, MONA ile işlem yapan daha fazla tüketici ve trader ile Japon topraklarında çok güçlü bir varlığa sahiptir. Bu, çoğu özelliği Bitcoin, LiteCoin ve Ethereum ile paylaştığı için MonaCoin’e daha fazla Asyalı yatırımcı çekmelidir.

Japonya zaten kripto para birimlerini yasallaştırmışken, MonaCoin için bir kabul, ülkedeki geleceği konusunda belirsizlik olmaması nedeniyle doğrudan küresel kabulüne yardımcı oluyor.

MONA coin arzı Bitcoin’den daha yüksektir ve daha düşük işlem maliyetleri ile MONA coin’lerinde daha fazla eşler arası ödeme kabul edildiğinden görünüşte iyi bir uzun vadeli yatırım potansiyeline sahiptir.

Üçüncü taraf bir uygulama aracılığıyla ipuçları için oyun topluluğu tarafından kitlesel olarak benimsenmesi, küresel olarak kripto meraklılarını cezbedebilir ve MONA parasının değerini artırabilir.

Yatırımcı bakış açısından MONA daha kolay ve daha hızlı bir Bitcoin gibi görünebilir. Fakat yine de, bu tür çok sayıda coin var. Örneğin; Ethereum. Ancak çoğu kişi, MONA’nın yararlanmaya başladığı ülke çapında desteğe sahip olmadığını iddia edebilir