MazaCoin (MZC) Nedir? Yeni Başlayanlar İçin Temel Rehber

MazaCoin (MZC) Nedir

MazaCoin-MZC-Nedir-temel-rehber

MazaCoin (MZC) Nedir?

MazaCoin: Temel Bilgiler

MazaCoin, Bitcoin protokolüne dayanan Zetacoin’den türetilen bir kripto para birimidir. İlk kez resmi olarak Kızılderili kripto para birimi olma hedefi ile 2014 yılında piyasaya sürüldü. Fikir, nihayetinde Geleneksel Lakota Kabilesi’nin, özellikle de Oglala Lakota Kabilesi’nin resmi kripto para birimi haline gelmekti.

MazaCoin (MZC) Geliştirme

MazaCoin, Şubat 2014‘te Payu Harris tarafından geliştirilmiştir. Payu Harris, Kimitsu Varlık Yönetimi’nde çalışan Oglala Lakota Ulusal Kabilesinin bir parçasıdır.

Harris, MazaCoin’i Bitcoin Oyate Projesi kapsamında Yerli Amerikan kabilelerine özerkliğin yanı sıra bir miktar finansal destek vermek ve Oglala Lakota Kabilesi’ndeki yoksulluğu hafifletmeye yardımcı olmak amacıyla başlattı. MazaCoin’in piyasaya sürülmesiyle, Oglala Lakota Kabilesi resmi olarak dijital para birimini benimseyen ilk Kızılderili kabilesi oldu.

MazaCoin’in Faydaları Nelerdir?

MazaCoin (MZC) Teknolojisi

MazaCoin, orijinal olarak değerli metallerin değerini ve nadirliğini taklit etmek için tasarlanmış olan SHA-256 Proof of Work fikir birliği algoritmasını kullanır.

MazaCoin, SHA-256 madencilik protokolünü kullanarak güvenli ve çıkarması kolay bir blok zincirine sahip olacak şekilde tasarlanmıştır. Protokol, çöp sahalarının tıkanmasını azaltmaya yardımcı olur ve ASIC madencilik donanımının geri dönüşümünü teşvik eder.

MazaCoin, eşler arası teknolojiyi kullanır ve tamamen merkeziyetsizdir. Hızlı zorluk yeniden ayarlama yerleşik 120 saniyelik bir blok süresine ve 5000 MZC blok ödülüne sahiptir.

MazaCoin’in özellikleri arasında yavaş bir deflasyon eğrisi ve istikrarlı bir değer tutma bulunmaktadır. Kripto para birimi MazaCoin, kripto paraların rezervini oluşturmak ve kripto paraların istiflenmesini önlemek için bir önlem olarak çalışmak için sınırlı iki aşamalı ön madene sahiptir.

İlk ön maden, gelecekte fiyat istikrarı için kullanılmak üzere Lakota Kabilesi için rezerv olarak 25 milyon kripto para yaratacak. İkinci ön maden, MazaCoin Tribal Trust adlı bir kuruluşa verilecek 25 milyon MZC coin daha yaratacak.

MazaCoin Nasıl Satın Alınır ve Saklanır?

MazaCoin (MZC) Satın Alma

MazaCoin (MZC) coin’leri sadece iki platformda takas edilebilir:

– Cryptopia ve Freiexchange, her ikisi de Bitcoin kabul ediyor.

Cryptopia, Bitcoin’e ek olarak DOGE ve LTC’yi de MZC paraları için ödeme olarak kabul ediyor. Özellikle kripto para biriminin 5 yaşın üzerinde olduğu düşünüldüğünde, talihsiz bir durum olan MazaCoin için herhangi bir fiat para birimini kabul eden Aralık 2020 itibarıyla hiçbir borsa bulunmamaktadır. Bunlar sadece MZC tokenlarını satın alabileceğiniz veya satabileceğiniz platformlardır, ancak hangisinin satın alınacağına karar vermek için genellikle yardıma ihtiyaç vardır.  

MazaCoin (MZC) Depolama

Herhangi bir kripto para birimi için, üçüncü taraf bir uygulamaya güvenmek yerine, varsa kendi yerel cüzdanını kullanmak her zaman en iyisidir ve en güvenlisidir. MazaCoin’in Windows, Linux ve Mac İşletim Sistemleri ile uyumlu bir masaüstü cüzdanı vardır. Henüz MazaCoin’i saklayan yerel bir mobil cüzdan yok, ancak yapım aşamasında ve yakında piyasaya sürüleceği belirtiliyor.

MazaCoin Pazar Değeri ve Küresel Kabul

MazaCoin, kripto para birimlerinin çıkarılabilir olduğu ve Proof of work fikir birliği sistemini kullandığı bir sisteme aittir. Madencilik yapmak Bitcoin’den daha basit ve daha ucuzdur ve arzında bir sınır yoktur. Ancak bu kripto paraların madenciliği, yeni hisseli paralardan daha fazla güç gerektirir.

MazaCoin’in maksimum kaynağı yoktur, ancak aşağıdaki gibi belirli amaçlar için ayrılmış bazı coin’ler vardır: Oglala Lakota kabilesinin rezervi olarak 20 milyon coin saklanıyor. MazaCoin’in gelişimi için 20 milyon token ayrıldı. 1,6 milyon kripto para, kurucu Payu’nun kişisel varlıklarıdır ve kalan paralar MazaCoin yatırımcıları tarafından tutulmaktadır.

MazaCoin (MZC) Diğer Kripto Para Birimlerinden Nasıl Farklıdır?

MazaCoin, Yerli Amerikalılar tarafından benimsenen ilk kripto para birimidir ve bir kabile arasında resmi para birimi haline gelen ilk kripto para birimidir.
Kripto para biriminin, Kızılderili kabilelerini finansal olarak özerk hale getirmenin yanı sıra bu kabilelerdeki yoksulluğu hafifletmenin arkasındaki sebep, MazaCoin’i diğer kripto para birimlerinden ayıran asıl sebeptir.

MazaCoin’e Yatırım Yapmalı Mısınız?

MazaCoin, küresel olarak kripto para birimleri arasında piyasa değeri açısından son derece cesaret kırıcı bir sıraya sahip ve bu da onu yatırım yapmak için çekici olmayan bir para haline getiriyor. MazaCoin’in web sitesi, blogu ve Bitcointalk sayfası, kripto para birimi için bir süredir güncelleme olmadan devam ediyor.

Bununla birlikte, kripto para biriminin arkasındaki sebep asildir, çünkü Kızılderili Kabilelerini finansal olarak güvenli ve bağımsız hale getirmeye ve kabileleri yoksulluktan kurtarmaya çalışmaktadır. MazaCoin’in bireysel fiyatı çok düşük, bu da ona nasıl baktığınıza bağlı olarak yüksek bir kâr sağlayıcı olarak göstermiyor. Elbette, kripto para birimlerini analiz ederken piyasa kapitalizasyon değerlerine bireysel token fiyatlandırmasından daha fazla bakmanız önerilir, çünkü dolaşımdaki tokenn sayısı baktığınız kripto para birimine bağlı olarak çılgınca değişebilir.

Aktif bir topluluk, kripto parayı hayata döndürebilir ve ona yatırım yapmak uzun vadeli getiri sağlayabilir. Proof of Work tabanlı bir kripto para olarak kalsa da, daha modern, Proof Of Stake temelli kripto paralara kapılmaya karşı savunmasız olabilir. Elbette böyle bir kripto para birimine yatırım yapmadan önce kendi araştırmanızı yapmak her zaman daha iyisidir.