Deffect, DeFi Ekosistemi İçin Otomatik Piyasa Yapıcıyı Piyasaya Sürüyor

Geçen yıl, merkezi olmayan finans (DeFi) pazarı, bir dizi yeni nesil projeye yatırılan milyarlarca dolar değerinde sermaye ile katlanarak önemli bir büyüme kaydetti


Geçen yıl, merkezi olmayan finans (DeFi) pazarı, bir dizi yeni nesil projeye yatırılan milyarlarca dolar değerinde sermaye ile katlanarak önemli bir büyüme kaydetti. Deffect, merkezi olmayan, otomatikleştirilmiş ve şeffaf projelerle övünen otomatik bir piyasa yapıcısı olan kendi platformunu piyasaya sürdü.

Deffect‘in temel amacı, müşteri tabanına kazançlı ödüller sağlamak için temel gösterge etkilerini kavramsallaştırmaktır. Bu, DeFi etkilerinin gözetim dışı bir şekilde piyasa katılımcıları arasında paylaşıldığı bir paylaşım ekonomisinin ortaya çıkmasına neden olur. Deffect, DeFi pazarına hizmet etme çabasında, pazarın merkeziyetsizliğine, ticaret özerkliğine ve ödül üretimine giden resmi bir yol yaratır.

Deffect Sharing Benefit’i (DSB) Anlamak

Bu noktada, DeFi pazarında kullanılan eski uygulamaların, kullandıkları hizmetler karşılığında kullanıcılardan ücret aldıkları bilinmektedir. Bununla birlikte, DSB ile müşteriler trader’lardan ücret alır. Bunu yaparken, DSB kavramı otomatik bir şekilde sorunsuz bir biçimde uygulanır. Buna karşılık, bu standartlaştırılmış ekosistem modüllerinin eşler arası ticaretini kolaylaştırır ve böylece akıllı sözleşmelerde gösterge temerrüdü basit hale gelir. Diğer bir deyişle, kullanıcılar Deffect’e dahil olduklarında, oyun faaliyetlerine girdiklerinde, Deffect için geliştirdiklerinde, işlem yaptıklarında veya DPOSL protokolüne katıldıklarında otomatik ödeme alacaklarını unutmamalıdır.

Bu, merkezi müdahale gerektirmeyen kazançlı kripto para tabanlı ödüller almayı inanılmaz derecede kolaylaştırır. Akıllı sözleşme dağıtımıyla, her şey çok sayıda platformda şeffaf bir şekilde gerçekleşir. Tüm göstergeler Deffect’in akıllı sözleşmelerinde kodlandığından, kullanıcılar merkezi olmayan efekt ödüllerinin şeffaflığını belirlemek için kodu kolayca denetleyebilir.

Tron tabanlı bir platform olarak Deffect, kullanıcıların bir dizi likidite havuzunda Tron ana ağındaki token’ları takas etmelerine olanak tanır. Ayrıca Deffectex ile işlemler hızla işlenir. Diğer Deffect özelliklerinden bazıları arasında şunlar yer alıyor: Deffect Option (Tron ana ağının üstünde ikili opsiyon ticareti yapmak için uygun bir yol), Deffect Bolo (kripto para bazlı kredilendirmeye izin veren basit, emanet dışı bir para piyasası protokolü), Deffect Dice (merkezi olmayan kullanıcıların şansa dayalı ödüller toplamasına olanak tanıyan standart zar oyunu) ve Deffect Humanities (kullanıcı bağlılığını ödüllendirmeyi amaçlayan ve böylece oylama yoluyla projeleri finanse etmeyi amaçlayan kar amacı gütmeyen bir felsefeye hizmet eden bir proje).

DEF Token Ön Satışı

Deffect projesine dahil olmak isteyenler, 26 Aralık 2020’de sona ermesi planlanan devam eden token ön satışını dikkate almalı. Deffect, DEF token’larının tedariki için 900 milyon limit seçti. DEF token’ları, topluluk eylemlerine ve platformun operasyonel değerlerine göre basılmakta. Bir kullanıcı geliştirme, ticaret, varlıkları dijitalleştirme veya takas yoluyla ağa ne kadar çok katılırsa, alacağı ödüller o kadar yüksek olur.

Deffect Yol Haritasını Keşfetme

Deffect, tam teşekküllü ekosistemini mümkün olan en kısa sürede başlatmak için önemli miktarda kaynak yatırıyor. Bununla birlikte, 2021 boyunca kullanıcılar AirDrop, İkili Opsiyon Ticareti, Merkezi Olmayan OTC Pazarı, DEF Staking ve Zar Oyunu’na erişebilecekler. Yakın gelecekte, DEF token’ı merkezi olmayan dApp borsalarında listelenecek. 2022’de Deffect BoLo özelliklerini Deffect Humanities arayüzünün yanında yayınlayacak.