MFers NFT Nedir?

MFers NFT koleksiyonu, “Sartoshi” takma adıyla bilinen bir sanatçı tarafından geliştirilmiş bir dijital koleksiyondur

mfers nft

MFers NFT koleksiyonu, “Sartoshi” takma adıyla bilinen bir sanatçı tarafından geliştirilmiş bir dijital koleksiyondur. Satın alınabilecek 10,000 adet NFT vardır.

Çoğunda sigara bulunan insan kafalarının çöp adam çizimlerine benziyorlar. NFT görüntüleri, otururken bilgisayar çalıştıran insanlara benzer şekilde yanlara bakıyor gibi görünüyor. Bazıları özel aksesuarlar ve donanımlarla birlikte gelir. Bunlara sigaralar, kulaklıklar, lüks saatler ve hatta gözlükler dahildir.

MFers NFT koleksiyonu piyasaya sunulduğunda anında hit oldu. Koleksiyonun bir saatten daha kısa sürede tükendiği ve Sartoshi’nin normal MF’lere ek olarak 21 “1/1” NFT sattığı bildirildi.

Bu projenin tüm dijital varlıkları halkın kullanımına açıktır. Bu nedenle, bir Mfer NFT sahibi olup olmamanız önemli değildir. Onları uygun gördüğünüz herhangi bir şekilde kullanabilirsiniz. Birçok başarılı NFT, telif haklarını kamu malı olarak yayınlamadığından, bu özellik Mfers için bir rekabet avantajıdır.

WestcoastNFT’den Ivan Santana, Mfers koleksiyonunun tamamını genel erişim izinleriyle Google Drive’a yükledi. Google Drive hesabınızı kullanarak Genel klasör – mfers art and metadata klasörüne de ücretsiz olarak erişebilirsiniz.

Diğer PFP NFT’leri gibi, Mfers NFT de sanattaki özellikleri enjekte ederek ve ardından bu özellikleri rastgele hale getirerek ve karıştırarak nadirlik yaratır. Tüm Mfers NFT’leri aşağıdaki özelliklere sahiptir: arka plan, tip, gözler, ağız, kulaklıklar, zincir, 4:20 saati, duman vb.

MFers NFT Koleksiyonun Hikayesi

Sartoshi, dünyanın en büyük NFT pazar yerlerinden biri olan SuperRare’de sanat geliştirmeye başlamıştı. Bu süreçte, CryptoPunks PFP NFT koleksiyonundan çok etkilenmiş hatta birkaç adet satın almıştır.

“MFers” koleksiyonunun arka planı, yaratıcının SuperRare ve Cryptopunks gibi platformlarda dijital sanata yaptığı baskından kaynaklanır. Yaratıcı, dijital para birimi ünlüsü “Satoshi” üzerine bir kelime oyunu olan “Sartoshi” olarak başladı ve sonunda Cryptopunks’tan büyülendi, onları Twitter’da satın aldı ve ticaretini yaptı. Bu arada, içerik oluşturucu, genellikle “mfer” gibi argo kullanan şakalar, memler ve çizgi filmler tweetledi. Yaratıcının en sevdiği memlerden biri “are you winning son?” NFT yaşamıyla ilgili birçok memeye ilham veren şablon. Yaratıcı sonunda sigarayla bir çöp adam karakteri yarattı ve bu, çeşitli niteliklere ve nadirliklere sahip çöp adam karakterlerin yer aldığı “mfers” koleksiyonuna ilham kaynağı oldu. Koleksiyon, NFT dünyasında dejenere olma ve yeni, heyecan verici bir alanda gezinme hissini yakalamayı amaçlıyor. Sanat, çöp adam stilini yansıtmak için kasıtlı olarak basit ve kabadır ve nadirlik özellikleri, yaratıcının Cryptopunks deneyiminden ilham almıştır.

mfers nft
NFT’nin ilk skeçleri

MFers NFT’lerine Sahip Olmanın Getirdiği Avantajlar

Şu anda bir MFers NFT’ye sahip olmanın en büyük avantajı, geliştiricinin Discord kanalına erişimdir.

İlginç bir şekilde, birçok NFT yaratıcısı projelerinin büyümesi için stratejiler belirleme eğilimindeyken, Sartoshi şimdiye kadar bunu yapmaktan kaçındı. Bunun yerine sanatçı, NFT’lerin kendi başlarına topluluk ilgisini çekmesine izin verdi.

mfers nft

Şu anda, MFers topluluğu Discord’da 6.000’den fazla üyeye ulaştı. Topluluk, Sartoshi’nin katılımı olmadan topluluk üyeleri tarafından oluşturuldu. Sanatçıya göre, topluluğun organik olarak geliştiğini ve büyüdüğünü görmek istiyordu.

MFers topluluğu Discord’da mevcuttur ve yatırımcılar kendileri gibi NFT sahibi arkadaşlardan oluşan bir kitleye erişebilirler. Sartoshi ve diğer geliştiriciler de MFerVerse üzerinde çalışıyor. Şu anda hakkında pek bir şey bilinmese de, bunu bir 3D oyna kazan oyunu olarak tanımladılar.