Altcoin Kripto Para Nedir & Nasıl

Monetha (MTH) Nedir? Yeni Başlayanlar İçin Temel Rehber

monetha-coin-nedir-yeni-baslayanlar-icin-temel-rehber

Monetha (MTH) Nedir?

Monetha: Temel Bilgiler

E-ticaret sektörü, son birkaç on yılda güçlü bir büyüme oranı gördü. Çevrimiçi alıcıların sayısındaki hızlı artışa rağmen, tüccarlar güven ve itibar, ödeme süreci ve Ethereum ekonomisine ulaşamama konusunda zorluklarla karşı karşıya.

Monetha, tüm bu sorunları çözmek için merkezi olmayan bir ödeme çözümüdür. Tüccarlara uygun ödeme çözümleri sağlamak için akıllı sözleşme teknolojisi ile Ethereum blockchain ağı üzerinde çalışır.

Bu platformun temel amacı, herhangi bir üçüncü şahıs olmaksızın müşteri ve tüccarlar arasında gerçek zamanlı işlemleri sağlamaktır. Bunun yanında platform ayrıca e-ticareti Ethereum ekonomisiyle bütünleştirecek.

Monetha Geliştirme

Monetha, Laurynas Jokubaitis ve Justas Pikelis ile birlikte kurulan ve Andrej Ruckij‘in geliştirdiği bir projedir.

Pikelis, ekibe doğru ivmeyi sağlayacak finansal teknolojiler konusunda deneyim ve becerilere sahiptir. Jokubaitis, Ruckij ile birlikte çalıştı ve ikili  Monetha’yı başarıyla işledi.

Monetha’nın Faydaları Nelerdir?

Monetha Teknolojisi

Monetha’nın teknolojik altyapısının temelinde Merkezi Olmayan Güven ve İtibar Sistemi (Decentralized Trust and Reputation System-DTRS) bulunmaktadır. Bu protokol, müşteriler ve satıcılar arasında güvenilir bir ilişki oluşturmak için Akıllı Sözleşmelerle birlikte çalışır. Dahili bir algoritma, her işlemi doğrular ve buna göre güven derecelendirmeleri sağlar.

Platform aynı zamanda ilgili taraflar arasında şeffaflık yaratmak için Güven Derecelendirme mekanizmasını da kullanıyor. Bu derecelendirmeler her kullanıcı tarafından görülebilir ve tüketicinin ve satıcının davranış kalıplarına göre verilir.

Monetha basit bir iş akışı izler. Müşteriler bir sipariş verdiğinde sunucular bir QR kodu oluşturur. Fiyat para birimi, sipariş numarası, garanti, teslimat vb. gibi siparişle ilgili tüm ayrıntıları kodlar. Müşteri kodu taradığında ve gönder tuşuna bastığında, işlem blok zinciri ağına aktarılır.

Ürün mimarisi üç bölümden oluşmaktadır:

  1. tüccarlar
  2. yapılandırma paneli
  3. Ethereum blok zinciri

Satıcılar ödemeyi perakende veya e-ticaretten alır. Yapılandırma paneli, fonlarını ve profillerini güven derecelendirmeleri ile yönetmelerine olanak tanır. Blok zinciri müşteriler, talepler ve ödemelerle ilgilenir.

Monetha’nın ekibi, tüccarların ödemeleri kabul etmek için web sitelerine bir Monetha ödeme ağ geçidi komut dosyası entegre etmeleri için bir çözüm geliştirdi.

Monetha İşlem Süreci

Monetha ile alışveriş yapmak için müşterilerin ödeme için Monetha ağ geçidini seçmeleri gerekecek. Ödeme tutarı, ETH bazlı token tutarına dönüştürülür.

İşlemler, Monetha’nın blockchain ağı üzerinden yapılır. Blockchain, perakende veya e-ticaret olmasına bakılmaksızın işlemlerin zamanından tasarruf sağlar.

Meşruiyetin tesis edilmesi için gerekli adresleri, garanti koşullarını, teslim süresini ve detayları gönderir. Tüm bu bilgiler güvenlik amacıyla karma hale getirilmiştir.

Monetha Özellikleri

Şeffaflık: Monetha’nın en avantajlı özelliklerinden biri, e-ticaret ödeme sistemine getirdiği şeffaflık seviyesidir. Hem müşteriler hem de tüccarlar, Monetha’nın merkezi olmayan sisteminde sahtekarlıktan uzak daha iyi işlem yapılabilir.

Erişilebilirlik: Kullanıcılar platforma cep telefonlarından erişebilirler. Bazı geleneksel ödeme yöntemlerinin aksine, Monetha, kullanıcılarına daha fazla erişilebilirlik ve kolaylık sağlar.

Özelleştirme: Monetha ile tüccarlar fonlarının tam kontrolüne sahiptir. Kolayca yönetilebilir ayarları ve özelleştirilebilir tercihleri, tüccarların varlıklarını iyi yönetmelerine yardımcı olur.

Monetha’nın Geleceği Nedir?

Monetha iyi planlanmış bir yol haritasına göre çalışıyor. İlk aşama, satıcılar için tamamen işlevsel bir ödeme ağ geçidi geliştirmeyi amaçlayan yol haritasıydı. Ödeme şeklinde ETH’yi kabul etmelerini sağlar. Bu aşama için belirlenen zaman 2018 başlarıydı.

İkinci aşama, Monetha’yı da ETH tabanlı tokenler için bir ödeme platformu yapmayı planlıyor. Traderların hem Ethereum para birimini hem de Ethereum tabanlı tokenları fiat para birimi işlemleri için takas etmesine izin verecek. Bu aşama aynı zamanda akıllı sözleşme cüzdanları geliştirmeyi, tüccarlar için gösterge panoları oluşturmayı ve gerçek zamanlı analitik oluşturmayı da amaçlamaktadır.

Üçüncü aşama, merkezi olmayan güven ve itibar algoritmasında iyileştirmeler yapmak için ayarlanmıştır. Ayrıca Monetha için derecelendirmeler, incelemeler vb. gibi çeşitli özellikleri sağlayan akıllı sözleşme tabanlı bir mobil uygulama geliştirecek.

Dördüncü aşama, hem satıcıların hem de tüketicilerin iddiaları çözmesine ve güven ve itibar yaratmak için derecelendirme yapmasına olanak sağlayacaktır. Bu aşama güven sistemini daha da geliştirecektir.

Beşinci aşama, perakende satıcıların merkezi olmayan ödeme, güven ve itibar sistemiyle çalışmasına izin verecektir.

Monetha Nasıl Satın Alınır ve Saklanır?

Monetha (MTH) Satın Alma

MTH tokenları; HitBTC, Coingecko, Mercatox ve CoinCodex gibi borsalarda satın alınabilir

Monetha (MTH) Depolama

MTH coin’leri, ERC20 uyumlu olduklarından MyEtherWallet gibi herhangi bir ETH cüzdanında saklanabilir. Diğer depolama seçenekleri arasında Ledger Nano S ve Trezor gibi donanım cüzdanları bulunur. Exodus ve Jaxx aynı zamanda MTH için depolama cüzdanlarıdır.

Monetha Diğer Kripto Para Birimlerinden Nasıl Farklıdır?

PayPal gibi platformlar, Monetha’nın kripto para dışı piyasadaki rekabetidir. TenX, Satispay ve C2FO, kripto pazarında Monetha’ya rekabet sunan platformlardan bazıları. Bununla birlikte, onu diğerlerinden ayıran bazı özellikler var.
  • Monetha ile işlemlerin hızı ve ücretleri diğerlerinden daha iyi. Aracı olmadan çalışır ve nominal işlem ücretleriyle anında ödemeler sunar.
  • Monetha, satıcılardan minimum %1,5 işlem ücreti almaktadır. Bu ücret bir fonda toplanır ve tüm MTH token sahipleri toplam fonu %33’ünü alır.

Monetha’ya Yatırım Yapmalı Mısınız?

Monetha’nın hem müşteriler hem de satıcılar için faydalar sağladığı açıktır. Çevrimiçi ödeme sisteminde devrim yaratma hedefi doğrultusunda Monetha, fiat ve kripto para birimlerini entegre eden ilk platformlardan biri olarak kendini kurdu.
Sürekli genişleyen e-ticaret sektörü ile Monetha, pazara sunma potansiyeline sahiptir. İyi belirlenmiş yol haritası, deneyimli geliştiricilerden oluşan bir ekip ile projeyi daha büyük ilerlemeye götürebilir.
Kripto pazarındaki nispeten yeni varlığı nedeniyle, kripto para değeri düşük kaldı.

Yorum Yap