Navcoin Coin Nasıl Alınır? Kripto’yu Basitleştiren Sistem

Her rehberimizde yaptığımız gibi bu projede de en ince ayrıntısıyla Navcoin nedir, ne işe yarar ve Navcoin Coin nasıl alınır gibi sorulara cevap arayacağız.  Gizlilik madeni paralarının anonim ve kullanımı basit olması amaçlanmıştır ve bu...


Her rehberimizde yaptığımız gibi bu projede de en ince ayrıntısıyla Navcoin nedir, ne işe yarar ve Navcoin Coin nasıl alınır gibi sorulara cevap arayacağız. 

Gizlilik madeni paralarının anonim ve kullanımı basit olması amaçlanmıştır ve bu tam olarak NavCoin’in iddia ettiği şeydir.

Son zamanlarda NavCoin’e yeniden ilgi olsa da, aslında oldukça yerleşik bir projedir. Piyasayı vuran son kripto para birimleri dalgasından çok önce olan 2014 yılında piyasaya sürüldü. Aynı zamanda, topluluk tarafından yoğun bir şekilde yönlendirildiği için oldukça iyi bilinmektedir. Diğer yandan hatırı sayılır bir günlük hacme sahiptir. 

Navcoin Nedir?

NavCoin, 2014 yılında, herhangi bir ön mayın veya ICO olmadan ortaya çıktığı mevcut kripto para birimi dalgasından önce kuruldu ve zamanın testinden geçti. Kendi hızında ilerlemeye devam ediyor ve yıllar içinde kod tabanında eklenen özellikler, yapılan iyileştirmeler ve yükseltmeler yapılıyor. Bu ve kendini işine adamış bir ekip sayesinde NavCoin istikrarlı bir büyüme devam ediyor.

Elbette istikrarlı büyüme, Monero, DASH ve Zcash gibi günümüzün popüler gizlilik merkezli kripto para ürünlerine ayak uydurmasına yetti diyemeyiz. Üçü de finansman ve benimseme açısından NavCoin’i geride bıraktı, ancak NavCoin son zamanlarda kullanıcı deneyimi, tasarım ve kullanılabilirliğe yeni bir vurgu yaparak yetişmeye çalışıyor. NavCoin basit, hızlı, özel işlemler için fiili durum haline gelmek istiyor.

NavCoin, Bitcoin Core kodu üzerine inşa edildi, ancak geliştiriciler tarafından yapılan birkaç değişiklik yapıldı. Böyle bir değişiklik, ana Blockchain’e bir alt zincirin eklenmesiydi. Bu alt zincir NavTech olarak adlandırıldı ve NavCoin ağındaki işlemlerin karıştırılmasını ve anonimleştirilmesini sağladı. NavCoin ayrıca Bitcoin’in çalışma kanıtı algoritmasını bir kenara koydu ve bunun yerine hisse kanıtı ile gitti ve geliştiriciler, Bitcoin ile karşılaştırıldığında NavCoin’i çok daha hızlı ve daha ucuz hale getirdiler.

Ölçeklenebilirlik ve Hızlı İşlem Gücü

NavCoin, başından beri hızlı işlemleri güçlü noktalarından biri olarak gördü. Bitcoin için 10 dakikalık blok süreleriyle karşılaştırıldığında, NavCoin her 30 saniyede bir blok onaylarına sahiptir. Bu, 2 dakikalık Monero onaylarından ve 2.5 dakikalık Zcash onaylarından bile daha hızlıdır.

Ayrıca 2,5 dakikalık Dash onaylarından daha hızlıdır, ancak Dash, anında işlemlere izin veren ana Node’ları ile bunu aşar. Buna rağmen, NavCoin, tüm kripto para paraların arasında açık ara en hızlılarından diyebiliriz.

Ek olarak kullanıcılar hızlı işlem hızı için daha fazla ödeme yapmazlar. Bitcoin ve Ethereum, artan madencilik ücretleriyle mücadele etse de, NavCoin yalnızca 0.0001 NAV’lik standart bir işlem ücreti görüyor. Özel, şifreli işlemler daha pahalıya mal olur, ancak gerekli değildir.

Ölçeklenebilirlik, NavCoin ekibi için her zaman önemli olmuştur ve ölçeklenebilirliği desteklemek için NavCoin’in ömrünün başlarında kanıt kanıtına geçiş yaptılar. Ayrıca topluluk, blok boyutlarını azaltmak için SegWit’i onayladı ve etkinleştirdi. Gelecekte, NavCoin, Lightning Network’e eşdeğer bir şey uygulamayı umuyor, bu da bazı işlemleri zincir dışına taşıyacak ve anında ödeme sağlayacak.

Proof of Stake Madenciliği

İlk kripto para birimlerinin çoğu, fikir birliği yöntemi olarak iş kanıtı kullandılar, ancak NavCoin ekibi, hisse senedi madenciliği kanıtına geçmekte hızlıydı ve bunu yapan ilk kripto para birimlerinden biriydi. Stake madenciliği kanıtı ile, NAV token sahipleri blok onayı sağlamak için varlıklarının bir kısmını veya tamamını ortaya koyar veya stake eder.

Oluşturulan blok ağ tarafından doğrulanırsa, sakte yapan kişi bir ödül alır. Ancak, hileli işlemler içeren bir bloğu onaylarsanız, bahis ispatı algoritması stake miktarınızı geri alabilir. Bu, blok oluşturmayı ve iyi davranışı teşvik eder.

NavCoin, stake eden coin’lerin %5 faiz kazanmasını mümkün kılar, ancak bir gereksinim, ağda bir stake Node’unu çalıştırmanızdır. Bu, NavCoin çekirdek istemcisini indirip çalıştırarak ve stake etmek istediğiniz NAV miktarını belirleyerek gerçekleştirilir. Bir Raspberry Pi satın almak ve onu bir staking node’u çalıştıracak şekilde ayarlamak da mümkündür. Bu istemci NavPi olarak adlandırılır ve bir Nodu’u stake etmek ve çalıştırmak için zarif bir çözümdür. Aynı zamanda çok daha fazla enerji verimlidir ve her zaman açıktır.

NAV Coin Hakkında

NAV tokeni 2014 yılında piyasaya sürüldü ve ömrünün ilk iki yılını 0,01 doların altında geçirdi. Ağustos 2016’da yükselmeye başladı ve Eylül ayına kadar 0,05 doların üzerine çıktı. Takip eden altı ay boyunca 0,025 ila 0,05 dolar aralığında yukarı ve aşağı işlem gördü ve Nisan 2017’de yeniden tırmanmaya başladı.

Bu sefer, Eylül 2017’de NAV’yi tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 1,72 dolara çıkaran büyük bir artış oldu, ardından NAV token’ın Ocak 2018 ortasında daha geniş kripto pazarlarıyla birlikte 4,21 dolara yükseldiği Kasım ayına geri çekildi. O zamandan bu yana kripto piyasasının geri kalanıyla birlikte istikrarlı bir şekilde düşüş eğilimi gösteriyor ve rehberimizin yazımı itibarıyla 0.41 dolardan işlem görüyor.

Tüm bu bilgilerin yanında bence en büyük sorun, NAV ağının yaklaşık 5 yıl sonra bile küçük kalmasıdır. Sadece 1000 cüzdan, tüm NAV tokenlerinin %92’sini elinde tutuyor ve toplam tokenlerin %72’si sadece 100 cüzdanda tutuluyor. Bu da gelişim konusunda akıllara soruları getiriyor.

Tüm işlem hacminin yaklaşık %95’i Binance borsasında.Ayrıca, bir kredi kartı kullanarak doğrudan NavCoin web sitesinden NAV coin satın alabilirsiniz. NavCoin, itibari para alımları ve madeni para takaslarında yardımcı olmak için Changelly ile bir anlaşmaya sahiptir.

NAV coin’lerinizi saklamak için, resmi NavCoin web sitesinden buradan indirebileceğiniz bir NAV cüzdanına ihtiyacınız olacak. Resmi NAV Core cüzdanına ek olarak, NAV’ı depolamak için kullanılabilecek birkaç üçüncü taraf cüzdanına da bağlantıları vardır.

NAV’ı stake ederek kazanmak isteyenlerin Windows, MacOS, Linux ve Raspberry Pi için mevcut olan Nav Core cüzdanını indirmeleri gerekecek. Hafif bir cüzdana ihtiyacınız varsa, hem mobil hem de web sürümlerinde bulunan NavPay’i de kullanabilirsiniz.

Navcoin Coin Nasıl Alınır?

Tüm bu bilgiler ışığında NAV’a yatırım yapmak isteyen okurlarımız için, Navcoin Coin nasıl alınır konusuna da değinelim. 

Öncelikle NavCoin’in dünyanın en büyük kripto para borsalarından olan Binance’da listelendiğini belirtelim. Böylelikle Binance hesabı olan okuyucularımız kolay bir şekilde yatırımlarını Binance üzerinden yapabilirler. 

Binance dışında Bittrex, PancakeSwap, Bitexlive ve Crex24 gibi borsalarda da listelenmekte. Fakat biz bilindik ve güvenilir borsalardan yatırım yapmanızı şiddetle tavsiye ediyoruz

Eğer bir Binance hesabını yoksa, buraya tıklayarak nasıl açabileceğinizi kolayca öğrenebilirsiniz.