NuBits (USNBT) Nedir? Yeni Başlayanlar İçin Temel Rehber

NuBits (USNBT) Nedir

NuBits-nedir-temel-rehber

NuBits (USNBT) Nedir?

NuBits: Temel Bilgiler

NuBits, temel amacı istikrarlı olmak olan ve ABD Dolarına eşdeğer bir değere sahip bir kripto para birimidir. Kullanıcıları arasında oylama paylarını (NuShares) dağıtarak istikrarı korumaya çalışır, bu da kullanıcılara ağdaki hareketler ve değişiklikler üzerinde oy kullanma olanağı verir.

Bu kripto paranın arkasındaki bir başka fikir de, ABD Doları’nın hiper enflasyonu durumunda NuBits hissedarlarının NuBits’i başka bir para birimine veya hatta bir grup emtiaya sabitleme gücüne sahip olmasıydı.

NuBits (USNBT) Geliştirme

NuBits kripto para birimi, aynı adı taşıyan bir DAO (Merkezi Olmayan Otonom Organizasyon) tarafından yönetilir. NuBits Ekibi web sitesinde açıklanmadı, bu nedenle geliştiricileri veya yöneticileri hakkında çok az şey biliniyor. Bilinen tek şey, eski bir Peercoin geliştiricisi olan kurucusunun “Jordan Lee” takma adıyla geçtiği, ancak kimliğinin tıpkı Bitcoin kurucusu Satoshi Nakamoto gibi bir gizem olduğudur.

NuBits’in Faydaları Nelerdir?

NuBits Teknolojisi

  1. NuBits, oynaklığı azaltmak ve kararlı kalmak için kullanıcılarına ve topluluğuna bağlı bir sistem kullanır. Sistem, temelde NuBits kripto paralarına (USNBT) olan talebi etkilemenin ve arzı buna göre yönetmenin yolları olan 6 “Likidite Katmanı” olarak düzenlenmiştir.
  2. Bu katmanlardan birinde, “Likidite Sağlayıcıları”, satışın 1 ABD Dolarından biraz daha yüksek oranlarda yapıldığı ve satın alma emirlerinin 1 ABD Dolarından daha düşük bir değerde verildiği açık piyasada emir alıp satar.

NuBits Kullanım Durumları

NuBits kripto para birimi, kripto alanındaki diğer işlem tabanlı para birimlerinin yaptığı tüm kullanımlara sahiptir, ancak istikrarı nedeniyle kullanımı daha kolay olmakla övünür.

  1. Para biriminizi tasfiye etme ve her zaman fiat para birimlerindeki değeri hesaplama konusunda endişelenmenize gerek yok! NuBits’in 1: 1 hedefi ile yapmayı amaçladığı şey, kripto para birimlerinde USD ile ilişkili alım ve satım yapmak kesinlikle çok daha kolay hale gelecektir.
  2. Kredi kartlarından veya diğer ödeme yöntemlerinden farklı olarak NuBits, satıcı ücreti veya müşteri geri ödemesi almaz ve bu da NuBits kullanarak ödeme yapmayı çok daha kolay hale getirir. Ayrıca, onu, hızlı ve ucuz bir şekilde ailenize veya arkadaşlarınıza mesafeler arasında transfer etmek için ideal para birimi yapar.
  3. NuBits ve vaat edilen istikrarı ile bankaya yatırmadan para biriktirmek de mümkündür. Kripto para biriminde teorik olarak iniş çıkışlar olmadığından, paranızı NuBits coinlerine (USNBT) dönüştürmek ve cüzdanınızda saklamak, teknik olarak bankalar için ideal bir alternatiftir.

NuBits Nasıl Satın Alınır ve Saklanır?

NuBits (USNBT) Satın Alma

USNBT, çok sayıda borsada satın alınabilir ve satılabilir. Bitcoin’i Bittrex’te USNBT ile takas edebilir ve SouthXchange’deki kripto paralar karşılığında ABD Doları ödeyebilirsiniz.

NuBits (USNBT) Depolama

NuBits coin’leri (USNBT), NuBits web sitesinden indirilebilen Nubits’in kendi cüzdanında saklanabilir. “NuBits Wallet” olarak adlandırılan masaüstü cüzdanı Windows, macOS ve Linux işletim sistemi ile uyumludur. Ayrıca bir Web Cüzdanı da mevcuttur.

Mobil cüzdanı NuDroid, yalnızca Android telefonlarla uyumludur ve iOS akıllı telefonlar için henüz NuBits cüzdanı yoktur. Popüler bir akıllı telefon cüzdanı olan Coinomi, NuBits coin’leri (USNBT) de depoluyor, ancak yalnızca Android telefonlarda.

NuBits (USNBT) Diğer Kripto Para Birimlerinden Nasıl Farklıdır?

NuBits, istikrarı ile bilinen bir kripto para birimidir, ancak herhangi bir kripto para birimi gibi bazı iniş çıkışları da olmuştur. Eylül 2014’te token başına 1 ABD dolarına yakın bir değerle başladı ve bu değeri Haziran 2016’nın başına kadar neredeyse 2 yıl boyunca korudu.
NuBits, başlangıcından bu yana geçen yıllarda pek çok kargaşa ve çekişmeyle karşı karşıya kaldı. Bununla birlikte, kripto para biriminin arkasındaki idealler sağlamdır. Geçmiş kargaşası ille de bu kripto para biriminin yüksek bir  potansiyeli olmadığı anlamına gelmez.

NuBits’e Yatırım Yapmalı Mısınız?

NuBits, Eylül 2014’teki lansmanından bu yana yaklaşık iki yıl boyunca madeni para başına yaklaşık 1 ABD doları fiyatını koruyan ilk ve tek kripto para birimi olmakla övünüyor. Sadece Haziran 2016’da değer kaybetti, ancak büyük zorluklarla 3 ay içinde alanına geri döndü. Kurucular, NuBits’i 1 USD sabitine geri getirmek için tüm durakları koydular.

Bu kadar eski bir kripto para birimi için, Nubits, dünya çapında ilk 500 kripto para biriminin bile çok altına düşerek, küresel olarak piyasa değeri açısından oldukça düşük sıralanır. Şu anda (Aralık 2020 itibariyle) tüm kripto para birimleri arasında piyasa değeri açısından 877. sırada yer alıyor.

Tabii ki NuBits’in tam olarak söz verdiği gibi yapmamış olması, tamamen umutsuz bir para olduğu anlamına gelmez.Sayıları çok çekici değil, ancak ekibin istikrarını sürdürmek için gösterdiği çabalar gerçekten övgüye değer. Bazı olumsuzluklar o esnada dolaşımdaki arzı azaltmış olabilir, ancak bir çözüme ihtiyaç vardı ve ekip bir tane buldu. Böyle bir hızlı düşünme ve problem çözme becerileri hayran olunması gereken bir şeydir. İşte bu çaba bizi, çalkantılı geçmişine rağmen NuBits’in önünde iyi bir geleceğe sahip olmasını ummamıza sebep oluyor.