Altcoin Kripto Para Nedir & Nasıl

Clams (CLAM) Nedir? Yeni Başlayanlar İçin Temel Rehber

CLAM-coin-nedir-temel-rehber

Clams (CLAM) Nedir?

CLAM: Temel Bilgiler

Kripto para birimleri, son birkaç yılda halk arasında popülerlikte büyük bir artış yaşadı. Bitcoin veya Ethereum gibi daha popüler olanların yanı sıra, genellikle BTC gibi bir kripto paradan türetilen yüzlerce altcoin de geliştirildi.

CLAM’i benzersiz kılan, dünyada türünün ilk örneği olan oldukça yenilikçi bir Proof Of Chain konseptine dayanmasıdır. Bu, CLAM’i diğer altcoinler arasında öne çıkarır ve daha derinlemesine incelemeye değer yapar.

Clams (CLAM) Geliştirme

Clams resmi olarak 15 Mayıs 2014’te piyasaya sürüldü. Başlangıçta Blackcoin’den çatallandı. CLAM, aslında Caritas Libertas Aequitas Monetas‘ın kısaltmasıdır.

Clams’in arkasındaki felsefeyi özetlersek; bu, oldukça dağıtılmış ve blockchain teknolojisinin kendisine dayandığı için tamamen güvenilir olan, gerçekten merkezi olmayan ilk eşler arası değer aktarım ağı olacak.

Clams, 12 Mayıs’ta 0’ın üzerinde herhangi bir bakiyesi olan Bitcoin, Litecoin ve Dogecoin blok zincirlerinden çekilen her benzersiz cüzdan adresine (3,1 milyondan fazla) ~ 4,6 CLAM gönderilerek dünyadaki herhangi bir kripto para biriminin en geniş ilk dağıtımına sahip oldu. Bu, 12 Mayıs 2014’te herhangi bir BTC, LTC veya DOGE coin’i olan herkesin otomatik olarak “kazılmayı” bekleyen CLAM coinlerine sahip olduğu anlamına gelir!

Clams’in Faydaları Nelerdir?

CLAM Teknolojisi

Clams, benzersiz bir Proof Of Chain konseptine dayanmaktadır. Bitcoin gibi geleneksel Proof of Work (PoW) kavramı yerine CLAM, Proof of Work Stake (PoWS) adı verilen Proof of Stake’in (PoS) özel bir türevidir.

Clam ağı, stake eden kullanıcıları stake ettikleri paraların yaşına orantılı olarak ödüllendirmek yerine, CLAM ağı için bekleyen tüm işlemleri işlemek ve doğrulamak için dakikada bir aktif olarak çalışan bir istemci seçer. Böyle müşteri, tamamlandığında 1 CLAM token ödülünü alır. Bu, her yıl 525,960 yeni CLAM üretildiği anlamına gelir. Bu durum, insanları ödüllendirilmek için CLAM istemcilerini makinelerinde aktif olarak çalıştırmaya teşvik eder ve bu da ağ güvenliğini artırır.

Clams Ana Özellikleri

Proof of Working Stake (PoWS) veya Proof of Chain konsepti – Clams ağı için özel olarak geliştirilmiş, zararlı çevresel etkileri azaltan ve dağıtımla birlikte ağ güvenliğini artıran benzersiz bir Proof-of-Stake (PoS) uyarlaması verimlilik ve şeffaflığı da artırır.

CLAM Ağı – Clams yazılımını çalıştıran tüm aktif kullanıcılardan oluşan CLAM ağının bir parçası olmak için herhangi bir kayıt  gerekmez. CLAM ağı gerçekten merkezi olmayan bir sistemdir  ve CLAMS’ın transferini ve oluşturulmasını bağımsız ve işbirliği içinde doğrulayabilir. CLAM ağının birleşik hesaplama gücü, tüm CLAM işlemlerinin işlendiği blok zincirini oluşturmak ve sürdürmek için kullanılır.

CLAMspeech – Clams, aksi takdirde yasaklanabilecek veya sansürlenebilecek görüşleri ifade etmek için de kullanılabilir. Bir kullanıcı, bir CLAM basıldığında veya blok zincirinde hareket ettiğinde işlem kaydına eşlik edecek özel bir mesaj ekleyebilir veya bir ifadeler listesinden seçim yapabilir.

Açık Kaynak – CLAM ağını çalıştıran yazılım ücretsizdir ve görüntülenmesi ve iyileştirilmesi için herkese açıktır.

Clams Nasıl Satın Alınır ve Saklanır?

Clams (CLAM) Satın Alma

CLAM, çok sayıda borsada satın alınabilir ve satılabilir. En popüler olanlar Bittrex, Poloniex, Cryptopia ve Upbit’tir ve Poloniex en aktif olanıdır.

Ayrıca bir ürün için CLAM kazanabilir veya CLAM karşılığında bir hizmet sunabilirsiniz. CLAM yazılım istemcisi, CLAM’i “kazmak” için de kullanılabilir. Ağ, CLAM ağı için bekleyen tüm işlemleri işlemek ve doğrulamak için dakikada bir aktif olarak çalışan bir istemci seçer. Bu müşteri, işlem  tamamlandığında 1 CLAM ödülü alır.

Clams (CLAM) Depolama

12 Mayıs 2014’te BTC, LTC veya DOGE’ye sahipseniz, muhtemelen bir miktar ücretsiz CLAM’iniz zaten vardır. Tek yapmanız gereken CLAM istemci yazılımını indirmek ve cüzdanınızı ona aktarmak.

Clams (CLAM) Diğer Kripto Para Birimlerinden Nasıl Farklıdır?

Benzersiz Clam Ağı – PoW kullanan Bitcoin’de olduğu gibi geleneksel madencilik yerine CLAM madenciliği, istemci ağında rastgele bir aktif istemciyi dakikada 1 CLAM coin ile ödüllendirerek, kaynak israfını azaltarak ve herkese eşit fırsat sağlayarak çalışır.
Proof of Working Stake – Proof Of Stake konseptine doğru ilerlemeye çalışan ETH’de olduğu gibi, kullanıcıları kripto para tutma yaşlarına göre ödüllendirmek yerine, CLAM kullanıcıları CLAM ağındaki etkinliklerine göre rastgele ödüllendirir. Böylece kullanıcıları devam ettirmeye teşvik eder. CLAM yazılımı, ödül karşılığında aktif olarak çalışır ve ayrıca ağ güvenliğini artırır.

Clams’e Yatırım Yapmalı Mısınız?

Clams kripto para birimine (veya genel olarak herhangi bir kripto para birimine) yatırım yapılırken, bu tür eşler arası, merkezi olmayan ağların doğası gereği değişkendir. Ancak CLAM, benzersiz uygulaması ve sağlam Clams ağı sayesinde her zaman adil risk payına sahip olacaktır. CLAM piyasalarda hala güçlü olmaya devam ediyor.

Yorum Yap