Optimism (OP) Nedir? OP Coin Fiyatı, Grafikler, Piyasa Değeri

Optimism (OP), Ethereum blok zinciri üzerinde yer alan bir Katman 2 ölçekleme çözümü olarak yatırımcıların ve kullanıcıların karşısına çıkıyor


Optimism (OP), Ethereum blok zinciri üzerinde yer alan bir Katman 2 ölçekleme çözümü olarak yatırımcıların ve kullanıcıların karşısına çıkıyor. Optimism (OP) bununla birlikte gas fee’den tasarruf edilmesini de sağlıyor. Proje bunun için toplu işlemleri gruplayabilmek için optimistic rollup teknolojisinden istifade ediyor. Ethereum blok zincirinin güvenliğinden yararlanan Optimism (OP) aynı zamanda Ethereum ekosisteminin ölçeklenmesine de katkı sağlar. Yapılan işlemler Optimism (OP) ağınan güvenilir bir şekilde kaydedilse de sonuç olarak Ethereum blok zincirinde güvence altına alınır.

Optimism (OP) Nedir?

Herhangi bir kar amacı taşımayan Opstimism Foundation tarafından yönetilen Optimism (OP), DeFi yani merkezsiz bir ekosisteme sahip. Tamamen bağışçılar tarafından finanse edilen Optimism (OP) sürdürülebilirliği ve büyümeyi destekleyen bir altyapı üretmeyi taahhüt ediyor. Ayrıca proje geliştiricilerin ve kullanıcıların pratik ihtiyaçlarına hitap ediyor. Bu nedenle de basitliği ve işlevselliği fazlasıyla savunuyor. 

Ağı ölçeklendirebilmek için Ethereum’un fikir birliği mekanizmasından yararlanan Optimism (OP), tasarım sürecinde de uzun vadeli sürdürebilirlik baz alınarak inşa edilmiş durumda. Sorun bir kullanıcı deneyimi sunan proje; kullanılabilirlik ve tanıdık iş akışlarını fazlasıyla önemsiyor. Son olarak Optimism (OP) projesinin akıllı sözleşmeler ve dApp’ler arasında sorunsuz bir şekilde çalışılabilirlik sunduğunu da ekleyelim. 

Optimism (OP) Coin Fiyatı ve Piyasa Değeri

Kripto dünyasının en büyük borsalarının başında gelen Binance’da listenip ve daha çok kullanıcıya açıldıktan sonra yatırımcıların ilgisini çeken Optimism (OP) coin, Ethereum ile uyumlu olduğu için de bir hayli ilgi görüyor. Ayrıca şu an dolaşımda 210 Milyon OP coin arzı, toplamda 4.29 Milyar coin arzı bulunuyor. Halihazırda Optimism (OP) coin alım satım işlemlerinin en yoğun borsa ise Binance. 

İnişli çıkışlı bir grafik çizen Optimism (OP) coin, kripto dünyasındaki her coin ile benzer bir kader yaşadı. Özellikle tüm piyasanın sallanması ile kayda değer bir düşüş yaşayan kripto para birimi 0.402159 dolar ile tüm zamanların en düşük seviyesini gördü. Bu fiyatlama 18 Haziran 2022 tarihinde gerçekleşti. Optimism (OP) coin fiyat rekorunu ise 4 Ağustos 2022 tarihinde kırdı. Coin’in bu çerçevede görmüş olduğu en yüksek değer ise 2.21 dolara olara kayıtlara geçti.