Origin Protocol (OGN) Coin Nedir? 

Origin Protocol piyasaya katılarak kullanıcılarının eşler arasında kullanıldığı platform aracılığı ile birlikte mal ve hizmet paylaşımları sağlamaktadır


Origin Protocol piyasaya katılarak kullanıcılarının eşler arasında kullanıldığı platform aracılığı ile birlikte mal ve hizmet paylaşımları sağlamaktadır. Platform aracılığı ile birlikte ihtiyaçları karşılamak için blockchain kullanmakta olan kapsamlı bir piyasayı meydana getirmeyi amaçlamaktadır. 

Oluşmuş olan bu protocol hem satıcıların hem alıcıların bağlanmakta olduğu oluşan mevcut listelerin kontrol edebilecekleri ve inceleme gibi birçok hizmeti sunmaktadır. Bu işlemlerin merkeziyetsiz bir ortam oluşturmaya da izin veriyor. Bu şekilde parçalara ayrılmış olan varlıkları işleyebilmek için tüm işlemleri oldukça kolay hale getiriliyor.

Origin Protocol şeffaflık eksikliği, yüksek işlem ücretleri, yenilik ekleme zorlukları gibi sorunlara çözüm olmak için piyasayı ileriye taşımaktadır. Protokol satıcı ve alıcıların işlerini kolaylaştırmayı amaçlamaktır. Bunun için de merkeziyetsiz teşvik seçenekleri sunan bir ortamı geliştiriyor. 

OGN Coin Kaç TL?

Güncel kripto para piyasası verilerine göre 1 OGN Coin 2,97 TL’den işlem görüyor. OGN Coin fiyatı son 24 saat içerisinde 2.15% değişim gösterdi. OGN Coin’in son 24 saatteki işlem hacmi ise $ 4,879,917 dolar, toplam piyasa değeri ise $ 53,016,633 dolar seviyesinde.


OGN Coin Kaç Dolar?

Güncel kripto para piyasası verilerine göre 1 OGN Coin $ 0.090027 dolardan işlem görüyor.


Origin Protocol Kurucusu Kim?

Origin protocol blockchain teknolojisi ile ortak ilgi alanları sunan 7’den fazla ülkenin üyeleri ile oluşturulmuştur. Merkezi ise San Francisco’da olan Origin Protocol dünyanın bazı yerlerinden farklı farklı yatırımcılara da sahip. 2017 yılında Matthew Liu ve Josh Fraser ile hayata geçirilmiş bir projedir. 

Origin öncesinde üç ayrı şirketinde kurucusu olmuş olan isim Josh Fraser’dir. Yıllardır kripto para piyasasında aktif şekilde seri bir girişimcidir. Bunların yanı sıra sosyal ağ platformu olan  Eventvue CEO’su olarak görev yapmıştır. Diğer kurucu ortak olan Matthew Liu, uzun senelerdir blockchain sektöründe çalışmakta olan bir yazılım mühendisidir. Ayrıca ürün yöneticisi olan Liu, YouTube’da da bir ürün yöneticisi olarak çalışmıştı.

Origin Protocol (OGN) Coin Projesi

OGN Coin, komisyonlarda kullanılmakta olan yerel token’dır. Arama sonuçlarında ise oldukça dikkat çekici biçimde öne çıkmış olan Origin Protocol ile ödemede yapılabilmektedir. Uygulama geliştiricileri ile pazar yeri olan operatörleri satışları tamamlamak için Origin Protocol kazanıyorlar. 

Bunların yanı sıra ödüllerde kazanılmış olan Origin Protokolleri hizmet ve malların bedellerini ödeyebilmek için de kullanılmaktadır. Satıcılar tercih edilmiş olan bu ödeme yöntemini kabul ediyorlar. Bu sayede burada daha büyük hisseler kazanılmasına yardımcı olmaktadır. 

Bunların yanı sıra kullanıcıların profillerini doğrulaması, ailelerini veya arkadaşlarını buraya yönlendirebilirler. Origin ile ilgili olan haberleri sosyal medya platformlarında paylaşımlar ve alışverişler yaparak Origin Protocol kazana bilmektedirler.