Osmosis (OSMO) Coin Nedir?

Osmosis (OSMO) Coin, kullanıcılara merkezsiz finans (DeFi) işlevselliğini sunan araçlar sağlamayı hedefliyor


Osmosis (OSMO) Coin, kullanıcılara merkezsiz finans (DeFi) işlevselliğini sunan araçlar sağlamayı hedefliyor. Bununla birlikte proje, zincirler arası bir dünya için geleneksel kripto para birimi takaslarının ötesine geçmeyi de amaçlıyor. Osmosis (OSMO), UniSwap ve Balancer’dan ilham alıyor olsa da DeFi araçlarıyla bu projeleri geçmiş gibi görünüyor.

Cosmos SDK üzerine inşa edilen Osmosis (OSMO), kendi ekosistemine bağlanan zincirler arası yerel bir merkezsiz borsa (DEX) oluşturma misyonu taşıyor. Otomatik bir piyasa yapıcı özelliğine de sahip olan Osmosis (OSMO), bunu özel AMM’ler ile gerçekleştiriyor. Platform üzerinde yapılan tüm işlemler için de yerel kripto birimi olan Osmosis (OSMO) coin kullanılıyor. Ayrıca platformun özel cüzdanını kullanarak Osmosis (OSMO) coinlerinizi kilitleyebilir ve ekstra kazanç da elde edebilirsiniz.

Osmosis (OSMO) Nasıl Çalışır?

Osmosis (OSMO) platformu, temel olarak takas işlemlerini 1 doların altındaki ücretler karşılığında gerçekleştirerek kazanç sağlıyor. Platform, IBC uyumlu yönünden güç alarak takas işlemlerini sorunsuz bir şekilde gerçekleştirmesiyle de dikkat çekiyor. Kullanıcıları ve geliştiricileri için Osmosis (OSMO), şu yönleriyle öne çıkıyor:

  • Likidite Havuzlarını Özelleştirebilme: Osmosis (OSMO) platformu, Balancer ve UniSwap’ten farklı olarak havuzlara likidite sağlanmasına olanak tanıyor. Bunun için bir eşitlik şartı da aranmıyor.
  • Hissedarlar Arasındaki Koordinasyon: Osmosis (OSMO) platformunda eşit oranda önem taşıyor. Platform üzerinde uzun vadeli likidite sağlanmasını da teşvik eden bu çözüm aynı zamanda diğer protokollerden olası vampir saldırılarının da önüne geçiyor.
  • AMM Fikri: Yaratıcı bir çözüm olan AMM, yaratıcılarına bağlanma eğrisi değeri işlevini tanımlama fırsatı sunuyor. Bununla birlikte Osmosis (OSMO) altyapısının geri kalanını yeniden kullanma alternatifi de sunuyor.

Osmosis (OSMO) Bilgileri

Osmosis (OSMO) kripto para biriminin bilgileri incelendiğinde, kripto dünyasında değer sıralaması bakımından 68. sırada yer alıyor. 56.050.752 dolarlık ticaret hacmi ile dikkat çeken Osmosis (OSMO) coin, toplamda 325 milyonluk bir coin arzına sahip. Osmosis (OSMO) coinin dolaşımdaki coin miktarı ise 480 milyon. Kripto para birimi kendi platformu dışında; Binance, DigiFinex, MEXC, BKEX, CoinEx ve Hotbit gibi coin borsalarında işlem görüyor. Osmosis (OSMO) coin 4 Mart 2018’de 11.21 dolarlık fiyatı ile zirve yaparken, 18 Haziran 2022 tarihinde de 0,6869 fiyatıyla dip yapmıştı.