Marinade Staked SOL Price (MSOL) Coin Nedir?

Marinade Staked SOL Price (MSOL), Solana (SOL) blokzinciri üzerinde yer alan ilk likit staking protokolünün sonucu olarak ortaya çıkan bir kripto para birimidir


Marinade Staked SOL Price (MSOL), Solana (SOL) blokzinciri üzerinde yer alan ilk likit staking protokolünün sonucu olarak ortaya çıkan bir kripto para birimidir. Bir anlamda Solana (SOL)’nın alt coini olan Marinade Staked SOL Price (MSOL), Solana Vakfı tarafından destekleniyor ve otomatik staking stratejilerinden güç alıyor.

Marinade Staked SOL Price (MSOL) coinini DeFi alanlarında da kullanmak mümkün. Temelde Solana’nın merkezi olmayan bir yapıya kavuşmasına katkı sunmak amacıyla üretilen Marinade Staked SOL Price (MSOL) protokolü, SOL coinlerini bir doğrulayıcıya stake ederek Solana ağının güvenliğini sağlamayı ve arttırmayı da hedefliyor.

Marinade Staked SOL Price (MSOL) Nasıl Çalışır?

Marinade Staked SOL Price (MSOL) protokolü Solana projesini de daha önemli hale getiriyor. Marinade Staked SOL Price (MSOL) aracılığıyla yapılan stake işlemler sayesinde Sol-MSOL havuza bir tür likidite sağlayıcı olunması teşvik ediliyor. Bu stake işlemler aynı zamanda Solana ağının merkezi olmayan (DeFi) bir özellik kazanmasına da büyük bir katkı sunuyor. Marinade Staked SOL Price (MSOL) coinin işlemlerinin sağlıklı olabilmesi adına da 400’den fazla doğrulayıcı ile açık kaynaklı ve izinsiz yetkilendirme formülü ile güvenliği sağlanıyor.

Marinade Staked SOL Price (MSOL) coinle yapılan işlemler diğer yandan kullanıcıları katılımcı odaklı yönetimde yerlerini almalarına zemin hazırlıyor. Böylelikle ağ, kullanıcılarını bir nevi karar verici merkezine taşıyor. Ağdaki staking işlemlerinin bir başka artısı da DeFi gelirleri elde edilebilmesine imkan tanıması.dır Ek olarak Marinade Staked SOL Price (MSOL) coin, ücretsiz bahis yapma ve gecikmeli olsa da geri alma gibi fırsatlarla projesini zenginleştirmekten de geri kalmıyor. Sonuç olarak Marinade Staked SOL Price (MSOL) coinin geleceğini Solana (SOL) ile paralellik göstereceği düşünülüyor.

Marinade Staked SOL Price (MSOL) Coin Bilgileri

Marinade Staked SOL Price (MSOL) coinin bilgileri incelendiğinde piyasa değeri sıralaması açısından 221. sıraya yerleştiği görülüyor. Coinin piyasa değeri ise 99.595.266 dolar düzeyindedir. Marinade Staked SOL Price (MSOL) coinin dolaşımda 7 Milyon arzı bulunurken, paranın toplam arzına bakıldığında sayı 6,96 Milyon. 23 Ağustos 2021 tarihinde 3.541,84 dolarlık fiyatıyla zirve yapan Marinade Staked SOL Price (MSOL) coin, 9 Kasım 2022 tarihinde ise 12,48 dolarlık fiyatıyla dip yapmıştı.