Paribu, Türkiye’nin ilk uluslararası medya sanatı fuarı Noise_Media Art’ın destekçilerinden oldu

Paribu, kültür sanat alanında yeni bir iş birliğine daha imza attı


Paribu, kültür sanat alanında yeni bir iş birliğine daha imza attı. Türkiye’nin ilk medya sanatı fuarı Noise_Media Art’ın konuşma programı OI_Talks’un sponsoru oldu.

Türkiye’nin alanında öncü teknoloji şirketi ve lider kripto para işlem platformu Paribu, kültür sanat alanında sorumluluk almaya ve iş birliği kurmaya devam ediyor. Bu kapsamda gerçekleştirdiği yeni iş birliğiyle ülkenin ilk medya sanatı fuarı Noise_Media Art’ın destekçileri arasında yer aldı. OI_Media Art, OI_Music, OI_Talks, OI_Emerge ve  OI_Education gibi bölümlerden oluşan fuarın konuşma programı OI_Talks, Paribu’nun destekleriyle gerçekleşecek.

18-21 Ocak tarihlerinde gerçekleşecek olan fuar, medya sanatı alanında faaliyet gösteren uluslararası ve Türkiye’den galerileri ağırlayacak. Paribu, fuar boyunca Paribu Art Memory’den seçili dijital eserleri ve AI tabanlı eser üretim deneyimi sunan ArtGen’i de Kadıköy Kent Müzesi’nde sanatseverlerle buluşturacak.

Fuarda ziyaretçileri neler bekliyor?

Paribu’nun destekçisi olduğu OI_Talks’ta fuara katkı sunan sanatçılar ve küratörlerin yanı sıra, Türkiye’den önemli sanat profesyonellerinin yer aldığı konuşmalar ve paneller gerçekleşecek.

Dominique Moulon’un baş küratör olduğu OI_Media Art’ın yaratıcı direktörlüğünü Arda Yalkın, sanat direktörlüğünü de Hande Şekerciler üstleniyor. Yeni medya sanatını temsil edecek eserler arasında; DAM, Kate Vass Gallery, Elektra, Julie Caredda gibi uluslararası galerilerin yanında Art On, Sanatorium, Pilot, Siyah Beyaz Galeri gibi Türkiye’nin önemli galerileri yer alacak.

Noise_Media Art her gün 11.00-20.00 saatleri arasında ücretsiz ziyaret edilebilecek. Detaylı bilgi almak ve takvimi incelemek için web sitesini ziyaret edebilirsiniz.