Beşiktaş Token (BJK) Nedir?

Beşiktaş Token, Beşiktaş JK taraftarları ve dünyanın her yerinden spor severin, kulüp ile etkileşime geçebileceği bir dijital varlıktır

Besiktas token

Beşiktaş Token, Beşiktaş JK taraftarları ve dünyanın her yerinden spor severin, kulüp ile etkileşime geçebileceği bir dijital varlıktır. Ayrıca kulüp tarafından düzenlenen anketlere/oylamalara katılabilecekleri, kulüp tarafından sunulan ödüllerden yararlanabilecekleri ve kulüp tarafından belirlenen şekillerde Beşiktaş’ı destekleyebilecekleri bir imkân sunar.

BJK Token, Beşiktaş JK ile Stoken Finansal Teknolojiler AŞ arasında imzalanan bir sözleşme doğrultusunda Ethereum platformunda geliştirilen bir kripto varlıktır. Taraftarlar, Token sayesinde kulübün tesislerinde gerçekleşecek özel etkinliklere katılabilirler. Örneğin; Token sahipleri için oluşturulan alanlarda sporcularla buluşma etkinlikleri, özel gün etkinlikleri ve Beşiktaş ailesinin önde gelen isimleriyle taraftar buluşmaları gibi etkinlikler, Beşiktaş Token sahiplerine özel ayrıcalıklardan bazılarıdır. Taraftarlar bu şekilde hem kulüplerine doğrudan katkıda bulunabilirler hem de anlamlı bir deneyimin parçası olabilirler.

BJK Token, Ethereum blok zinciri altyapısını kullanır ve ERC-20 standartlarına göre oluşturulur. ERC-20 standardı, token oluşturma sürecini standartlaştırmayı ve kolay, hızlı ve birlikte çalışabilir uyumlu tokenlar üretmeyi amaçlamaktadır.

Özetle, Beşiktaş Token, Beşiktaş JK taraftarlarına kulübün karar ve faaliyetlerinde daha fazla söz hakkı vermeyi ve aynı zamanda onlara özel avantajlar ve deneyimler sunmayı amaçlıyor. Bu da hiç kuşkusuz Beşiktaş ve taraftarıyla arasındaki değerli bağ için önemli bir kazanım olacaktır.

BJK Token Fiyat

Ön satışı, 26 Eylül 2023’te Paribu üzerinden gerçekleştirildi ve iki farklı fiyat seçeneği ile satışa sunuldu. Kullanıcılar 25 TL ile kilitli tokenlar ya da 50 TL ile kilitsiz tokenlar satın alabildi.

Güncel Beşiktaş Token Fiyatı ise aşağıdaki şekildedir:

BJK Token Grafik

Beşiktaş Token fiyatına ait Türk Lirası grafiği aşağıdaki gibidir. Ayrıca BJK Token kaç TL sorusunun yanıtını da grafikte bulabilirsiniz.

BJK Token Hangi Borsada?

Beşiktaş Token, Paribu borsasında listelenmektedir. Birçok kripto para birimi zamanla farklı borsalarda ve platformlarda listelenebilir. Listelenme haberlerini tokenın X (Twitter) hesabından takip edebilirsiniz. Ayrıca CoinGecko ve CoinMarketCap gibi veri takip platformlarında da tokenın listeli olduğu marketler yer almaktadır. BJK-TL piyasası Paribu’da 3 Ekim 2023 saat 16:00’da açıldı.

BJK Token Arzı Ne Kadar?

Beşiktaş Token’ın toplam arzı 5 milyon 500 bin adettir. Başlangıçta kilitli token adeti 5 milyon ve kilitsiz token adeti 500 bindir. Beşiktaş Token’ın maksimum arzı 50 milyon adettir. Arzın tamamı dolaşıma dahil olduktan sonra yeni bir BJK Token üretimi olmayacaktır. Arzın tamamı planlara göre 10 yıl içerisinde yaratılacaktır.