Pascal Gauthier Kimdir?

Pascal Gauthier, mimar bir baba ve felsefe profesörü bir annenin çocuğu olarak 1976’da Paris’te doğdu

pascal gauthier

Pascal Gauthier, mimar bir baba ve felsefe profesörü bir annenin çocuğu olarak 1976’da Paris’te doğdu. Kariyerine, internetteki tüketici incelemeleri konusunda uzmanlaşmış bir Alman girişimi olan DooYoo’da, Fransız yan kuruluşunda çalışarak başladı. 2002’de, bir çevrimiçi fiyat karşılaştırma aracı olan Kelkoo’da çalıştı ve daha sonra şirketin Fransa satış müdürü oldu. Pascal Gauthier, Şubat 2008’de Criteo tarafından işe alındı ​​ve beş yıl boyunca COO’su olarak görev yaptı. 2013 yılında teknoloji odaklı bir şirket olan Index Ventures’a katılmak için Criteo’dan ayrıldı. 

Pascal Gauthier’in Kariyeri

Kripto para birimlerine olan ilgisinden motive olarak, 2014 yılında kripto pazarlarından veri toplayan, analiz eden ve dağıtan bir şirket olan Challenger Deep’i kurdu. 2015 yılında, birkaç yıl Ledger yönetim kurulunda oturduktan sonra Genel Müdür oldu. 2015 ve 2016 yılları arasında Pascal Gauthier, diğer iki ortakla birlikte Paris’te bir restoran olan Oyster Bar’ı açtı. Pascal Gauthier, 2015 yılından beri reklamcılıkta uzmanlaşmış bir şirket olan OpenX’in yönetim kurulunda yer almaktadır. Covid-19 salgınının neden olduğu ekonomik krizin ardından, Fransız Ekoloji Bakanlığı ile birkaç şirket tarafından başlatılan ‘Her şeyi değiştirmek için %10’ koalisyonuna katılmıştır. Pascal, bu koalisyonu desteklemek için farklı ülkelerde ekonomik ve sosyal değişimleri desteklemek için çabalarını arttırmıştır.

Pascal, 2004’te Yahoo tarafından 475 milyon Euro’ya satılan Kelkoo’nun fiyat karşılaştırma hizmetiyle kariyerine başladı. Daha sonra 2008 yılında reklam şirketi Criteo’ya katıldı, COO olarak beş yıl çalıştı ve reklamcılık alanında etkili oldu. Pascal, 2,17 milyar Euro’luk piyasa değerine sahip şirketin küresel genişlemesine liderlik etmiştir. Ledger’de CEO olarak çalışmaya başlamadan önce, Mosaic Ventures’ın merkezi Londra’da, Seri A aşamasındaki şirketlere odaklanan bir girişim sermayesi şirketinde Girişim Ortağı olarak çalışmıştır. Pascal ayrıca, Bitcoin’in finansal veri sitesi olan Kaiko’nun Başkanıdır.

Pascal Gauthier, iki ortakla birlikte 2015-2016 yılları arasında Istr Oyster Bar isimli bir restoran açtı. Aynı zamanda, 2015 yılında kurulan ve Paris’te moda sektöründe sürdürülebilir yeniliğe adanmış alan La Caserne tarafından seçilen Fête Impériale adlı Fransız moda markasının yatırımcısı olan Laura Gauthier Petit’in eşidir. Pascal Gauthier, okulda kod öğretilmesinin okuma yazma öğretmek kadar önemli olduğunu savunur, çünkü okulda fiziksel benlik kadar dijital benlik de önemli olacaktır. İnternette sivil olarak yönetmeyi öğrenmek, sokakta iki sivil olarak yönetmeyi öğrenmek kadar önemlidir.