Pesetacoin Nedir? Yeni Başlayanlar İçin Temel Rehber

Pesetacoin (PTC) Nedir

Pesetacoin-nedir-temel-rehber

Pesetacoin (PTC) Nedir?

Pesetacoin, özellikle İspanyol kripto piyasasında son zamanlarda ilgi kazanan eski kripto para birimleri arasında yer alıyor ve bu nedenle kripto para birimlerinin sarısı olarak adlandırılıyor. Pesetacoin, İspanya’da Bitcoin’e alternatif olarak ortaya çıktığı için yatırımcı kazanıyor.

Pesetacoin: Temel Bilgiler

Pesetacoin, İspanya’nın eski Peseta parasını yeni teknoloji ve sınırlı emisyonla geri getirmeyi amaçlayan, merkezi olmayan ve açık kaynak tabanlı bir blockchain platformudur.

Pesetacoin kripto para birimi, PTC sembolü ile gösterilir. Toplam arzı 166 milyon PTC’dir. Pesetacoin ICO, 1 Haziran 2014’te başlatıldı. ICO ya da ön madencilik yoktu.

Pesetacoin Geliştirme

Pesetacoin, Maria Prieto tarafından 2014 yılında kuruldu. Pesetacoin’in proje geliştirme süreci 2017 yılında el değiştirdi ve kısa süre sonra Core v.0.9.0. Al & Electrum Pesetacoin piyasaya sürüldü. Ekip, kullanıcı katılımını artırmak ve kripto paranın erişimini artırmak için aktif olarak etkinlikler düzenler.

Pesetacoin ağının mülkiyetinde kimse yok.

Pesetacoin ekibi, kripto paranın kullanılabilirliğini ve traderlar tarafından benimsenmesini genişletmek için çalıştığını iddia ediyor (bir ödeme seçeneği olarak benimsenmesi için).

Ekip ayrıca 2020 yılına kadar Android cüzdan, Prestashop ve WooCommerce eklentisinde Pesetacoin’i başlatmayı planlıyor. Zaten Android ve iOS ile uyumu bulunuyor.

Kripto para, temel teknoloji ve özellikleri hakkında bilgi içermeyen whitepaper’ından da anlaşılacağı gibi hala gelişimin erken aşamalarında, ancak ekip, daha fazla trader ve kullanıcı alarak Pesetacoin topluluğunu büyütmek için sağlam bir yol haritası önerdi.

PesetaCoin (PTC) Teknolojisi

PesetaCoin, dakikada 1 blok (blok ödülünün değeri 166.386 PTC’dir) oluşturmak için Scrypt algoritmasını kullanır. Blockchain teknolojisi ayrıca Kimoto Gravity Well aracılığıyla tüm blokların zorluk derecesini otomatik olarak ayarlar.

Blok zincirindeki işlemler, topluluk tarafından kontrol edilen düğümlerde onaylanır. Ekip, uzun vadeli, kolay ve güvenli bir işlem mekanizması için araçlar ve uygulamalar geliştirdi. Bu, ana akım trader için bir ödeme kanalı sağlar. Örneğin, traderlar tüm mağazalarında Presetashop eklentisini kullanarak malları ve hizmetleri için PTC tokenlarını kabul edebilir.

Pesetacoin, Scrypt algoritmasını ve çeşitli kripto para birimlerinde çok amaçlı madencilikten kaynaklanan hasarı önleyen bir Kimoto Gravity Well kullanır. Ayrıca tüm blokların zorluğunu yeniden hedefler ve madenciliğin adil kalmasına yardımcı olur.

PesetaCoin Özellikleri

Pesetacoin’in resmi web sitesindeki tüm işlemler ücretsizdir ve çevrimiçi cüzdanlar aracılığıyla yapılanlar nominal olarak ücretlendirilir.

Pesetacoin blok zincirindeki işlemler, kartlar aracılığıyla herhangi bir işlem ihtiyacını ortadan kaldırır ve kullanıcıların PTC’de birbirleriyle veya şirketlerle doğrudan ve daha hızlı işlem yapmasını sağlar.

İşlemlerin uçtan-uca şifrelenmesi ağı güvence altına alır ve ayrıca işlemlerin hatalarını, tahrifatlarını veya tekrarlarını önler. Dahası, Pesetacoin blok zinciri üzerinden yapılan işlemler geri alınamaz ve nihaidir.

Kullanıcılar, işlemler için kişisel bilgilerini açıklamaya gerek olmadığından kimliklerini de gizleyebilirler.

Pesetacoin Nasıl Satın Alınır ve Saklanır?

Pesetacoin Satın Alma

Kullanıcılar Pesetacoin kripto para birimini Bitcoin veya Ethereum karşılığında ya da bazı durumlarda doğrudan Euro gibi fiat para birimiyle satın alabilirler. Bittrex, LiteBit, NovaExchange vb. gibi birden fazla borsada mevcuttur.

Pesetacoin (PTC) Depolama

Pesetacoin, Electrum Pesetacoin cüzdanında saklanabilir. Bu cüzdan, özel anahtarları oluşturmak için rastgele 128 bitlik bir tohum kullanılması nedeniyle kullanıcıların işlemlerini gerçek zamanlı olarak hızlı ve diğer cüzdanlardan daha güvenli bir şekilde senkronize eder.

Bu nedenle, bir donanım arızası olsa bile, Pesetacoin’iniz Electrum Pesetacoin cüzdanında güvende olacaktır.

Aşağıdakiler gibi birden fazla üçüncü taraf cüzdanında da saklanabilir:

– WebWallet

– Ledger Wallet

– Trezor

Pesetacoin Diğer Kripto Para Birimlerinden Nasıl Farklıdır?

Pesetacoin, onu diğer çoğu kripto para birimlerinden benzersiz kılan çok sayıda öne çıkan özelliğe sahiptir.
  • Pesetacoin, İspanyolların ihtiyaçlarını karşılamak için özel olarak tasarlandığı için saniyede yapılan işlemlerde Bitcoin’den neredeyse 10 kat daha hızlı.
  • Ayrıca, Bitcoin tarafından alınan 10 dakikaya kıyasla işlemleri 1 dakikada onaylayabilir.
  • Pesetacoin blok zincirindeki zorluk ayarı, Bitcoin’den daha gelişmiştir.
  • Büyük Çoklu Havuzlar ile anlık madenciliğe karşı koruma sağlar.
  • Uygulamaya özel entegre devrelere (ASIC) dirençli olduğu için özel çiplerle madencilik yapmak mümkün olmadığından, Pesetacoin daha fazla erişilebilirliğe sahiptir.

Pesetacoin’e Yatırım Yapmalı Mısınız?

Pesetacoin, Pernales, Camel binicileri vb. gibi oyunlarda büyüyen oyun topluluğunu destekliyor. Ayrıca, blok zincirindeki bir oyun olan PesetacoinJS’nin piyasaya sürülmesinden bu yana oyunculardan daha fazla ilgi görüyor.
Pesetacoin’in, İspanya’da topluluğunun Peseta’nın kabul edildiği satış noktalarını bulmasına yardımcı olabilecek günlük bir işlem para birimi olması bekleniyor. Bu, talebini artırabilir ve kripto paranın kitlesel ticari olarak benimsenmesine de yol açabilir. Ancak, SpainCoin ile rekabet etmeye devam edebilir.
Whitepaper’da uygulamalarının teknik ayrıntılarını da paylaşmıyor ve bu da pek çok kişinin, başka bir kripto para kullanabileceğine inanmasına neden oluyor.
Yatırımcılar, Pesetacoin’e yatırım yapmadan önce, diğer birkaç kripto para birimi tarafından sunulan benzersiz bir değer teklifi sunmadığından son derece dikkatli olmalıdır.
Pesetacoin, kitlelere artan erişilebilirliği ve gemideki trader sayısının artmasıyla birlikte, piyasalarda güçlü bir çalışma için olgunlaşmış olabilir.