WaBi (WABI) Nedir? Yeni Başlayanlar İçin Temel Rehber

WaBi (WABI) Nedir

WaBi-nedir-temel-rehber

WaBi (WABI) Nedir?

WaBi, Walmai platformunda satın alımları kolaylaştıran daha genç kripto para sınıflarından biridir. Sahteciliği önleme teknolojisi ile orijinal ve sahte ürünleri filtreler ve sahte ürünleri platformda satılamaz hale getirir. Bu kripto para, herhangi bir ekosistemi sahte ürünlerden kurtarma iddiası nedeniyle ilgi kazanıyor.

WaBi: Temel Bilgiler

WaBi, Walimai’nin sahtecilikle mücadele sistemini ve sadakat programını destekleyen açık bir platformdur.

WaBi kripto para birimi, WABI sembolü ile gösterilir. Toplam arzı 99,2 milyon WABI’dir.

Walimai’nin korunan mallar ekosisteminde bir değişim birimi olarak kullanılır.

WaBi’nin ICO’su 28 Temmuz’da başladı. Ana ICO, 28 Kasım 2017’de 0.25 USD / token fiyatıyla piyasaya sürüldü.

WaBi, tüketiciler tarafından Walmai etiketli ürünler için ödeme yapmak, özel indirimlerden, iyileştirilmiş teslimat koşullarından ve her satın alımda bonus WaBi’den yararlanmak için kullanılabilir. Sahteciliği önleme teknolojileri ve hizmetleri için temel olarak Radyo Frekansı Tanımlama (RFID) ve Yakın Alan İletişimini (NFC) kullanacaktır.

WaBi Geliştirme

WaBi Project, büyük faaliyetleri Çin’de gerçekleşen Singapur merkezli bir şirkettir. Çin’in kripto düzenleme normlarına uymak için operasyonlarında özel hükümler koydu.

WaBi, Alex Busarov & Yaz Belinskiy tarafından kuruldu. Çin pazarı, ürün tasarımı, blok zinciri, onay / kimlik doğrulama teknolojileri ve FMCG konusunda uzmanlığa sahip uzman bir mühendislik ve satış-pazarlama ekibine sahiptir. Walmai’yi taban seviyesinde genişletmek ve WaBi tokenlerinin küresel ölçekte kullanımını teşvik etmek için sağlam bir yol haritası çıkardı.

WaBi Teknolojisi

Bir Walimai etiketi, tedarik zinciri boyunca belirlenmiş bir “menşe noktasından” geçen tüm malların üzerine yapıştırılır. Bu etiket, şifrelenmiş benzersiz bir kimlik, dinamik kod ve coğrafi veriler içeren buluttaki dijital temsiliyle ürünü birbirine bağlar.

Tüketiciler, Walmai Uygulamasındaki etiketi tarayarak bu verileri inceleyebilir ve ardından bulutta depolanan dijital nesneler grubu, herkese açık bir doğrulama için gönderilir. Bu doğrulamanın sonuçları daha sonra tüketiciye gösterilir. Bu, onlar tarafından ürünün gerçekliğini doğrulamak ve diğer ilgili bilgileri almak için kullanılabilir.

WaBi Blockchain, blok zincirinde coğrafi damgalama ve yaratıcıları tarafından bile değiştirilemeyen dağıtılmış kayıt doğrulaması yoluyla güvenli bir ürün doğrulama yöntemi sağlar. Tüketici taramalarından elde edilen bilgiler dijital durumlarına göre doğrulanır. Bu doğrulamadan sonra dinamik kod değiştirilir ve ardından kullanıcıdan herhangi bir etiket klonlamaya karşı koruma sağlamak için 2 eşleşme istenir.

Bu 2 şekilde yapılır: Kullanıcıların coğrafi konum verileri eşleşmezse, kimlik doğrulama başarısız olur. Bilgisayar korsanları, piyasaya çıktıktan sonra sahte nesneler satmaya çalışırlarsa, birkaç kopya çıkarırlar. Bununla birlikte, WaBi, diğer eşleştirme girişimlerini geçersiz kılan ve dolayısıyla malı satılamaz kılan bir sahtecilikten hemen sonra partinin geri kalanını senkronize etmez.

WaBi Özellikleri

WaBi platformu, fiziksel öğeler ve bunların dijital temsilleri arasında güvenli bağlantılar oluşturarak dijital ve fiziksel nesneleri sürekli olarak senkronize eder. Bu, süt tozu, ilaç, alkol ve kozmetik gibi ürünleri hem fiziksel hem de dijital olarak korur.

Walimai, ürünün ambalajı açıldığında veya sahte bulunulduğunda etiketi kırarak ürünleri korur. Dijital koruma, mikro ve makro düzeyde güvence altına alınarak verilmektedir. Mikro düzeyde Walmai, etiketleri sahteciliğe karşı ayrı ayrı korur ve makro düzeyde yetkisiz kurcalamayı yasaklar.

Walimai etiketi, üretici tarafından ürünlerin tüm gözetim zincirini izlemek için kullanılır. Bu onlara ürünlerin dağıtımı ve dolaşımı üzerinde kontrol sağlar.

Walmai, sistemin güncellenmediği için tüketicilerin ürünü taramadığı bir senaryodan kaçınmak için oylama paradoksuna karşı koyar. Bu, satıcılar aracılığıyla sadakat puanı olarak kullanılabilecek WaBi tokenleri ile ödüllendirilerek Walimai etiketini taramaya teşvik edilerek yapılır.

WaBi (WABI) Nasıl Satın Alınır ve Saklanır?

WaBi Satın Alma

WaBi kripto paraları, Walimai etiketleri ile korunan otantik günlük kullanım ürünlerini satın almak için kullanılabilir.Bitcoin, Litecoin ve Ethereum ile satın alınabilir. WaBi, EtherDelta, Binance, Forkdelta ve IDEX gibi borsalarda işlem yapmak için kullanılabilir. Ancak bu kadar çok seçenekle karşı karşıya kaldığınızda işlemleriniz için en iyi fiyatı almak zor olabilir.

WaBi Depolama

WaBi bir ERC-20 tokendır, yani depolama için herhangi bir Ethereum cüzdanı tarafından desteklenir.

Aşağıdaki cüzdanlardan herhangi birinde saklanabilir:

– MyEtherWallet

– Coinomi

– MetaMask

Trezor ve Ledger gibi donanım cüzdanları da WaBi’yi iyi saklama amacına hizmet eder.

WaBi Diğer Kripto Para Birimlerinden Nasıl Farklıdır?

WaBi, diğer birçok kripto para biriminden benzersiz kılan çok sayıda öne çıkan özelliğe sahiptir;
  • WaBi, bir değer deposu (Bitcoin gibi) veya bir tür dünya bilgisayarı (Ethereum gibi) olmayı hedeflemediği konusunda net. Buradaki amaç, sahte malları taklit etmek ve tüketici ürünlerinde orijinalliği sağlamak için bir araç olarak hareket etmek.
  • WaBi, birden fazla kategori ve coğrafi konumda tüketici ürünleri (özellikle bebek maması ürünleri gibi hassas ürünler) için benzersiz bir güvenlik kanalı görevi görür.
  • Tüm Walmai ürünleri, alıcının konumuna bakılmaksızın ürünün orijinalliğinin bir garantisi olarak Walimai etiketine sahiptir ve bu nedenle omni-kanal görevi görür.
  • Diğer blok zinciri hizmetlerinden farklı olarak WaBi, üreticinin ürün dağıtımını ve dolaşımını kontrol etmesine ve taramasına olanak tanıyan Walmai etiketleri aracılığıyla distribütörler tarafından bölgeler arasında yasadışı tahkim uygulamalarını kontrol eder.

WaBi’ye Yatırım Yapmalı Mısınız?

Perakendecilerin sahte ürünleri ortadan kaldırması için artan talep, Walmai’ye geniş bir topluluk tabanı sağlıyor. Daha fazla bebek mağazası, zaman içinde oluşturduğu güven nedeniyle Walmai etiketleriyle ürünler satmaya başladı. Bu, WaBi’nin işlem hacmini daha da canlandırabilir ve uzun vadede boğa koşusu için zorlayabilir.
Platform, her zaman sahtecileri cezbeden yüksek marjlı ürün kategorilerini hedefliyor. Böyle bir hareket akıllıca görünüyor. Bu durum Walmai’nin teknolojisine olan talebi artırabilir ve aynı zamanda hızlı bir büyümeye de yol açabilir. Bu nedenle, bu para biriminin uzun vadede iyi bir potansiyele sahip olduğu görünebilir.