Polkadot (DOT) Coin Nedir? Yorum, Geleceği, Projesi

Polkadot (DOT), her tür blok zincirinde her tür veriye izin veren, ölçeklenebilir, birlikte çalışabilir ve güvenli bir blok zinciri ağıdır

polkadot-nedir-temel-rehber

Polkadot (DOT), her tür blok zincirinde her tür veriye izin veren, ölçeklenebilir, birlikte çalışabilir ve güvenli bir blok zinciri ağıdır. Bitcoin hala kripto para birimi listesinin başında yer alıyor ve yakın zamanda tahttan indirileceğe de benzemiyor. Ancak Polkadot sıralamada yükseliyor ve Ethereum gibi diğer üst düzey kripto para birimleriyle rekabet etmeye devam ediyor.


Polkadot’u Farklı Kılan Nedir?

Polkadot, diğer popüler kripto para birimlerinden daha yenidir. Bitcoin , kripto para birimi dünyasında ortaya çıkan ilk kişi oldu. Daha karmaşık görevleri tamamlayabilen ikinci en popüler kripto para birimi Ethereum’a kıyasla daha kullanışlıdır.

Bununla birlikte, Ethereum ile her görev için bir ücret vardır, bu nedenle daha karmaşık işlemlerin maliyeti hızla artar. Ve Ethereum, ağ tıkanıklığına yol açabilecek işlemler için yalnızca bir “şerit”e sahiptir.

Polkadot farklıdır, çünkü paralel zincirlerin kısaltması olan ve bir dizi bağlantılı blok zinciri olan para zincirleri sunar. Bu blok zincirler, işlemleri hızlandıracak şekilde yan yana çalışır. İşlemleri tamamlamak için birden fazla şeride sahip olmak, ağın aşırı yüklenmesi için daha az şans bırakır.

Ek olarak, Polkadot, ağının diğer blok zincirlerle etkileşime girmesine izin veren protokoller oluşturdu. Blok zinciri ağı esnek olduğu için, daha özel ihtiyaçlara hizmet etme ve sunma konusunda artırılmış bir yeteneğe sahip olduğunu gösterdi.


Neden Polkadot Tercih Ediliyor?

Polkadot, daha etkileşimli olduğu için yatırımcıların ilgisini çekiyor. Geliştiriciler blok zincirlerini Polkadot sistemine bağlayabilir ve hatta tamamen yeni blok zincirleri oluşturabilir. Yatırımcılar, geliştiricilerin yeni teknolojiye akın ettiğini gördüklerinde dikkatlerini çeker.

Bitcoin ve Ethereum söz konusu olduğunda, yatırımcılar genellikle değerlerine göre belirli miktarda madeni para satın almak zorunda kalırlar. 8 Nisan 2022 itibarıyla 20.53 dolardan işlem gören Polkadot, daha uygun fiyatlı ve bu da onu daha cazip bir satın alma haline getiriyor.

Polkadot (DOT) Coin Geleceği

Polkadot, beş yaşından küçük ve piyasada iki yıldan daha az bir süredir, karşılaştırma için çok az geçmişe sahip, bu da onu önemli ölçüde daha riskli hale getiriyor. Bu yüzden fiyat değişiminde iniş ve çıkışlar yaşaması beklenebilir.

Polkadot hala çok genç. Risk almayı seviyorsanız, yatırımınız uzun vadede büyük getiri sağlayabilir. Elbette tersi de olabilir.

Polkadot (DOT) Coin Projesi

Polkadot (DOT), nispeten yeni bir kripto para birimi olmasına rağmen hızla popülerlik kazanan bir kripto para birimidir.  Ethereum, merkezi olmayan finans (DeFi) ve akıllı sözleşme yürütme için lider platform olmayı hedefliyor. Polkadot, insanların tüm blok zincirlerini oluşturmasına ve bu blok zincirlerini birbirleriyle entegre etmesine yardımcı olacak bir platform olarak lider konumda olmak istiyor.

Ethereum 2.0 için akıllı sözleşmeler, aynı parçada eşzamanlı olarak veya parçalar arasında eşzamansız olarak birbirini arayacaktır. Polkadot için akıllı sözleşmeler, aynı parachain içinde eşzamanlı olarak veya parachainler arasında asenkron olarak birbirini çağırabilir.

Ethereum 2.0’ın yönetimi zincir dışı olacak, Polkadot zincir üzerinde. Ethereum 2.0, Casper Proof of Stake kullanacak; Polkadot, BABE/GRANDPA Proof of Stake kullanır.

DOT Coin Kaç TL?

Güncel kripto para piyasası verilerine göre 1 DOT Coin 190,23 TL’den işlem görüyor. DOT Coin fiyatı son 24 saat içerisinde -0.27% değişim gösterdi. DOT Coin’in son 24 saatteki işlem hacmi ise $ 177,969,217 dolar, toplam piyasa değeri ise $ 8,032,391,031 dolar seviyesinde.

DOT Coin Kaç Dolar?

Güncel kripto para piyasası verilerine göre 1 DOT Coin $ 5.85 dolardan işlem görüyor.