Tezos (XTZ) Coin Nedir? Geleceği, Yorum, Grafik, Kaç TL

2018 yılında piyasaya sürülen Tezos (XTZ), akıllı sözleşmeler ve blok zinciri teknolojisi kullanımında Bitcoin ve Ethereum’a benzer bir kripto varlık platformudur

Bitcoin rehberleri

2018 yılında piyasaya sürülen Tezos (XTZ), akıllı sözleşmeler ve blok zinciri teknolojisi kullanımında Bitcoin ve Ethereum’a benzer bir kripto varlık platformudur. Bununla birlikte, benzerlerinden farklı olarak Tezos, son on yılda birçok kripto varlığı rahatsız eden hard forklardan kaçınmak için sürekli değişen pazarla birlikte gelişme ve gelişme yeteneğiyle gurur duyuyor.


Tezos’un Temelleri

Tezos, akıllı sözleşme özelliklerine sahip programlanabilir bir blok zinciridir. Her şeyden önce bir para birimi olduğunu vurgulayarak kendisini “akıllı para” olarak tanımlıyor. Tezos, belirli kurallara göre kendini değiştirebilen modüler tarzda bir blok zinciri ağına sahiptir; kendini değiştirmeyi etkinleştirmek için ağ kabuğu denen şeyi kullanır. Genelde,blok zinciriüç katmanı vardır: ağ, işlem ve fikir birliği. Tezos’un ağ kabuğu, bu katmanlar arasındaki iletişimi kolaylaştırır ve kullanıcıların demokratik olarak katılmasını sağlar.

Tezos Coin Yorum

Tezos için büyük bir farklılaştırıcı, yönetişim sistemidir. Ağ, kendisini geliştirmek ve güncellemek için tasarlandığından, kendisini kendi kendini değiştiren bir blok zinciri olarak adlandırıyor.

Tezos, geliştiricileri tarafından sıfırdan inşa edilmiş benzersiz bir blok zinciridir. Mevcut bir projenin üzerine fazladan bir katman oluşturarak veya çatallayarak başka bir blok zincirine dayanmıyor.

Tezos, kullanıcılara daha önceki blok zincirlerinde bulunmayan bazı özellikler sunar. İşlem ve fikir birliği protokollerini birleştirmesi süreçleri kolaylaştırır. En önemlisi, kombinasyon, ağ protokolü ile blok zinciri protokolü arasındaki iletişime yardımcı olur. Bitcoin’den EOS’a ve DAO hard fork’a kadar pek çok blok zincirinin karşılaştığı protokol yönetişim sorunlarını çözebileceği için Tezos’un blok zinciri teknolojileri arasında çok cazip bir kullanım örneği olmaya devam ettiği düşünülüyor.

Tezos Coin Geleceği

Tezos’un bir dizi işlevsellik sağlayan açık kaynaklı merkezi olmayan bir ağ olması, dünya çapında araştırmacıları, geliştiricileri ve tüccarları çeken Tezos’un en büyük avantajlarından biridir. Bugün Tezos, piyasadaki en fazla takipçisi olan kriptolardan biridir. Sonuç olarak, Tezos’u önümüzdeki yıllarda ilk yirmi kripto para biriminde görmeyi bekleyebilirsiniz.

XTZ Coin Kaç TL?

Güncel kripto para piyasası verilerine göre 1 XTZ Coin 26,64 TL’den işlem görüyor. XTZ Coin fiyatı son 24 saat içerisinde 1.24% değişim gösterdi. XTZ Coin’in son 24 saatteki işlem hacmi ise $ 39,745,477 dolar, toplam piyasa değeri ise $ 796,649,716 dolar seviyesinde.


XTZ Coin Kaç Dolar?

Güncel kripto para piyasası verilerine göre 1 XTZ Coin $ 0.804963 dolardan işlem görüyor.