Quickswap’ın çekirdek ekibi, Kava Chain’de 50x kaldıraç imkanı sunuyor

Polygon’daki başarılarıyla tanınan Quickswap’in birden fazla çekirdek girişimcisi, bir sonraki girişimlerini başlattı

kava chain

Polygon’daki başarılarıyla tanınan Quickswap’in birden fazla çekirdek girişimcisi, bir sonraki girişimlerini başlattı. Bu ekip, Kava Chain üzerinde Kinetix Finance’i oluşturdu. Kava Chain, Layer-1 Cosmos-Ethereum birlikte çalışabilirlik blok zinciridir. Kinetix Finance borsası ise merkezi borsaların sınırlamaları olmadan ticaretten yararlanmak isteyen kullanıcılar için tasarlandı.

Kinetix, dikkat çekiyor

Kinetix’in yenilikçi Sürekli Pazarı, kullanıcıların Kava Zinciri üzerindeki ticaretten yararlanmasına olanak tanır. Sürekli Pazar (Perpetual Market), merkeziyetsiz ticaret çözümlerine yönelik artan talebi karşılayarak, kullanıcılara KAVA, axlETH, axlWBTC, ATOM ve USDt gibi kripto varlıklarına kaldıraçlı erişim sunarken, en üst düzeyde şeffaflık ve güvenlik sağlıyor.

Konuyla ilgili görüşlerini aktaran Kinetix ekip lideri Alexi Atlas, şunları söyledi;

“Perpetual Market sadece başka bir ticaret platformu değildir. Kinetix’in kullanıcılarımızı güçlendiren merkezi olmayan çözümler sunma konusundaki kararlılığının bir yansımasıdır. Bu platformla, Kava Zinciri üzerinde ticaretten yararlanmanın benzersiz, güvenli ve verimli bir yolunu sunuyoruz.”

Kinetix’in Sürekli Pazarının merkezinde, kendine özgü likidite havuzu sistemi KLP yer alıyor. LP’ler desteklenen ilk beş varlıktan herhangi birini sunabilir: KAVA, axlETH (ETH), axlBTC (BTC), ATOM ve USDT. Katılımcılar bu tokenlara katkıda bulunmaları karşılığında, tüm sepeti temsil eden özel bir likidite token’ı olan KLP’yi alırlar. Bu merkezi olmayan yapı, protokolün AMM’si ile birleştiğinde, kullanıcıların teminatlarının değerine göre borç almalarına olanak tanıyarak kaldıraç ticaretini kolaylaştırır.

Proje hakkındaki görüşlerini aktaran Kava Chain Kurucu Ortağı Scott Stuart. “Kinetix’in Sürekli Pazarı, sofistike DeFi kullanıcılarına hitap edecek şekilde tasarlanmış bir dizi özelliğe sahiptir. Merkezi olmayan yapısı, her büyüklükteki pozisyonun netlik ve güvenlikle alınabilmesini garanti ediyor.” dedi. Stuart ayrıca, “KLP token’ı ise geleneksel likidite havuzu sistemlerine bir selam niteliğinde olup, yatırımcılar için aşinalık ve kullanım kolaylığı sağlıyor.” diyerek projenin kripto parasına perde araladı.

Kava Hakkında

Kava Chain, Ethereum’un geliştirici gücünü Cosmos’un hızı ve birlikte çalışabilirliği ile tek, ölçeklenebilir bir ağda birleştiren güvenli, yıldırım hızında bir Layer-1 blok zinciridir. İnovasyonu ve büyümeyi teşvik etmeyi taahhüt eden Kava Chain, dünya çapındaki geliştiriciler ve kullanıcılar için güvenilir bir seçimdir.

Kinetix Hakkında

Kinetix Finance, merkezi olmayan finansın ana yapı taşlarını birbirine bağlayan, sürekli vadeli işlem ticareti ve Kava’daki en sofistike ticaret araçlarını içeren bir DeFi Merkezi inşa ediyor. En iyi işleminiz, her işlem.