Stargate, Kava ağına genişliyor

Omnichain likidite katmanı olan Stargate, Cosmos-Ethereum uyumlu Katman-1 blokzinciri Kava Chain’e geçiyor


Omnichain likidite katmanı olan Stargate, Cosmos-Ethereum uyumlu Katman-1 blokzinciri Kava Chain’e geçiyor.

18 milyar doların üzerinde yerel varlık köprüsü olan Stargate, Kava Chain’e konuşlanıyor. Stargate’in sağladığı bu entegrasyonla birlikte, Tether’in Kava Chain’e özel ihraç ettiği USDt için erişim imkanı sunulacak. Böylelikle proje, Ethereum ekosistemine ve ötesine genişleyecek.

Stargate’in Ethereum ağlarını birbirine bağlayan projesi, en yakın köprü projesinden 300 kat daha fazla toplam kilitli varlığa (TVL) sahip durumda. Oldukça güçlü bir yapıya sahip olan Stargate, Kava Chain üzerinde konuşlanarak DeFi kullanıcılarına USDt’yi sunacak. Stargate, Cosmos ve Ethereum ekosistemleri arasındaki geçişi güvenli ve verimli hale getirmeyi planlıyor.

Stargate, Kava Chain entegrasyonu ile sahnede

Farklı blokzincirler arasında transfer kolaylığı sağlayan Stargate, Kava Chain genişlemesiyle Cosmos ekosistemine göz kırpıyor.

Stargate’in Kava entegrasyonu, tek tıklamayla ağlar arasında transfer ve takas işlemleri gibi kolaylıkları ortaya çıkaracak. Diğer bir taraftan, birleşik likidite ve anında garantili kesinlik sistemiyle USDt sermayesini verimli bir hale getirecek.

Konuyla ilgili görüşlerini paylaşan Kava Chain Kurucu Ortağı Scott Stuart, şunları söyledi;

Kava Chain’in Tether için özel yerel USDt merkezi haline gelmesinden bu yana gösterdiği büyüme, ihraç edilen 90 milyon yerel USDt ile etkileyici oldu” dedi. “Kava Chain’in artık Stargate’te olmasıyla birlikte, daha önce Kava’daki belirli özelliklere erişimi kısıtlı olan hem perakende hem de kurumsal kullanıcılar artık USDt ile daha da geniş bir fırsat yelpazesine sahip.

Stargate’in attığı bu adım, Kava Chain’in USDt entegrasyonu ile birlikte, büyümeyi teşvik etmeyi ve likiditeyi artırmayı hedefliyor. Kava Chain ve Cosmos ekosistemlerini daha geniş pazarlara açacak olan Stargate, farklı bir kullanım vaat ediyor.

Kava Chain, Ethereum’un geliştirici yapısını Cosmos’un hızıyla birleştirerek ölçeklenebilir bir ağ yaratıyor. Proje, dünya çapında geliştiricilere ve kullanıcılara ev sahipliği yapıyor. Diğer taraftan Stargate, Omnichain DeFi’nin merkezinde yer alan şekillendirilebilir bir likidite protokolü olmasıyla dikkat çekiyor.