Qwark (QWARK) Nedir? Yeni Başlayanlar İçin Temel Rehber

Qwark (QWARK) Nedir

qwark-coin-nedir-temel-rehber

Qwark (QWARK) Nedir?

Qwark: Temel Bilgiler

Qwark, Ethereum blok zincirinden bir hardfork olan Ubiq blok zincirine dayanan, merkezi olmayan, güvenli, eşler arası bir kripto para birimidir. QWARK’ı geliştirmenin temel amacı, kripto para birimlerinin genel halk için daha kolay kullanılmasını sağlamak, yeni başlayan madenciler için dik öğrenme eğrisini azaltmak ve traderlara ihtiyaçlarını karşılayan kolay ve güvenilir bir ödeme sistemi sağlamaktı.

Qwark Geliştirme

QWARK ilk olarak 4 Temmuz 2016’da Sarcoin (SAR) olarak piyasaya sürüldü. Ana geliştiricisi Luke William’dı. Buna ek olarak, Qwark projesi Sevilla, İspanya merkezli KryptoTech Blockchain Technologies tarafından destekleniyor.

QWARK bir ERC20 tokendır ve Ubiq platformunu temel alan ilklerden biridir. Ubiq, Merkezi Olmayan Uygulamalar (DApps) ve üzerinde çalışılacak akıllı sözleşmeler için daha istikrarlı ve güvenilir bir temel oluşturmayı amaçlayan, ethereum ağına dayanan özel bir blok zinciridir.

Halihazırda çalışan DApp’ler ve ağda etkin olan akıllı sözleşmelerle geriye dönük uyumluluk sağlayan metodik ve mantıksal bir güncelleme programını vurgular.

Tüm QWARK coin’leri önceden çıkarıldı ve PoolMiners platformları aracılığıyla dağıtıldı. Bu, bazı kullanıcıların kripto para birimlerine girerken karşılaşabilecekleri dik öğrenme eğrisini azalttı ve daha fazla insanı bu alana dalmaya teşvik etti.

Qwark’ın Faydaları Nelerdir?

Qwark Teknolojisi

Quark, Bitcoin ve türevlerinin izlediği Proof of Work konseptinin aksine Proof of Stake teknolojisine dayanmaktadır. Bu, çok daha hızlı ve daha az kaynak, yoğun bir ağ ile sonuçlandı. Qwark, Bitcoin’e benzer bir SHA-256 algoritması kullanır.

QWARK, Ubiq blok zincirindeki bir EC20 tokendır. Bu da DApp’leri ve Akıllı Sözleşmeleri otomatik olarak desteklediği anlamına gelir. Ayrıca, blok zincirindeki güncellemeler veya değişiklikler nedeniyle eski DApp’lerin ve Akıllı Sözleşmelerin kararsız veya geçersiz hale gelmemesini sağlayan Ubiq’in kararlı ve kapsamlı güncelleme programından da yararlanır.

Dağıtım programı, blok başına düşen toplam coin’ler ile Bitcoin’e benzer. Qwark, yaklaşık 20 yıllık bir dağıtım zaman çizelgesine sahiptir. Bu sürenin sonunda, daha önce çıkarılmış olan tüm QWARK paraları, kullanıcıları arasında ağa yeniden dağıtılmış olacaktır.

Qwark Ana Özellikleri

Proof of Stake konsepti – Bitcoin’in hesaplama açısından çok yoğun ve çevreye zararlı olan Proof of Work yaklaşımının aksine, PoS yaklaşımı çok daha çevre dostudur.

DApp’ler için Destek – Qwark, Ubiq platformunu temel aldığından, platformda güvenli bir şekilde çalıştırılabilen Merkezi Olmayan Uygulamaları otomatik olarak destekler. Ayrıca DApp’lerin ağda gelecekteki güncellemelerde desteği veya işlevselliği kaybetmemesini sağlar.

Akıllı sözleşmeler için destek – Qwark aynı zamanda akıllı sözleşmeleri de destekler. Ubiq platformu, tüm akıllı sözleşmelerin teknolojide daha yeni güncellemelerle bile geçmişlerini koruyarak geçerli kalmasını sağlar.

Yenilikçi dağıtım yöntemi – Kripto para birimlerinin öğrenme eğrisini azaltmak ve yeni kullanıcıları bunları kullanmaya teşvik etmek için, tüm QWARK paraları önceden çıkarılır ve PoolMiners platformlarından dağıtılarak acemi kullanıcılar için giriş çubuğunu düşürür. Kullanılan dağıtım modeli, elde edilen gelirlerin %77’ye varan kısmının yönlendirme komisyonları şeklinde kullanıcılara geri dağıtılmasını sağlar.

Qwark Nasıl Satın Alınır ve Saklanır?

Qwark (QWARK) Satın Alma

QWARK, Bittrex, Cryptopia, HitBTC ve EtherDelta gibi birçok borsada işlem görebilir; Bittrex ve Cryptopia hacim olarak en büyüğüdür. Tüm QWARK kripto paralarının ön madenciliği yapıldığından, yeni QWARK coinler çıkarılamaz.

Qwark (QWARK) Depolama

Qwark, Ubiq platformuna dayalı bir ERC20 tokenı olduğundan, tüm Ubiq cüzdanları Qwark coin’i destekler. Resmi web sitesi, QWARK tokenlerinizi tutmak için tercih edilen cüzdan olarak Pyrus’u önerir.

Qwark (QWARK) Diğer Kripto Para Birimlerinden Nasıl Farklıdır?

Proof of Stake – PoS yaklaşımı, Bitcoin’in PoW yaklaşımından çok daha çevre dostu, daha hızlı ve daha yalın bir madencilik deneyimi sağlar.
Küresel, Merkezi Olmayan Platform tarafından desteklenen QWARK coin, yalnızca DApp’ler ve akıllı sözleşmeler için sağlam bir temel sağlamakla kalmayıp aynı zamanda tüm etkin DApp’lerin ve sözleşmelerin devam etmesini sağlayan küresel, eşler arası bir altyapı olan Ubiq platformu tarafından desteklenir. Burada amaç ağda gelecekteki güncellemelerle çalışmak, uzun vadeli sözleşmeler ve daha güvenilir bir platform sağlamaktır.
Niş pazar payı – Qwark’ın niş pazar payı nedeniyle, çok fazla zorluk çekmeden çok sayıda QWARK kripto para biriktirmeyi kolaylaştırır ve doymuş bir pazara sahip diğer altcoinlerin aksine, başlaması zor olabilir.
Eşsiz dağıtım yöntemi – Tüm QWARK coinleri önceden madenciliği yapılmış ve PoolMiners madencilik platformlarından dağıtılmış. Bu, çok az teknik bilgiye sahip kişilerin QWARK coinleri biriktirmeye başlamasını kolaylaştırır.

Qwark’a Yatırım Yapmalı Mısınız?

Qwark bir ERC20 tokenı olabilir, ancak Ethereum blok zincirinden çatallanmış bir ağ üzerinde çalışıyor.
Ancak Qwark, Ethereum’un henüz taşınmayacağı bir PoS yapısı sunuyor, ayrıca ağını güvence altına alan madencilere diğer çoğu kripto para biriminden daha fazla teşvik sunuyor gibi görünüyor.
Herhangi bir kripto para birimine yatırım yapmak, kendi doğal değişken doğasına tabidir ve yalnızca ilgili tüm değişkenler dikkatli bir şekilde araştırıldıktan ve değerlendirildikten sonra yapılmalıdır. Qwark geçmişte ümit vaat eden çalışmalara sahip olsa da, Qwark’a yatırım yapmadan önce araştırmayı bir zorunluluk haline getiriyor.