Radium (RADS) Nedir? Yeni Başlayanlar İçin Temel Rehber

Radium (RADS) Nedir

radium-coin-nedir-temel-rehber

Radium (RADS) Nedir?

RADS: Temel Bilgiler

RADS olarak da anılan Radium, blok zinciri alanında veri ve işlemlerin gerçekliğini doğrulamak için kullanılan bir doğrulama protokolü görevi gören yeni bir gelişmedir. Radium SmartChain ağına güç veren kripto para birimidir.

SmartChain, kullanıcılarının işlemi doğrulayarak güvenli bir şekilde işlem yapmalarına izin verir. Radium, tüm kullanıcı dosyalarının hash işlevlerini saklar. Bu da, dosyanın herhangi bir zamanda tahrif edilmesini önleyerek güvenli bir yol sağlar. Blok zincirinin ufkunu genişleten RADS, kullanımı yalnızca finansal işlemlerle sınırlandırmayarak geleneksel olmayan kripto para kullanımına odaklanır.

RADS Geliştirme

XRadon tarafından Project Radon çatısı altında geliştirilen bu kripto para birimi, Radium teknolojisini kullanarak merkezi olmayan bir blockchain hizmeti sunmayı hedefliyor. Blok zincirine erişim, Radium SmartChain aracılığıyla elde edilebilir. SmartChain, kullanıcıların blok zincirinin finansal faydası dışındaki bilgilere erişimini sağlamak için geliştirilmiştir.

5 üyeli bir ekip tarafından geliştirilen RADS’nin, lider Timothy J Mesker dışında destekleyici bir pazarlama veya satış ekibi veya üyelerin sosyal profili yoktur. Radium, Ocak 2016’da ilk Para Arzı’nı (ICO) başlattı.

Radium’un Faydaları Nelerdir?

1.RADS Teknolojisi

Bir xRadon projesi olarak Radium, SmartChain ve Core olmak üzere iki bileşen halinde geliştirilmiştir. Hâlâ BTC’nin finansal işlemler yapmak için kullandığı teknolojiye dayanıyor. Bununla birlikte, RADS, verileri doğrulamak için daha büyük ölçekte teknoloji kullanır. Radium, MS Azure, Amazon AWS vb. üzerinde benzer şekilde çalışan bulut uyumlu bir platform olarak geliştirilmiştir.

SmartChain blockchain teknolojisi, cüzdan bağlantılarını kullanıcı adlarıyla değiştirir ve tüm kullanıcıların başkaları hakkındaki bilgilere erişmesine izin verir. Platforma yüklenen notlar gibi bilgiler, tahminleri kaydetmek, anılar oluşturmak vb. için kullanılabilir.

Diğer bilgi türleri şunları içerir:

  • İsteğe bağlı demografik bilgilerin kaydedildiği ve kamuya açık verilerin bir parçası haline getirildiği Kimlik Kaydı bakımı. Tanımlanan kullanıcı tarafından üstlenilen herhangi bir faaliyet daha sonra asimetrik bir anahtar imzalama ile doğrulanır.
  • Hesapları doğrulamak için geliştiricilere ulaşılabilen Kimlik Doğrulama. Bu, kullanıcıların yanıltıcı kullanıcı adları kullanan dolandırıcıları önlemelerine yardımcı olur.
  • Kullanıcıların karma işlevler kullanarak dijital dosyaları imzalamasına olanak tanıyan Dosya İmzası. Bu dosyalar daha sonra genel bir veritabanının parçası haline gelir ve özgünlükleri karma işlevi aracılığıyla kontrol edilebilir.

Merkezi olmayan karakteri, bireylerin izin verilen bir ortamda herhangi bir blok zincirinin sahipliğinin ve varlığının bir kanıtı oluşturmasını kolaylaştırır. Bu tür izinli ortam, bir blok işleminin doğrulanması için kısıtlı kullanıcılara izin verir.

Radium Core, SmartChain’in temelidir. Radium kullanıcılarının, RADS cüzdanı aracılığıyla standart bir RPC bağlantısı kullanarak SmartChain’den veri almalarına olanak tanır. Bir RPC bağlantısı veya Rastgele Prosedür Çağrısı, istemcileri bir sunucuya bağlayarak ve değişim için komutlar vererek veri alışverişi yapmak için geliştirilmiş bir protokoldür.

Dünyanın dört bir yanından kullanıcıları tarafından desteklenen Radium Core, herhangi bir kişinin para birimini bağlayıp geliştirebileceği veya madencilik yapabileceği blok zinciri teknolojisini gerektirmeyen bir izin değildir. Oysa daha önce bahsedilen Radium Smartchain, yalnızca kimliği doğrulanmış madencilerin geliştirmesine izin verilen izinli bir teknolojidir.

2.Radium Ana Özellikler

RADS, kullanıcılarına diğer kullanıcılarla bağlantı kurma ve cüzdan adresi yerine bir kullanıcı adı ile işlem yapma olanağı sunar.

SmartChain Verify-Windows: Yerel olarak depolanan dosyaları, RADS blok zinciri tarafından tutulan dosyaların karma kayıtlarına göre kontrol etme izni sağlar.

SmartChain Verify-Linux: Linux operatörünün dikeyliği ve verimliliği ile Windows muadili ile aynı olanakları sağlar.

SmartChain Verify-web: Web sürümü, bir web uygulamasındaki Windows ve Linux sürümleriyle aynı işlevleri sağlar. Bu, kullanıcıların güvenlik amacıyla bir dosyayı indirmeden önce bir bağlantıyı kontrol etmelerini sağlar.

Kilidi açılmış bir Radium Cüzdanı: Radium cüzdan kullanıcılarının adresleri bağlamasına, işlemleri ve kimliği doğrulamasına, sahiplik ve mevcudiyet kanıtı oluşturmasına, rastgele varlıkları (token) aktarmasına vb. izin verir.

3.Değer Önerisi

Radium, kullanıcıların doğrulanmasına ve tanımlanmasına izin vermek için blok zinciri ağının benzersiz bir kullanımıdır. Kullanıcıların kimlik doğrulama tekniğine, token sahipliğine ve blok zincirindeki varlığına bu giriş, tüm işlemlerde bir güvenlik duygusu sağlamıştır.

Kullanıcıların blok zincirinde depolanan dosyaları ve hash’lerini doğrulamasını sağlamak için Radium platformunu kullanan blok zincirlerinin geliştirilmesine yardımcı oldu. Blok zinciri, dosya hashini dosyanın kaydedicisi, adı ve kayıt zamanı hakkında bir raporla birlikte depolar. Bu ayrıntılar, diğer kullanıcıların hileli manipülasyonu tespit etmek için işlemleri ve dosyaları doğrulamasına izin verir. Böylece, Radium teknolojisi sadece finansal işlemlere değil, ötesine geçerek yaşamın diğer alanlarında da kullanışlı hale gelebilir.

Radium Nasıl Satın Alınır ve Saklanır?

Radium Nasıl Satın Alınır?

RADS, itibari para birimi kullanılarak satın alınmaya sunulmamıştır. Litecoin, Ripple, Ethereum ve Bitcoin gibi diğer kripto paraları çevirerek satın alınabilir. Bunlar daha sonra Radium’daki herhangi bir uluslararası borsaya aktarılabilir ve gerekli sayıda RADS tokenı satın almak için kullanılabilir.

RADS Cüzdan

Bir protokol ve yazılım olarak Radium, kullanıcıların kaydolmasını ve bir Radium Cüzdanına sahip olmasını gerektirir. Bu cüzdanlar, tipik cüzdan adresi yerine isme dayalı bir kimlik üzerinde çalışır. M-cüzdan adresi, SmartChain kullanıcısına atanan kullanıcı adına bağlıdır. Kayıtlı bir kullanıcı, kişisel cüzdanını kullanarak RADS saklayabilir ve işlem yapabilir.

M-cüzdan için kayıt, kullanıcıyı ve adresini doğrulamak için kullanılan en az 5 Radium gerektirir. Kayıt işlemini tamamladıktan sonra, cüzdan, sahibini tanımlamak için bir açıklama eklemenize izin verir. Doğrulama amacıyla, SmartChain geliştiricileri katı gereksinimleri olmayan manuel bir doğrulama gerçekleştirir. SmartChain geliştiricileri tarafından onaylandıktan sonra, Radiums’u depolamaya ve takas etmeye hazırsınız.

Radium’un Diğer Kriptolardan Farkı Nedir?

Radium SmartChain, blockchain teknolojisinin kullanımını genişletmek için geliştirilmiştir. Bu geliştirme, size (kullanıcıya) kullanıcı adınızı bir adrese bağlamanıza izin vererek standart yöntemlerin ötesine uzanır. Ayrıca, yalnızca Radium SmartChain arabirimi tarafından doğrulanan bir indirme belirtilerek, sizin tarafınızdan bir proof of existence oluşturulabilir. Bu, diğer kripto para birimleri tarafından kullanıma sunulmamıştır.

Radium’a Yatırım Yapmalı Mısınız?

Yeni bir teknoloji olarak Radium, 2016 yılından beri piyasada bulunmaktadır. Kripto piyasasındaki oynaklık ve RAD’lerin arkasındaki ekibin anonimliği ile çok güvenli görünmeyebilir, ancak tahminler ve eğilimler göz önüne alındığında RADS portföyünüze değer katabilir. Kripto para birimi piyasası gelişim aşamasında kalıyor ancak diğer yatırımlardan ve para birimlerinden bir değişim için büyük umutlar gösteriyor. Hafif dalgalanmalara sahip çoklu pozitif büyüme tahminleri, Radium’u hem uzun vadeli yatırım hem de ters çevirme için iyi bir seçenek haline getirebilir.