Ravencoin (RVN) Nedir? RVN Coin Yorum ve Geleceği

Ravencoin, belirli bir işlevi verimli bir şekilde ele almak için tasarlanmış, kullanım durumuna özel bir blok zinciri uygulamayı amaçlayan dijital bir eşler arası (P2P) ağdır

RVN coin

Ravencoin, belirli bir işlevi verimli bir şekilde ele almak için tasarlanmış, kullanım durumuna özel bir blok zinciri uygulamayı amaçlayan dijital bir eşler arası (P2P) ağdır.

Bitcoin kodunun bir çatallanma (fork) üzerine inşa edilen Ravencoin, 31 Ekim 2017’de duyuruldu ve 3 Ocak 2018’de, adil lansman olarak adlandırılan şeyle madencilik için ikili dosyaları yayınladı.Game of Thrones adlı bir TV şovuna atıfta bulunarak seçildi.

Ravencoin (RVN) Nedir?

Ravencoin, kullanıcıların yeni bir kripto varlık sınıfı oluşturmasına olanak tanıyan bir platformu işletmek için bir bilgisayar ağını teşvik etmeye çalışan bir yazılımdır.

Protokol, menkul kıymetler, koleksiyonlar, altın, etkinlik biletleri ve hatta havayolu milleri gibi gerçek dünya varlıklarını temsil eden tokenlerin oluşturulmasını ve transferini kolaylaştırmak için tasarlanmıştır.

Ravencoin, Bitcoin kod tabanının açık kaynaklı bir çatalı (fork) olarak piyasaya sürüldü, yani ekibi, farklı hedefler için tasarlanmış ek özellikler eklemek için Bitcoin kodunu kopyaladı ve değiştirdi.

Kullanıcıların kendi ağında kişiselleştirilmiş varlıklar yayınlama yeteneğine ek olarak, diğer değişiklikler arasında bir dakikalık blok süreleri, 5.000 RVN blok ödülü, Ravencoin’in kripto para birimi ve maksimum 21 milyar RVN arzı yer aldı.

Ravencoin, ağını güvence altına almak için Bitcoin’in İş Kanıtı’na (PoW) benzer bir fikir birliği mekanizması kullanır. Ancak, özel donanım aracılığıyla madencilik yapmak yerine, madenci olmak isteyen herhangi bir kullanıcı bunu kendi CPU’su ile yapabilir.

Ravencoin’i Kim Yarattı?

Ravencoin, 2018 yılında iş insanı Bruce Fenton ve geliştirici Tron Black tarafından bir Bitcoin kodu çatalıyla (fork) piyasaya sürüldü.

Ravencoin ekibi, yatırımcılara herhangi bir kamu veya özel token satışından kaçınarak, Bitcoin‘in lansmanını taklit etmeye çalıştı, yani token arzının hiçbiri önceden başkaları için ayrılmadı.

Lansman sırasında, çekirdek ekip Overstock.com yan kuruluşu Medici Ventures tarafından finanse edildi.

RVN coin
RVN coin

Ravencoin Nasıl Çalışır?

Ravencoin’in kodu Bitcoin’den kopyalandı, ancak kendi benzersiz ağ, varlık ve protokol kurallarını oluşturuyor. Diğer parametreler, ağ üzerindeki belirli tokenlerin kullanıcıları arasındaki varlık ihracını ve iletişimi teşvik etmek için değiştirildi.

Ağını senkronize tutmak için Ravencoin, ağında madenciliğe giriş engelini azaltmayı amaçlayan KAWPOW adı verilen İş Kanıtı (PoW) fikir birliği mekanizmasının bir varyasyonunu kullanıyor.

Bitcoin’deki PoW’a benzer şekilde KAWPOW, ağı güvenceye almak, işlemleri doğrulamak ve yeni oluşturulmuş RVN’yi dağıtmak için Ravencoin yazılımını çalıştıran bir bilgisayar ağı tarafından kullanılır.

Token Verilmesi

Yeni bir kripto varlığı oluşturmak için, bir kullanıcının belirli bir miktarda RVN tokeni yakması (veya imha etmesi) ve tokenleri için benzersiz bir ad sağlaması gerekir.

Oluşturulduktan sonra, ihraççılar ayrıca verilen token miktarı, kesirli olabileceği ondalık basamak sayısı ve değiştirilebilirliği gibi tokenleri için özel özellikler tanımlayabilir.

Not olarak, herhangi bir token veren kuruluş, örneğin bir kuruluş içinde temettü dağıtmak veya bir topluluk içinde teşvikler oluşturmak için bir yol sağlayarak RVN ödüllerini token sahiplerine dağıtabilir.

Mesajlaşma

Ravencoin ayrıca, token yaratıcılarının, tokenlerini elinde tutan herkese mesaj göndermesini sağlayarak, belirli sahiplerin yeni tekliflere oy vermeleri gerektiğinde bilgilendirilmelerini sağlar.

Tüm RVN tokenleri devredilebilir olduğundan, token sahipleri oylarını yalnızca ağın diğer kullanıcılarına devretmekle kalmaz, aynı zamanda istedikleri zaman bir topluluktaki hisselerini satmaya da karar verebilirler.

RVN Coin Yorum ve Geleceği

RVN, yeni varlıklar oluşturmak için kripto para biriminin kullanılması gerektiğinden, Ravencoin ağının bakımı ve işletilmesi için hayati önem taşımaktadır.

Kullanıcılar, RVN’ye sahip olarak ve bunları yazarak, önceden tanımlanmış özellikler ve para politikaları ile özel tokenler verme becerisi kazanır.

Ayrıca, herhangi bir PoW mekanizması gibi, Ravencoin, ağ tarafından geçerli sayıldığında ve kabul edildiğinde, blok zincirine yeni veriler ekleyen madencileri ödüllendirir.

Kullanıcılar, gerçek dünya varlıklarını temsil eden dijital tokenler için bir platform olarak hizmet etme yeteneğine dayanarak Ravencoin’i çekici bulabilir.

Ravencoin, Bitcoin’in güvenlik ve işlem modelini yeni varlık sınıflarına uygulamak isteyen projeler için de ilginç olabilir.

Yatırımcılar ayrıca, piyasanın bir gün katılımcıların kendi varlıklarını yaratabilecekleri blok zincirleri tercih edeceğine inanırlarsa, RVN’yi satın alıp portföylerine eklemeyi düşünebilirler.

RVN Coin Kaç TL?

Güncel kripto para piyasası verilerine göre 1 RVN Coin 0,450196 TL’den işlem görüyor. RVN Coin fiyatı son 24 saat içerisinde -3.84% değişim gösterdi. RVN Coin’in son 24 saatteki işlem hacmi ise $ 8,355,886 dolar, toplam piyasa değeri ise $ 292,049,674 dolar seviyesinde.

RVN Coin Kaç Dolar?

Güncel kripto para piyasası verilerine göre 1 RVN Coin $ 0.027897 dolardan işlem görüyor. 2022 yılının Şubat ayı itibariyle RVN Coin tüm zamanların en yüksek seviyesi rekorunu 0,2854 dolarla kaydetti. Bununla birlikte RVN yılın en düşük seviyesini ise 0.02824 dolarla belirledi.