RPG Coin Nedir?

RPG coin, Rangers Protocol adı verilen bir blockchain platformunda kullanılan kripto paradır


RPG coin, Rangers Protocol adı verilen bir blockchain platformunda kullanılan kripto paradır. Rangers Protocol platformu blockchain teknolojisinin daha sorunsuz ve verimli bir şekilde faaliyet vermesi adına tasarlanmış bir girişimdir. Kripto para piyasasının gücünü blockchain teknolojisinden aldığını ifade etmek yanlış olmaz. Orijinal kripto para Bitcoin (BTC) ile kullanıcıların karşısına ilk kez çıkan bu benzersiz teknoloji günümüzde artık yaygın bir şekilde kullanılıyor. Blok zinciri teknolojisinin aklınıza gelebilecek hemen her alanda uygulandığını görüyoruz. Güçlü, güvenilir ve sorunsuz hizmetler sağlayan bu teknolojinin geliştiriciler tarafından benimsenmemesi tuhaf olurdu. Ancak bu teknolojide dahi zamanla çeşitli aksaklıkların ve sorunların karşımıza çıkabildiğini görüyoruz. Kripto para piyasası gelişimine devam ettikçe ve piyasadaki projelerin sayısı arttıkça bu tür sorunların yol açtığı sonuçların boyutu da büyüyor. Geliştiriciler bu sorunları gidermek ve kullanıcılara daha nitelikli hizmetler sunmak adına adeta birbirleriyle yarışıyorlar. Rangers Protocol adlı platform da bu sorunların üstesinden gelerek daha kaliteli blockchain hizmetlerini kullanıcılara sunmak için tasarlandı. Son günlerin trendine uyum gösteren bir şekilde RPG coin projesi kullanıcıların, metaverse alanıyla ilgili verimli hizmetler almasını sağlıyor.

Okumayı sürdürdüğünüz bu yazı boyunca Rangers Protocol platformundan ve bu platformun kripto para ekosistemine neler kazandırdığından bahsediyor olacağız. Üstelik burada kullanılan kripto para RPG coin hakkında da birtakım ilgi çekici verileri sizlerle bu yazıda paylaşacağız. İçeriğin diğer başlıklarında Rangers Protocol platformun hakkında daha detaylı bilgiler bulabileceksiniz. Rangers Protocol platformunu geleceğe dönük tasarlanmış nitelikli bir sanal dünya altyapısı şeklinde tanımlayabiliriz. RPG coin projesi kapsamında NFT’ler, Ethereum (ETH) sanal makinesi (EVM), dağıtımlı ağ protokolleri gibi unsurlar yer alıyor. Bunların yanı sıra bu ekosistemde kullanıcılara profesyonel NFT çözümleri sunuluyor. Rangers Protocol platformu sayesinde blockchain teknolojisinden en iyi şekilde faydalanmak mümkün. İçeriğin devamını takip ederek konu hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.

RPG Coin Ne Zaman Çıktı?

RPG coin projesi, piyasadaki çoğu popüler metaverse teşebbüsünün aksine 2018 yılında ilk faaliyetlerine başladı. Blockchain teknolojisini daha iyi hale getirmek amaçlı yola çıkan proje ekibi son günlerin modasına uyum gösteren bir şekilde hizmetlerini güncelledi. 2018’den bu yana RPG coin projesinin geliştirici ekibi birkaç defa platformlarını yeniledi. Rocket Protocol adını verdikleri sistemi çeşitli düzenlemelerle kullanıcıların beğenisine sunan ekip güncel kalmayı hedefliyor. Projenin geliştiricileri ve yönetici ekibi hakkında arzu edilen tüm verilerin şeffaf bir şekilde paylaşıldığını görüyoruz. Bu durum kripto para kullanıcılarının projeye daha rahat güven duyması gibi bir sonuca neden olabilir.

RPG Coin Fiyatı Nedir?

RPG coin fiyatı ile ilgili en güncel verilere aşağıda bulunan başlıklardan ulaşabilirsiniz. Rangers Protocol ekibi, projelerinin kripto para topluluğuna en etkili şekilde tanıtılması için belirli çalışmalara imza atmış. Bu doğrultuda iyi bir web sayfası tasarlayan ekip, platforma yönelik merak edilen tüm soruların yanıtlanabileceği bir tanıtıcı evraka da burada yer veriyor. Bu evraklara whitepaper denildiğini biliyoruz. Whitepaper’larda projeler hakkında hem sektörel hem de teknik veriler yer alıyor. Böylece hem o projeye yatırım yapacak kullanıcılar hem de projeye teknik anlamda ilgi gösteren geliştiriciler arzu ettikleri bilgilere kolayca erişebiliyor. İyi tasarlanmış bir whitepaper dosyasına sahip olan projeler topluluk tarafından güvenilir olarak değerlendiriliyor. RPG coin projesi de bu tür girişimlere örnek olarak gösterilebilir.

RPG coin projesinin whitepaper dosyasına göre bu kripto paralardan piyasaya en fazla kaç adet arz edileceğinin bilgisine ulaşıyoruz. Buna göre piyasadaki RPG coin miktarı toplamda 21 milyon adeti geçmeyecek. Bu içeriğin oluşturulduğu anda dolaşımda bulunan RPG coin’lerin sayısı ise 754 bin dolaylarında. Bu oran ise toplam RPG coin arzının yalnızca %4’üne karşılık geliyor.

RPG Coin Kaç TL?

Güncel kripto para piyasası verilerine göre 1 RPG coin 11,05 TL’den işlem görüyor. RPG coin fiyatı son 24 saat içerisinde -0.72% değişim gösterdi. RPG coin’in son 24 saatteki işlem hacmi ise $ 15,486 dolar, toplam piyasa değeri ise $ 1,779,673 dolar seviyesinde.

RPG Coin Kaç Dolar?                               

Güncel kripto para piyasası verilerine göre 1 RPG coin $ 0.528753 dolardan işlem görüyor. 2022 yılının ocak ayı itibariyle RPG coin tüm zamanların en yüksek seviyesi rekorunu 64,5 dolarla kaydetti. Bununla birlikte RPG coin yılın en düşük seviyesini ise 15,7 dolarla belirledi.

RPG Coin Nasıl Çalışmaktadır?

RPG coin, Rangers Protocol adı verilen bir ekosistemde faaliyet gösteren kripto paradır. Bu ekosistemde kullanıcılara metaverse, NFT ya da çeşitli blockchain çözümlerini içeren ve oldukça geniş bir yelpazede ürünler sunuluyor. Proje ekibinin gerçekleştirmiş olduğu başarılı ortaklıklar neticesinde RPG coin kullanıcılarını avantajlı hizmetler bu platformda bekliyor. Rangers Protocol yüksek güvenlikli bir yapıya sahip. Bu platform ağlar arasında bir köprü işlevi görme görevini de üstleniyor. Her saniyede bir bloğun üretildiği Rangers Protocol platformu kullanıcılarına güçlü bir altyapı sunuyor.

RPG Coin Nasıl Satın Alınır?

RPG coin satın almak isteyen kullanıcılar belirli kripto para borsalarından faydalanabilirler. Bu borsalar arasında Pancakeswap, Hoo, Uniswap ve CoinW bulunuyor. Arzu eden kullanıcılar bu borsalar aracılığıyla RPG coin sahibi olabilirler. Kripto para yatırımı yapmanın risklerini daima göz önünde bulundurmak gerekiyor.