CIFI Coin Nedir?

CIFI coin, Citizen Finance adı verilen yeni nesil bir NFT kullanım platformunda geçerli olan kripto paradır


CIFI coin, Citizen Finance adı verilen yeni nesil bir NFT kullanım platformunda geçerli olan kripto paradır. Platformun kullanıcılara geniş ölçekte hizmet olanakları sunması hedefleniyor. Bahsi geçen olanaklara arasında zincirler arasında gerçekleştirilen NFT işlemleri ve çeşitli merkezsiz finans avantajları bulunuyor. Citizen Finance ekosisteminin birden fazla blockchain ağını içermesi dikkat çekici bir özellik olarak değerlendirilebilir. Kripto para piyasasında son zamanlarda NFT’ler ile ilgili büyük bir talep meydana geldi. Kullanıcılardan gelen bu talebe geliştiriciler oldukça iyi bir şekilde yanıt verdi. Kripto para severlerin NFT işlemleri gerçekleştirmek ihtiyacı CIFI coin gibi projelerle gideriliyor. Piyasada son zamanlarda buna benzer çok sayıda platform kullanıma dahil oldu. Bunca platform arasında sıyrılarak kullanıcıların dikkatini çekmek için geliştiricilerin fark yaratan çözümler ve hizmetler sunması gerekiyor. Citizen Finance platformu da kripto para dünyasına sunduğu olanak ve imkanlarla bunu başarmayı hedefliyor. Bu içerik boyunca Citizen Finance platformunda sunulan olanaklardan bahsedeceğiz. CIFI coin imkanlarının kripto para topluluğuna kazandırdıklarını bu yazıda sizlerle paylaşacağız. Üstelik bu ekosistemde kullanılan kripto para CIFI coin’e yönelik de birtakım ilgi çekici bilgilere siz değerli okurlarımız için bu yazıda yer vereceğiz.

CIFI coin projesi çoklu blok zinciri desteğiyle öne çıkmaya çalışan bir kripto para girişimidir. Projenin en çok dikkat çeken özellikleri arasında kullanıcılarına NFT hizmetleri sağlıyor olması bulunuyor. NFT’ler son aylarda popülerlik kazanınca kullanıcıların bu alanda hizmet alma ihtiyacı da artış gösterdi. Dolayısıyla bu hizmeti veren platformlara duyulan rağbet de arttı. Citizen Finance platformu bu ilgiden payını alma yolunda ilerliyor. Kripto para piyasasında son zamanlarda popülaritesi artan konulardan birisi de oyunculuk alanıdır diyebiliriz. Oyun dünyasındaki çok sayıda kullanıcı, girişimcilerin de başarılı çalışmaları neticesinde blockchain ve kripto para dünyasıyla tanıştı. Sonuç olarak bu alanda da bir hizmet alma ihtiyacı doğdu. Üstelik bu hizmetlerin yine NFT’leri ilgilendiriyor. Çünkü piyasadaki oyunların kullanıcılarına NFT sağladığı biliniyor. Citizen Finance ekosisteminde nelerin yer aldığına içeriğin diğer başlıklarından olayca ulaşabilirsiniz.

CIFI Coin Ne Zaman Çıktı?

CIFI coin projesi ilk çalışmalarına 2021 yılının ilk çeyreğinde başlamış. Kolları sıvayan ekip kısa bir süre içerisinde hatrı sayılır bir başarı elde etmiş. Kripto para topluluğuna airdrop ya da buna benzer reklam çalışmalarıyla tanıtılan CIFI coin bugün belirli bir kullanıcı kitlesine ulaşmayı başardı. Bu içerik 2022 yılının ikinci haftasında oluşturuluyor. Citizen Finance platformu geçtiğimiz yıl boyunca belirlediği hedeflerin hepsine teker teker ulaştı. NFT piyasası başlatmak, NFT stake etme işlemlerine başlamak ya da bu belirli ortaklıklara imza atmak bu hedefler arasında gösterilebilir.

CIFI Coin Fiyatı Nedir?

CIFI coin fiyatı ile ilgili en güncel verilere aşağıda bulunan başlıklardan ulaşabilirsiniz. Citizen Finance ekibi, projelerinin kripto para topluluğuna en güzel şekilde tanıtılması için belirli çalışmalara imza atmış. Bu doğrultuda iyi bir web sayfası tasarlayan ekip, platforma yönelik merak edilen tüm soruların yanıtlanabileceği bir tanıtıcı evraka da burada yer vermiş. Bu tür evraklara whitepaper denildiğini biliyoruz. Whitepaper’larda projeler hakkında hem sektörel hem de teknik veriler yer alıyor. Böylece hem o projeye yatırım yapacak kullanıcılar hem de projeye teknik anlamda yaklaşan geliştiriciler arzu ettikleri bilgilere rahatlıkla erişebiliyor. İyi tasarlanmış bir whitepaper dosyasına sahip olan projeler topluluk tarafından güvenilir olarak değerlendiriliyor. CIFI coin projesi de bunlara örnek olarak gösterilebilir.

CIFI coin projesinin whitepaper dosyasına göre bu kripto paralarada piyasaya en fazla kaç adet arz edileceğinin bilgisine erişiyoruz. Buna göre piyasadaki CIFI coin miktarı toplamda 500 bin adeti geçmeyecek. Dolaşımda bulunan CIFI coin’lerin sayısı ise 150 bin dolaylarında. Bu sayılar genellikle kripto para projelerinde alışık olduğumuz milyarlar ya da milyonlar karşısında düşük kaldığını söylemek mümkün. Arz düşük piyasa değeri de yüksek olunca bir CIFI coin için biçilen fiyatın daha yüksek olması kaçınılmaz. Ancak fiyatın yüksek oluşu çoğu zaman zannedilen anlamlara gelmiyor.

CIFI Coin Kaç TL?

Güncel kripto para piyasası verilerine göre 1 CIFI coin TL’den işlem görüyor. CIFI coin fiyatı son 24 saat içerisinde değişim gösterdi. CIFI coin’in  son 24 saatteki işlem hacmi ise dolar, toplam piyasa değeri ise dolar seviyesinde.

CIFI Coin Kaç Dolar?                               

Güncel kripto para piyasası verilerine göre 1 CIFI coin dolardan işlem görüyor. 2021 yılının aralık ayı itibariyle CIFI coin tüm zamanların en yüksek seviyesi rekorunu 324 dolarla kaydetti. Bununla birlikte CIFI coin yılın en düşük seviyesini ise 3,9 dolarla belirledi.

CIFI Coin Nasıl Çalışmaktadır?

CIFI coin, Citizen Finance adı verilen bir ekosistemde kullanılıyor. Bu ekosistemin öne çıkan özelliklerinin başında NFT işlemlerine olanak sunması geliyor. CIFI coin’lerden faydalanan kullanıcılar, ellerindeki NFT’leri satabilecekleri ve yeni NFT’lere ulaşabilecekleri bir piyasaya erişiyor. Proje kapsamında 2022 yılı boyunca Metalands adı verilen yeni bir platformun da yürürlüğe sokulması hedeflendi. Metalands, isminden de anlaşılacağı üzerine projeyi metaverse alanına daha fazla dahil edecek. Citizen Finance ekosistemi çeşitli uygulamaları içeren bir yapıya sahip. Burada kullanıcılara birtakım hizmetler sağlanıyor.

CIFI Coin Nasıl Satın Alınır?

CIFI coin satın almak isteyen kripto para kullanıcıları bazı borsa platformlarından faydalanabilir. CIFI coin alım satımına izin veren borsalar arasında şimdilik yalnızca Pancakeswap yer alıyor. CIFI coin alıp satan borsaların gelecekte sayısının artırılabileceği üzerinde duruluyor.