SALT Lending Nedir? Yeni Başlayanlar İçin Temel Rehber

SALT Lending Nedir

salt-lending-nedir-temel-rehber

SALT Lending Nedir?

SALT Lending, Blockchain Destekli Krediler sağlayan bir platformdur. SALT (Secured Automated Lending Platform – Güvenli Otomatik Borç Verme Platformu), kripto paranızı nakit kredi karşılığında teminat olarak koymanızı sağlar. Beklenmedik bir masrafı ödemeniz gerekiyorsa veya blockchain varlıklarınızı satmak zorunda kalmadan büyük bir satın alma yapmak istiyorsanız bu strateji oldukça idealdir.

SALT Lending Nasıl Çalışır?

SALT, şirketin ticari markalı Blockchain Destekli Kredileri etrafında dönüyor . Blockchain Destekli Krediler, Bitcoin gibi bir blockchain varlığını geleneksel para birimleri karşılığında teminat olarak verdiğiniz kredilerdir. Geleneksel otomobil veya ev kredilerinin aksine, bu kredileri herhangi bir kişisel veya ticari harcama için kullanabilirsiniz.

1.Üyelik 

Başlangıçta, SALT Lending platformunu kullanmak için önce üye olmanız ve ödeme yapmanız gerekiyordu. Üç üyelik kademesi vardı:

  1. Baz (1 SALT / yıl)
  2. Premier (10 SALT / yıl)
  3. Kurumsal (100 SALT / yıl)

Daha yüksek üyelik katmanları, ek para birimlerinde daha fazla borç almanıza olanak tanır ve size daha esnek kredi koşulları sağlar. Daha yüksek katmanlar ayrıca yeni ürünlere erken erişim, portföy yönetimi ve kredi / banka kartları gibi bir dizi başka avantajdan da yararlanır.

Bir hesap oluşturmak ve üye olmak için birkaç kişisel bilgi sağlamanız gerekir . Bu bilgiler adınızı , soyadınızı , geçerli e-posta adresinizi ve ülkenizi içerir . Ayrıca  Müşterinizi Tanıyın (KYC) ve Kara Para Aklamayı Önleme (AML) kısıtlamalarına tabisiniz, bu nedenle bir kimlik yüklemeye hazır olmalısınız.

2.Borç Verenler

SALT’ın diğer tarafında borç verenler var. Borç verenler, varlıkların çoğu zaman karmaşık yapısı nedeniyle daha önce kripto para birimleriyle uğraşmaktan kaçındı. SALT, kredi verenlere mevcut süreçlerine ek maliyetler eklemeden kripto teminatını kabul etmeleri için ihtiyaç duydukları altyapıyı, uyumluluğu ve güvenliği sağlar.

Bu hizmetler karşılığında, kredi verenler bir SALT üyeliği için de ödeme yapmalıdır.

3.Kredi Süreci

SALT bir kez daha geleneksel finanstan farklı olarak, kredi puanınızı asla sorgulamaz. Bunun yerine platform, kredinizin şartlarını belirlemek için yalnızca kripto teminatınızın değerini kullanır.

Borç verenler, borç vermeye istekli oldukları şartları göndererek kredi sürecini başlatırlar. Bir borçlu olarak, çeşitli terimlere bakabilir ve size en uygun olanı seçebilirsiniz.

Bir kredi seçtiğinizde, siz akıllı bir sözleşmeye teminat verirken, kredi verenler nakit fonları taahhüt ederler. Nakit para doğrudan banka hesabınıza gönderilir.

4.SALT Oracle

SALT Oracle, her bir kredi için akıllı sözleşmeler oluşturur ve kredinin olaylarını tetikler. Temerrüt riskini azaltmak için Oracle ayrıca kredi ödemelerini kaydeder ve kripto teminatının değişen değerini izler.

Her kredi, kredinin şartlarından hesaplanan bir kredi / değer oranıyla başlar. Bu oran, fiilen kredi miktarının teminat miktarına bölünmesiyle elde edilir. Örneğin, 125.000 $ değerinde Ethereum ile teminat altına alınan 100.000 $ ‘lık bir kredinin orijinal bir kredi-değer oranı şu olacaktır:

100.000 $ / 125.000 $ = %80,0

Krediyi ödediğinizde, bu oran azalır çünkü ödenmemiş kredi miktarı azalır. Ancak teminatınızın değeri piyasa fiyatındaki düşüş nedeniyle düşerse bu oran artacaktır.

Oran, ilk kredi / değer oranının ötesinde artarsa, aşağıdakilerden birini yapmanız gerekecektir:

  1. daha fazla teminat sağlamak veya
  2. ek kredi tutarı ödemek

Oracle, kredi-değer oranlarını özerk olarak izler ve çok yükseldiğinde borçluları bilgilendirir. Borçlunun oranı düzeltmesi gereken süre, fiyat düşüşünün hızına bağlı olarak değişir.

SALT Lending Ekibi ve İlerleme

SALT  Shawn Owen CEO olarak ekip üzerinden 15 üyeye sahiptir. Owen, otelcilik operasyonlarında uzun yıllara dayanan deneyime sahip bir seri girişimcidir. 

SALT ekibinin en önemli üyesi, danışmanlarından bir Erik Voorhees’dir. Voorhees, en popüler kripto-kripto borsalarından biri olan ShapeShift’in kurucusu ve CEO’sudur .

SALT, resmi olarak üst düzey üyelere kredi vermeye başlayarak Ocak 2018’de büyük bir dönüm noktasına ulaştı. Platformun halihazırda 70.000’den fazla kredisi var ve bu krediler için 50.000.000 doların üzerinde fon sağladı.

SALT Token Nedir?

Üyelik tokenları olarak da bilinen SALT tokenları, SALT borç verme platformunun bir üyesi olmak için harcadığınız ERC20 tokenlarıdır. 

SALT Token Nereden Alınır?

SALT satın almak için en popüler borsalar Binance  ve  Bittrex’tir. Bu borsalardan birinde SALT ile işlem yapmak için önce Bitcoin veya Ethereum’a sahip olmanız gerekir .

İkisine de sahip değilseniz, onları Gemini gibi bir borsada geleneksel para birimi ile satın alabilir ve ardından aktarabilirsiniz.

SALT Token Nerede Saklanır?

SALT bir ERC20 tokenı olduğu için, onu nerede saklayacağınız konusunda birkaç farklı seçeneğiniz var. Popüler bir çevrimiçi seçenek MyEtherWallet’tir.

SALT web sitesi, Jaxx cüzdanını kullanmanızı tavsiye ediyor ve hatta bununla ilgili talimatlar veriyor. Jaxx, Android, iOS, Mac, Windows, Linux’ta ve bir Chrome uzantısı olarak mevcuttur.

Tokenlarınızı saklamanın en güvenli yolu, Trezor veya Ledger Nano S gibi bir donanım cüzdanı kullanmaktır . Donanım cüzdanlarını kullanmak, paranızı çevrimdışı ve bilgisayar korsanlarının ve kötü niyetli yazılımların erişemeyeceği bir yerde tutar.

Sonuç: SALT Lending

SALT borç verme platformu, bazı gerçek dünya harcamaları yapmak istiyorsanız / yapmanız gerekiyorsa ve kripto varlıklarınızdan potansiyel kazançları kaybetmek istemiyorsanız harika bir seçenektir. Bunun ötesinde proje, büyük bir blockchain varlıkları sorununu – likidite olmaması için – çözmeye çalışıyor. Tamamen yeni bir kredi biçimi açarak, proje kripto para piyasasına daha fazla likidite getiriyor.

Ekip sağlam bir blok zinciri deneyimine sahip ve sektördeki bir lider tarafından tavsiye ediliyor. Halihazırda piyasada çalışan bir platform ile SALT, diğer birçok blockchain projesinin önünde.