SandStorm Dijital Metaverse Pazarını Başlattı

Metaverse geliştirici topluluğu SandStorm, iş merkezi yapısındaki dijital pazar platformunu yayınladı


Metaverse geliştirici topluluğu SandStorm, iş merkezi yapısındaki dijital pazar platformunu yayınladı. Yeni dijital pazarda, Decentraland ve The Sandbox dahil olmak üzere sanal dünyaların içindeki markalar ve tasarımcılar bir araya geliyor.

Metaverse’de markaları ve tasarımları iş birliği içerisine sokan dijital pazar, kalite ve maliyet tasarrufu gibi konularda avantajlara sahip.

SandStorm’un HomeAdvisor ve Upwork gibi isteğe bağlı pazarlara benzer şekilde tasarladığı yeni platformu, metaverse’deki tasarımcılara serbest zamanlı çalışma imkânı tanıyor. Aynı zamanda, yetenekli metaverse tasarımcılarına metaverse oyunları için çalışma fırsatının kapıları aralanıyor.

Markalar; The Sandbox ve Decentraland’de bir deneyim oluşturmak için tekliflerini sunabilir. Ayrıca yakın zamanda beş ek metaverse platformunun da SandStorm’u destekleyeceği söyleniyor.

SandStorm platformunda; becerili, iletişimi güçlü ve ekip işbirliğine dayalı tasarımcılar ön plana çıkıyor. Sanal dünyada faaliyet gösteren markalar, tasarımcıları iş portföylerine göre seçebiliyorlar. Böylelikle, metaverse’de bir rüya evi inşa etmek isteyenler dijital pazardan Londra’daki en iyi çatı ustasına ve Kanada’daki en iyi elektrikçiye ulaşabiliyorlar.

SandStorm, kendi platformlarından canlı yayınlanan haftalık röportajlar, atölye çalışmaları ve eğitimler sunarak, her gün ortalama 25 yeni inşaatçıyı alana davet ediyor. Hevesli yeni tasarımcılar için bir basamak olan SandStorm, büyümenin 2023 ortasına kadar günde 130 ila 170 yeni inşaatçı arasında olmasını bekliyor.

İş için fiziksel konumun son iki yılda birçoğumuz için çok daha az önemli hale geldiğini belirten SandStorm CEO’su Steve McGarry şunları söyledi:

“SandStorm’da, işin geleceğinin öncelikle bireyin becerileri ve meta veri tabanında bir ekip üzerinde çalışma yeteneği tarafından yönlendirileceğine inanıyoruz. Daha dijital bir topluma doğru ilerlerken, bir SandStorm profilinde sergilenen çoklu sanal dünyalar için varlık oluşturma becerileri, iş bulmak için oyun alanını düzleştirecek.”

SandStorm COO’su Evan Stafford ise;

“Gelecek nesillerin potansiyelini ortaya çıkarmanın anahtarının, herkesin metaverse yaratıcısı olarak kendi kaderini ‘inşa edebileceği’ açık bir platform oluşturmak olduğuna inanıyoruz” dedi.

Bunu sadece buzdağının ucu olarak nitelendiren SandStorm CBO Matt Saricicek sözlerini şu şekilde tamamladı:
“Bu sadece buzdağının ucu; tüm dünyada web3’ten habersiz olan ve sonunda mevcut topluluğu ve web3’teki deneyimleri bin kat artıracak sayısız zeki ve yaratıcı birey var. Bu inanılmaz sanatçıların çalışmaları bizi heyecanlandırıyor ve bu harekete katkıda bulunmaktan heyecan duyuyoruz.”
SandStorm ile ilgili daha fazla bilgi için burayı tıklayabilirsiniz.