Kripto Para Nedir & Nasıl

Sirin Labs Nedir? SRN Token Nedir?

sirin-labs-nedir-temel-rehber

GİRİŞ

Şirin Labs, oldukça benzersiz ve tartışmalı bir proje. Piyasada bulunan ilk blockchain telefon olarak faturalandırılan ve yakın zamanda piyasaya sürülen “Finney” akıllı telefonun arkasındaki şirkettir.

Şirket ayrıca, yerel SRN tokenleri karşılığında 150 milyon doların üzerinde para toplayan yakın tarihteki en büyük kalabalık satışlarından birinin arkasında. O zamandan beri proje bir dizi zorlukla karşılaştı. Bunlardan bazıları gecikmelerle ve diğerleri yönetim ekibiyle ilgilidir.

Sirin Labs incelemesinde, projeye, teknolojiye ve ekip üyelerine derinlemesine bir göz atacağız. SRN tokenın herhangi bir potansiyel kullanım durumu veya benimsenmesi olup olmadığını da analiz edeceğiz.

Sirin Labs Nedir?

Sirin Labs, önce Solarin telefonla ve son olarak kripto para birimleri için gömülü bir soğuk depolama cüzdanı ve özel bir dApp merkezi içeren Finney blockchain akıllı telefonuyla mobil blok zinciri güvenliğinde lider oldu .

Sirin Labs İsviçre’de kurulmuştur. Ancak aynı zamanda personelin neredeyse tamamının bulunduğu Londra ve İsrail’de de ofisleri vardır. 2014 yılında Moshe Hogeg tarafından kurulan şirketin vizyonu, mevcut niş blok zinciri ekonomisi ile kitle pazarı arasındaki boşlukta bir köprü sağlamaktır. Bunu, blockchain teknolojisinin kullanıcı tarafından benimsenmesinin önündeki en büyük engelleri kaldırarak yapıyor: – güvenlik ve kullanıcı deneyimi.

Sirin Labs, kitlesel pazar için güvenliği sağlayan ve blockchain teknolojisini ve dijital varlıkları kullanmayı kolaylaştıran ürünler sağlamaya odaklanmıştır. İlk yineleme Solarin akıllı telefondu, ardından yakın zamanda Finney akıllı telefon ve soğuk saklama cüzdanının piyasaya sürülmesi izledi. Ayrıca yapılan işler arasında blockchain odaklı bir PC de var.

Sirin Labs Teknolojisi

Sirin Labs teknolojisinin temel taşlarından biri, Google’ın Android işletim sisteminin bir “çatalı” olan Sirin OS’dir. Sirin Labs, Sirin OS’nin, kripto para biriminin mobil cihazlarda depolanması ve kullanımında kullanılacak kadar güvenli olan tek mobil işletim sistemi olduğunu iddia ediyor.

Güvenli olmanın yanı sıra, Sirin OS, kullanıcılara Android cihazlarda aşina oldukları aynı deneyimi sunmayı amaçlamaktadır. Finney kullanıcıları ayrıca Play Store’u ve tüm Android uygulamalarını kolayca kullanabilecek. Buna ek olarak Sirin OS çatalı tarafından sağlanan güvenliğin keyfine varacaklar.

Kullanıcılar, dijital varlıklarına erişebilecek, bunları kullanabilecek ve Sirin Labs’ın Finney’nin blok zinciri teknolojisini ve kripto para birimi ekonomisini kitlesel olarak benimsemeye başlamasına izin vereceğine inandığı tanıdık bir akıllı telefon deneyimine sahip olacak.

Finney blockchain akıllı telefonunun sunduğu güvenlik ve aşinalığa ek olarak, Sirin ekosistemi ayrıca bir soğuk depolama kripto cüzdanı, şifreli iletişim ve Finney’deki Sirin dApp Merkezi’ne erişim içerir. MAC Adresi Randomizasyonu, IP Adresi Gizleme ve güvenilir cüzdan ekranı gibi tescilli teknolojileri içeren üst düzey güvenliğin keyfine varacaklar.

Ayrıca Finney, kullanıcılara, desteklenen kripto paralar arasında kesintisiz ve otomatik alışverişi sağlayan ve harici borsaları ziyaret etme ihtiyacını ortadan kaldıran tescilli Token Dönüştürme Hizmeti sağlayacak.

Finney Blockchain Akıllı Telefon

Finney blockchain akıllı telefonu Kasım 2018’de satışa çıktı. Finney, Qualcomm’un en yeni Snapdragon 845 işlemcisini kullanıyor, 6 inç 18: 9 ekrana, 128 GB dahili depolamaya ve 2 TB’a kadar Güvenli Dijital Bellek Kartını destekleyebilen harici bir depolama yuvasına sahip.

Ayrıca, cihazın arkasından yukarı doğru kayan ve telefonun işletim sistemine hiçbir şekilde bağlı olmayan Akıllı Ekran adı verilen küçük bir cüzdan ekranına sahiptir. Bu, soğuk depolama ortamına benzer şekilde kripto paraları güvenli bir şekilde depolar.

Cüzdan ile telefon arasında açılan bir iletişim kanalının olduğu tek zaman, kullanıcının para transfer etmek veya takas etmek istediği zamandır. Bununla birlikte, Akıllı Ekran bazı ek tasarım çalışmalarına ihtiyaç duyabilir. Kullanıcılar, yukarı kaydırmanın zor olabileceğini ve Akıllı Ekrana bilgi girmenin zor olabileceğini bildiriyor.

Akıllı telefon sağlam bir rakip olabilir. Ancak Samsung ve Apple’ın benzer fiyatlı telefon teklifleri tasarım ve teknolojide oldukça üstün. Finney telefonu yalnızca blockchain teknolojisi söz konusu olduğunda gerçekten mükemmeldir. .

Finney kuşkusuz iyi inşa edilmiş, ancak fiyat için daha iyi bir akıllı telefon alabilirsiniz. Sert bir kripto para birimi meraklısı değilseniz,  Finney almak için muhtemelen çok az nedeniniz var.

Sirin Labs Ekibi Kimlerden Oluşuyor?

Sirin Labs’ın kurucusu ve CEO’su, daha önce İsrail’in önde gelen teknoloji girişim kapitalist aracı olan Singulariteam’i kuran seri girişimci Moshe Hogeg‘dir. Moshe, SIRIN LABS’ın geliştirilmesinde, özellikle ürün işlevselliğini tanımlamada ve teknolojinin temelini oluşturmada aktif bir rol oynamıştır.

Sirin Labs projesinin diye bir CEO’su, tüketici elektroniği ve telekom altyapısı endüstrisinde güçlü bir geçmişe sahip olan Zvika Landau‘dur. 

Ekip ayrıca Ethereum’un kurucu ortağı Steven Nerayoff da dahil olmak üzere güçlü bir danışman grubunun desteğine sahip. Jeff Pulver de aynı zamanda projenin danışmanıdır. Jeff Pulver, Vonage’ın kurucusu ve diğer son teknoloji internet ve telekomünikasyon projelerinin yanı sıra Blockchain Token Association’ın kurucu başkanıdır.

SRN Token Nedir? SRN Token Fiyat Geçmişi

Sirin Labs ayrıca, kullanıcılara Sirin ürünlerinde indirim vermeyi amaçlayan ve sonunda Sirin ekosisteminde kullanılacak olan SRN ile bir token yayınladı. Aralık 2017’de bir ICO’da sunulduğunda, SRN token 157,8 milyon dolar topladı ve onu 2017’nin en büyük dördüncü ICO’su yaptı. Fonlar, Finney telefonunun ve yaklaşmakta olan Sirin OS bilgisayarının geliştirilmesi içindi.

Token, ICO döneminde her biri 0,47 dolara satıldı ve hemen yükseldi. Sonunda 22 Ocak 2018’de tüm zamanların en yüksek seviyesi 3,80 dolara ulaştı. Token daha sonra 2018 ayı piyasasında yakalandı ve yılın çoğunda düştü. Fiyat ICO seviyesine düştüğü için Nisan 2018’in sonlarında kısa bir sıçrama oldu.

SRN Token Satın Alma ve Saklama

SRN token satın almayı düşünüyorsanız, SRN listeleyen 10’dan fazla borsa vardır. Ancak, bunlardan sadece birkaçı önemli bir hacme sahip.

En fazla hacme sahip olan borsa, toplamın  57’sinden fazlasına sahip olan Upbit’tir. İkinci en büyük pazar, hacmin yaklaşık %30’una sahip olan Dcoin’dir. Ancak, SRN’yi satın almak için belki de en güvenli yerler Bittrex  veya  Huobi Global’dir .

Upbit’in hacmin çoğuna sahip olduğu göz önüne alındığında, SRN’nin genel olarak oldukça dalgalanma ile karşı karşıya kalması muhtemeldir. Bunun nedeni, Kore kripto piyasalarının olumsuz haber akışına ve FUD’ye karşı oldukça hassas olmasıdır. Haberin Sirin Labs veya Finney ile hiçbir ilgisi olmasa bile, yine de fiyat üzerinde büyük bir etkisi olabilir.

SRN Token bir ERC-20 tokenıdır. Bu nedenle SRN tokenlarıi saklamak için bir Finney telefonunuz yoksa, bunları herhangi bir ERC-20 uyumlu cüzdanda güvenle saklayabilirsiniz. Bunlar, MetaMask , MyEtherWallet veya MyCrypto gibi cüzdanları içerir .

Son Düşünceler

Hiç şüphe yok ki, Sirin Labs, blockchain ve kripto para birimi endüstrisini, blockchain kripto para cüzdanı akıllı telefonunun icadı ve piyasaya sürülmesiyle ileriye geliştirmedeetkili oldu. Belirsiz olan, bu telefonun şirket için karlı olup olmayacağı.

Samsung ve HTC gibi endüstri devlerinin akıllı telefon tasarlama ve pazarlama konusunda yılların deneyimine sahip olmaları ve tüketicilere daha iyi tasarımlara ve daha fazla özelliğe sahip ürünler sunabilmeleri nedeniyle çok daha büyük başarılara sahip olmaları daha olası görünüyor.

Bu, Sirin’in kendi başına başarılı olamayacağı anlamına gelmez. Sirin OS, güvenli işletim sisteminin kullanımını diğer cep telefonu üreticilerine lisanslayabilen şirket için iyi bir fırsattır.

Yorum Yap