Stargate Finance Nedir?

Stargate Finance Coin (STG), Omnichain DeFi’nin tam merkezinde bulunan ve tamamen şekillendirilebilir bir likidite protokolü olarak tanımlanmaktadır

stargate finance

Stargate Finance Coin (STG), Omnichain DeFi’nin tam merkezinde bulunan ve tamamen şekillendirilebilir bir likidite protokolü olarak tanımlanmaktadır.

Stargate Finance, bir likidite aktarım protokolüdür ve kullanıcıların ve dApp’lerin çapraz zincirler arasında varlık transferi yaparken birleşik likidite havuzlarına anında erişim sağlamasını sağlar. Ultra Light Node çapraz zincir LayerZero protokolünü kullanan ilk projedir ve zincirler arası varlık etkileşimini kolaylaştırmayı hedefler.

Stargate Finance, desteklediği çoklu blockchain’ler üzerindeki stabilcoin’lerin likidite madenciliğini destekler. Bu sayede yatırımcılar, stabilcoin’lerini kullanarak yıllık %20’ye varan getiri elde edebilirler.

Ayrıca, Stargate Finance bir merkezsiz kripto para borsasıdır ve tamamen birleştirilebilir bir yerel varlık köprüsü sunmayı amaçlar. Kullanıcılar Stargate Finance platformunda çeşitli likidite havuzlarına likidite ekleyebilir, varlıklarını stake edebilir ve çapraz zincirler arasında yerel varlıkları transfer edebilirler.

Stargate Finance aynı zamanda kullanıcılarına borsanın geleceğini etkileyebilecek kararlarda söz sahibi olma imkanı verir. Token’lerini Stargate Finance’e stake eden kullanıcılar, platformun yönetimine katkıda bulunabilirler. Platformun kullanıcı dostu arayüzü, hem yeni başlayanlar hem de deneyimli yatırımcılar için kullanımı kolaydır.

Stargate Finance, stabilcoin’lere odaklanırken aynı zamanda birleşik likidite havuzları ve yüksek getiri sağlayan farming özellikleri sunar. LayerZero Labs tarafından başlatılan proje, topluluk odaklı bir projedir ve kullanıcılara tam şeffaflık sağlamak için belgeler ve teknik incelemeler sunar.

Stargate Finance (STG) Nasıl Çalışır?

Stargate Finance (STG), kolay ve sorunsuz takas işlemleri için özel olarak geliştirilmiştir. Kullanıcılarına ve dApp’lere farklı blok zincirleri arasındaki likidite havuzlarına erişme imkanı sunarak yerel varlıkları bire bir oranında takas etme imkanı sağlar. Stargate protokolünün temel amacı, zincirler arası likidite transferini basit ve tek bir adımda gerçekleştirebilir hale getirmektir.

Stargate Finance (STG), herhangi bir zincirdeki herhangi bir varlığı diğer bir zincirdeki herhangi bir varlıkla tek bir tıklamayla takas etme olanağı sağlar. Kullanıcılar, kaynak zincirindeki varlıkla hedef zincirdeki varlık arasındaki gaz ücretlerini tek bir işlemde ödeyebilir. Ayrıca, hedef zincirdeki gelecekteki gaz ücretlerini karşılamak için ek varlıklar sağlama imkanı da bulunmaktadır.

Stargate Finance, kullanıcılara çok daha basit ve etkili bir şekilde zincirler arası likidite transferi sağlamayı hedefleyen bir protokoldür. Bu sayede kullanıcılar, farklı blok zincirleri arasında varlık takası yaparken işlem sürecini kolaylaştırır ve zaman ve maliyet tasarrufu elde ederler.

stargate finance

STG Token

STG, yönetim token’ıdır ve madencilik yoluyla elde edilen bir kripto para birimi değildir. STG token’ları, ödül olarak veya staking yoluyla kazanılabilir. Toplam ve maksimum token arzı 1.000.000.000 STG olarak belirlenmiştir ve dolaşımdaki arzı şu an 204,338,417 STG seviyesindedir.

STG token’ları, likidite sağlama, staking yapma ve Stargate protokolüyle ilgili yönetişim kararları almak için kullanılır. Kullanıcılar, doğrudan Stargate protokolüne likidite ekleyerek stablecoin ödülleri kazanabilirler.

STG sahipleri, token’lerini staking yaparak Stargate’in yönetim token’ı olan veSTG’yi kazanabilirler. veSTG token’lerine sahip olduklarında, platformda tartışmaya açılan tüm girişimler ve teklifler için oy kullanma yetkisine sahip olurlar.

Stargate Finance (STG), kullanıcılara basit ve etkili bir şekilde takas işlemleri yapma imkanı sunan bir protokol olmasının yanı sıra, token sahiplerine yönetişim ve kazanç elde etme fırsatları da sunmaktadır.

Stargate Finance (STG) Nasıl Alınır?

Stargate Finance (STG) token’larını satın almak için çeşitli borsalarda işlem yapabilirsiniz. Binance, Huobi Global, Coinbase, Kucoin, FTX, Kraken, UniSwap, Gate.io, Bybit, MEXC Global, Paribu gibi borsalar, STG token’larının işlem gördüğü platformlardan bazılarıdır. STG token’larını almak için öncelikle ilgili borsalarda bir hesap açmanız gerekmektedir. Hesap açma süreci genellikle kimlik doğrulaması gerektirebilir. Kimlik doğrulaması tamamlandıktan sonra STG token’larını çeşitli işlem çiftlerinden satın alabilirsiniz. Örneğin, STG/USDT, STG/USDC, STG/BTC gibi işlem çiftleriyle STG token’larını alım yapabilirsiniz.