Altcoin Kripto Para Nedir & Nasıl

Status (SNT) Nedir? Yeni Başlayanlar İçin Temel Rehber

status-coin-nedir-temel-rehber

Status (SNT) Nedir?

Status: Temel Bilgiler

Status, Ethereum, ağı içinde farklı token ve kripto paraların kullanılmasına ve harcanmasına izin verir. Status Ağı Tokenı (SNT), Ethereum’un platformlar arasında kullanılan birçok tokendan biridir ve yalnızca bir token olmanın ötesinde birçok başka fayda sağlar.

Status Network Token, Ethereum ağında çalışan, kullanıcılar için bir dizi şey yapabilen çeşitli merkezi olmayan uygulamalara erişmek için açık kaynaklı bir mesajlaşma platformu ve mobil arayüz olarak hizmet veren modüler bir yardımcı ağ tokenıdır.

Tamamen eşler arası teknolojiler üzerine inşa edilmiştir ve Ethereum topluluğu üyelerinin birbirleriyle etkileşime girmesine, uygulamaları kullanmasına ve daha fazlasına izin veren bir platform görevi görür.

Status’nun Faydaları Nelerdir?

Status sadece bir token değildir. Ethereum ekosistemindeki kullanıcıların bundan çok daha fazlasını yapmaları için bir platform görevi görür.

Ethereum aracılığıyla mesajlaşmayı sağlayan açık kaynaklı bir platform olarak çalışır.

Kullanıcıları, Ethereum ağında bulunan ve aktif olan merkezi olmayan uygulamalara bağlamak için kullanılan bir mobil tarayıcı olarak kullanılır. Kullanıcıların her yerden diğer taraflarla etkileşime girmesine ve Status aracılığıyla aradıkları programlarda çalışmasına izin verir.

Ethereum’un önemli bileşenlerinden biri olarak, ETH ağındaki kullanıcıların hesaplar içindeki dijital kimlikleri üzerinde tam kontrol sağlamalarına ve dijital paralar ve gerçek parayla görüldüğü şekliyle kişisel verileri ve serveti kontrol etmelerine olanak tanır.

UPort eklenti özelliği, kullanıcıların dijital bağımsızlık beyan etmelerine olanak tanır. SNT ayrıca, kullanıcıların merkezi olmayan bir iş piyasasına erişim sağlamasına olanak tanır ve kullanıcıların herhangi bir ücret ödemeden kendileri için çalışacak birini işe almasına olanak tanır.

Ayrıca sanatçıların içeriklerini topluluğun geri kalanıyla paylaşmalarına ve oluşturmalarına, sigorta poliçeleri satın almalarına ve diğerlerinin yanı sıra sınırları olmayan şirketler kurmalarına da olanak tanır.

SNT İşlem Süreçleri

Status ağındaki kullanıcıların her birine bir genel anahtar (SECP256k1 türünde) verilir. Bu onların benzersiz tanımlayıcısıdır. Elbette bunu ezberlemek zor olabilir. Bu nedenle Statu ekibi, alfanümerik kullanıcı adlarını SECP256k1 genel anahtarlarına bağlamak için Nick Johnson (Ethereum Name Service- ENS’nin arkasındaki adam) ile işbirliği yapıyor.

Bunu yapmak için, kullanıcıların en azından bazı SNT tokenlerine sahip olmaları gerekir. Bu, ağdaki spam ve sahte hesapların önlenmesine yardımcı olacaktır.

SNT’lere sahip olan kullanıcılar, Status ağı için geliştirme kararlarında da söz sahibi olacaktır. Ayrıca gönderileri destekleyebilir veya reddedebilirler. Bu iyileştirme süreci “Sinyalleşme” olarak adlandırılacaktır.

Status Nasıl Satın Alınır ve Saklanır?

SNT’nin listelendiği ve seçtiğiniz para birimini SNT ile takas etmenize olanak tanıyan bir kripto borsasında bir hesap oluşturmanız gerekmektedir. Bir hesaba kaydolup ve gerekirse KYC gereksinimlerine uymanız istenecektir. Ardından ideal olarak, fonların güvenliğini sağlamak için iki faktörlü kimlik doğrulamayı etkinleştirme işlemini yapmalısınız.

İşlem yapmak istediğiniz token çiftini arayıp ve piyasa fiyatını inceledikten sonra işlemi başlatabilirsiniz. Bir limit veya piyasa emri seçebilir, miktarı belirleyebilir ve tatmin olduktan sonra siparişe devam edebilirsiniz.

Çoğu kripto para birimini doğrudan para birimi ile satın almak mümkün değildir. SNT tokenleri ile takas etmek için önce Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum ve Litecoin satın almak gerekiyor.

SNT için borsalar şu şekilde listelenmiştir: Binance, Bitfinex, Indacoin, Changelly, Huobi, Bittrex, Kucoin gibi çok çeşitli popüler kripto para birimi borsalarında satın alınabilir. Yukarıda belirtilen borsalar sadece SNT ticareti yapabileceğiniz platformlardır, tokenlerin fiyatları her birinde biraz farklılık gösterir.

SNT Cüzdanlar: Status, web sitesinde indirilebilecek kendi cüzdan yazılımına sahiptir. Bununla birlikte, mümkün olan maksimum güvenlik için, TREZOR cüzdanı veya Ledger Nano S gibi özel bir donanım cüzdanı kullanılabilir. Birden fazla kripto para birimini depolamak için kullanılabilen mobil cüzdanlar, bazı ek güvenlik avantajlarından yararlanırken diğerleri arasında Jaxx veya Coinomi’yi içerir.

SNT, ETH blok zincirindeki bir ERC20 tokenıdır, bu nedenle SNT’nin Ethereum uyumlu bir cüzdanda saklanması gerekecektir. Listedeki diğerleri arasında MyEtherWallet, Ethereum Wallet diğerlerinin yanı sıra yer alır.

Status’un Diğer Kripto Para Birimlerinden Farkı Nedir?

  • SNT’nin bir yardımcı program tokenı görevi görmesi ve kullanıcılara getirdiği değer, onu ayıran şeydir.
  • Ek olarak, mesajlaşma form faktörü, ortalama bir akıllı telefon kullanıcısına aşina olmasını sağlar.
  • Hep birlikte, bu özellik DApp geliştiricilerinin Ethereum genel blok zincirinin düzenli kullanımını en üst düzeye çıkarabilmeleri için onu esnek bir platform haline getiriyor.

Status’e Yatırım Yapmalı Mısınız?

Status lehine çalışabilecek önemli bir projedir. Blok zinciri teknolojisini teşvik etmek ve bunlarla sınırlı olmamak üzere, depolama, yönetişim, blok zinciri tabanlı bilgi işlem dahil olmak üzere blok zinciri tabanlı projeleri finanse etmek için başlatıldı.

Buradaki fikir, Web3 ekosistemini SNT ve teknolojisiyle ilgilenen kullanıcılar için çok daha işlevsel ve güçlü hale getirmektir. Bununla birlikte, Status’un Web3 ile ilgili girişimleri ve Status Incubate için daha fazla teşhir sağlamak için daha iyi bir pazarlama stratejisi benimsememesi halinde bunların hepsi mümkün olmayacaktır.

Öte yandan, Ethereum gelecek vaat eden bir platform olarak yaşadığı sürece, SNT değerli olacak ve aklındaki vizyonu eski ağlardan farklı olarak kullanıcıyı güçlendiren bir sosyal ağ olarak gerçekleştirirse, son derece karlı bir yatırım haline gelebilir.

Yorum Yap