Stox (STX) Nedir? Yeni Başlayanlar İçin Temel Rehber

Stox (STX) Nedir

Stox-nedir-temel-rehber

Stox (STX) Nedir?

Stox: Temel Bilgiler

 1. Stox, Bancor protokolünü kullanırken Ethereum blok zincirine dayalı bir kripto para birimidir. Finansal piyasaları tahmin etmek için kullanılması amaçlanmıştır.
 2. Bu kripto para biriminin kullanıcıları olası çıktı olaylarına oy verir ve daha sonra olası senaryolar üzerinde işlem yapar.
 3. Stox, tahmin piyasalarını tamamen ademi merkeziyetçi hale getirmeyi hedefliyor.

Stox (STX) Geliştirme

On altı sektör uzmanından oluşan bir grup Stox kripto para birimini geliştirdi. Invest.com CEO’su ve aynı zamanda Stox’un kurucusu olan Ophir Gertner şirkete danışmanlık yapıyor. Yossi Peretz, Stox’un CEO’su olarak görev yapıyor.

Şirket, Sirin Labs, Blockchain Capital ve Cointree gibi büyük şirketlerle ortaklıklara ek olarak 9 üyeli bir danışma kurulu tarafından desteklendi.

Stox, toplam 57.101.267 STX token arzını bastı. Şirket, ICO’yu (ilk kripto para teklifi) 02 Ağustos 2017’de 148.000 Eter sabit kapakla başlattı. Zorlu tavan hedefine 48 saat ile ulaşıldı ve token satışını 4 Ağustos 2017’de etkin bir şekilde sona erdirdi. ICO’nun sonunda şirket 33 milyon dolar topladı.

Stox’un Faydaları Nelerdir?

Stox (STX) Teknolojisi

Stox Prediction Web Uygulaması

 1. Ethereum İstemcisi: Stox platformu, STX tokenını Ethereum blok zincirine dayalı bir ERC-20 tokenı olarak uyguladı. Ethereum blok zinciri, Stox’un geliştirme araçları, borsalar ve cüzdanlardan oluşan bir ekosistemden yararlanmasını sağlar. Ek olarak, Ethereum’un altyapısından yararlanarak Stox, kullanım durumuna özel gereksinimleri karşılayacak şekilde özelleştirilebilen merkezi olmayan akıllı sözleşmeler dağıtabilir. Stox platformunun tamamı, bir tahmin piyasasında kritik roller oynayan birkaç unsurdan oluşur.
 2. IPFS İçerik Keşfi: IPFS veya Gezegenler Arası Dosya Sistemi, politik ve coğrafi kısıtlamalarla sınırlı olmayan, merkezi olmayan bir dosya depolama çözümüdür. O zamandan beri, tüm platform, istemci uygulamaları tarafından veri keşfini kolaylaştırmak için dağıtılmıştır. .
 3. Electron Framework: Stox protokolü, Windows, Linux ve macOS gibi birden çok platformda ve mobil işletim sistemlerinde bağımsız bir uygulama olarak çalışır. Stox platformu, Stox protokolünün kodunun farklı programlama dilleriyle sorunsuz entegrasyonunu kolaylaştırmak için Electron Framework kullanır. Bu aynı zamanda HTML ve CSS kullanarak Stox uygulamasının daha kolay özelleştirilmesini sağlar.
 4. Olaylar: Olaylar, bir tahmin piyasasının belki de en temel ama en önemli unsurudur. Bir tahmin piyasasının tüm ekosistemi olaylar etrafında döner. Diğer herhangi bir tahmin platformuna benzer şekilde, Stox ekosistemindeki olayların da bunlarla ilişkili bazı olası sonuçlara sahip olması gerekir. Olaylar, iyi tanımlanmış ve farklı sayıda sonuçlarıyla spekülatif sorular olarak yapılandırılacaktır. Sürekli sonuçları olan etkinliklerin sonuçları farklı aralıklarda tanımlanmalıdır, örneğin hala sinemalarda oynayan bir filmin aylık veya haftalık gelirleri üzerine spekülasyonlar.
 5. Etkinlik Akıllı Sözleşmeleri: Stox platformu doğası gereği merkezi olmayan bir yapıya sahiptir, bu da herkesin etkinlik oluşturabileceği ve yayınlayabileceği anlamına gelir. Kullanıcıların veya etkinlik yaratıcılarının akıllı sözleşmeleri özelleştirmeleri ve bunları blok zincirinde yayınlamaları gerekir. Her yaratıcı, bir etkinlik oluşturmak için akıllı sözleşmelerde belirli parametreleri tanımlamalıdır.
 6. Etkinlik Katılımı: Bir etkinliğe katılmayı planlayan kullanıcılar, Etkinlik Akıllı Sözleşmesini “buyOption” eylemiyle arayarak katılabilir. Bir “buyOption” dört parametreden oluşur:
  1. Sonuçlara harcanması gereken Stox token miktarı.
  2. Katılımcıların yatırım yapması gereken sonuç.
  3. Sağlayıcı adresi
  4. İsteğe bağlı olarak, sonuç seçenekleri için maksimum fiyat
 7. Potansiyel bir sonuca yapılan yatırım, katılımcıyı sonuç hisselerinin hissedarı yapar. Blok zincirinde “buyOption” çağrısı yapıldıktan sonra, yatırılan STX tokenleri, olayın çözümü için akıllı bir sözleşmeye kilitlenir.

Stox Kullanım Durumları

Stox ekosistemi, spor, politika, dünya kupaları ve kripto para birimleri gibi çeşitli alanlardaki sonuçları tahmin etmek için kullanılabilir. Kullanıcı olarak, tercih ettiğiniz alanı ve yatırım yapmak istediğiniz STX token miktarını seçebilirsiniz.

Stox Token Nasıl Satın Alınır ve Saklanır?

STX Satın Alma

Stox’in ne olduğunu inceledikten ve stox madenciliğinin arkasındaki teknolojiyi anladıktan sonra, soru nasıl stox satın alacağınızdır? ERC-20 uyumlu olan STX tokenleri MyEtherWallet kullanılarak kolayca satın alınabilir. STX token satın almak için aşağıdaki adımları izleyin. Stox cüzdanı hakkında uzun uzun araştırma yapabilir ve STX kripto paranızı saklamanın en iyi yolunu belirleyebilirsiniz.

 1. MyEtherWallet Cüzdanınızı bir şifre kullanarak oluşturun. Anahtar deposu dosyasını ve cüzdan adresini güvenli bir yerde saklayın.
 2. Bir kripto borsalarını kullanarak Ethereum coinleri satın almanız gerekiyor.
 3. Ethereum coinleri cüzdanınıza yatırıldıktan sonra, STX tokenlerini çevrimiçi satın almak için kullanabilirsiniz.

STX Nasıl Saklanır?

STX’i nasıl satın alacağınızı öğrendikten sonra, bunları güvenli bir şekilde nasıl saklayacağınızı öğrenmeniz gerekir. Aşağıda, STX tokenlarını güvenli bir şekilde saklamak için kullanabileceğiniz seçenekler yer almaktadır.

 1. MyEtherWallet
 2. Trezor
 3. Defter S
 4. Jaxx

STX’i Diğer Kripto Para Birimlerinden Farklı Kılan Nedir?

Stox’un diğer kripto para birimlerinden farkı nedir?

Stox, diğer kriptolardan farklı kılan çok şey sunuyor. Bunları örnekleyin:

 1. Risksiz mod: Platform, gelecekteki sonuçları tahmin etmek için süreç sırasında bazı STX tokenlerini tahmin etmenizi ve yatırım yapmanızı gerektirir. Diğer blok zincirlerinde buna benzer herhangi bir uygulama, karmaşık akıllı sözleşmeler gerektirir. En iyisi, platformun risksiz olmasıdır, yani STX tokenlerini asla kaybetmeyeceksiniz.
 2. Bir kripto profili oluşturun: STX kullanarak Stox platformunu tahmin ederken, gerçek zamanlı piyasa fiyatı tahminleriyle yeni kripto paraları kazanacaksınız.
 3. Mobil uygulama: Stox için bir mobil uygulama olduğu için, Stox ile ilgili önemli güncellemeleri de asla kaçırmayacaksınız. Teknolojinin benimseme sorunu en başından çözüldü.

Stox’a Yatırım Yapmalı Mısınız?

Stox, sonuçlara bahis yaparak STX tokenlarını tahmin edebileceğiniz ve kazanabileceğiniz benzersiz bir platformdur.

Blockchain teknolojisinin tahmin piyasalarıyla bu entegrasyonu başlangıçta ilginç görünüyor ve doğal olarak popülerlik kazanıyor. Popülerlikle birlikte, token fiyatı ve piyasa değeri artabilir.

Gelişme aşamasında olduğu düşünülürse, STX’in büyüdüğünü ve dünyanın en iyi kripto para birimlerinden biri haline geldiğini görmek ilginç olurdu.