Team Paribu Mentor Projesinin Kapsamı Genişledi

Genç sporcuların gelişimine katkıda bulunan Team Paribu Mentor projesi için yeni bir duyuru yapıldı


Genç sporcuların gelişimine katkıda bulunan Team Paribu Mentor projesi için yeni bir duyuru yapıldı. Bu duyuruya göre Paribu, projenin kapsamını genişletti. Program kapsamında spor psikolojisi odak noktaya alınıyor.

Team Paribu Mentor Projesi Genişliyor

Paribu’nun Türkiye’de spor kültürünün geleceğine katkı sağlamak için olimpiyat ruhundan ilham alarak kurduğu Team Paribu, Team Paribu Mentor programında spor psikolojisini odak noktasına alarak genç sporculara destek oluyor.

Team Paribu Mentor Projesi Nedir?

Team Paribu Mentor programı, sporda iki nesil arasında köprü kurmak ve yeni sporcuların yetişmesine katkı sağlama amacıyla geliştirilen bir proje. Geçtiğimiz yıl, Team Paribu kadrosunda yer alan millî sporcular, kendi branşlarındaki genç sporcularla bir araya gelerek onlara tecrübelerini aktardı ve gelişmelerine destek verdi. Şimdiye dek 20 genç sporcu, Team Paribu sporcularından mentorluk alarak onlarla antrenman yapma imkânı buldu. Bu çalışmalar sırasında Klinik Spor Psikoloğu Berceste Şeber ile spor psikolojisi alanında çalışmalar gerçekleştirdi.

Proje kapsamında neler olduğuna bakacak olursak,

Team Paribu, bu yıl Mentor programının etkisini ve içeriğini geliştiriyor. Performanslarını maksimum seviyeye çıkarabilmek için genç sporcularla yürütülen spor psikolojisi alanındaki çalışmalar devam edecek. Her ay hedef belirleme ve motivasyon, kaygı yönetimi, zihinsel stratejiler ve zihinsel dayanıklılık gibi farklı başlıklar etrafında şekillenen bir program uygulanacak. Ayrıca, spor psikolojisi konusunda farkındalık kazandırmak üzere sporcu aileleriyle de çalışmalar yürütülecek.

Gelecekte Neler Olacak?

Mentor projesi kapsamında kariyerinin henüz başında olan genç sporcular, kariyerlerini şekillendirmede önemli rol oynayacak deneyim ve çalışmaların içinde yer alıyor. Team Paribu, bu nitelikte projeleri hayata geçirerek geleceğin sporcularının yetişmesine katkı sunmaya devam edecek.

Team Paribu Mentor projesi hakkında detaylı bilgi almak için web sitesini ziyaret edebilirsiniz.